logo014

Pun pogodak

Subota za nama bila je veoma uspešna za timove iz Valjeva. Budućnost Krušik je u Priboju pobedio FAP sa 2:1 u Srpskoj ligi Zapad, dok je zonaš Radnički kod kuće bio bolji od komšijskog rivala Osečine sa 2:0.

U Priboju u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, domaći su poveli sa "bele tačke" iz, slobodno se može reći, sumnjivog penala koga je sudija Tubić iz Kragujevca dosudio zbog navodne igre rukom jednog od gostujućih fudbalera. Ipak, evrogolom Čočovića i pogotkom iz kontre Kosića u nadoknadi tri boda su otišla u Valjevo. Obzirom da je lajkovački Železničar pobedio Smederevo u gostima (0:1), znatno se zakomplikovala situacija na vrhu tabele pa sada Smederevo i Mačva imaju po 20 bodova, a Budućnost Krušik i Železničar po bod manje. Valjevci su jedini bez poraza u ligi.

Kako saznajemo, meč u Priboju mogao bi da bude poslednji Dejana Nikolića na klupi valjevskog trećeligaša. Stigla je finansijski izdašna ponuda prvoligaša Kolubare iz Lazarevca i sva je prilika da će Budućnost Krušik morati da potraži novog šefa struke.

Na Petom puku Radnički je bio bolji od Osečine i slavio golovima Lukića u Prvom i Vladimira Đukića u drugom poluvremenu. Komšijski derbi je odigran po jakoj kiši i raskvašenom terenu i nije doneo naročito kvalitetan fudbal, ali je trijumf Valjevaca potpuno zaslužen.

-

Bez opterećenja

Iako bi eventualnom pobedom osigurali šesto mesto i izborili verovarno i istorijski plasman u Euro kup, košarkaši Metalca u petak kreću put Zadra bez ikakvog opterećenja. Želja je da se protiv tima koji je, trijumfom u Valjevu u prvom delu, zadužio momke sa Kolubare, pruži što bolja igra i definitivno potvdi dobra forma pred početak takmičenja u Superligi, jer će se već 28. marta Metalac na startu najvažnijeg takmičenja sezone sastati sa Vojvodinom u Novom Sadu. Iako je Zadrane napustio ubojiti strelac Florens svesni su u valjevskom taboru da neće biti lako u poslednjem meču već izuzetno uspešne sezone na Jadranu.

Još jedan spektakl

Košarkaška euforija u Valjevu verovatno će dostići vrhunac u subotu od 19 časova, kada Metalac, nakon četiri pobede u nizu, dočekuje dugogodišnjeg vladaoca srpske košarke beogradski Partizan. Koliko je interesovanje publike najbolje govori podatak da su karte rasprodate za samo dvadesetak minuta, a očekuje se novi spektakl uz borbu dva tima koja su u ovom trenutku možda i u najboljoj formi u ABA ligi. Sećaju se još uvek Valjevci prvom odmeravanja snaga u Pioniru, gde su ispustili 17 poena prednosti, a sada očekuju drugačiji meč.

Porazom u Superligu

U poslednjoj kontrolnoj utakmici pred start Superlige, košarkaši Metalca poraženi su u Valjevu od Borca iz Čačka sa 74:80 (18:22, 16:15, 21:17, 19:26). Čačani su se tako revanširali timu Vladimira Đokića za dva poraza u dvorani kraj Morave u ovim pripremama i napravili lepu uvertiru za duele sa Partizanom, Mega Leksom i Konstantinom.