Pun pogodak

Subota za nama bila je veoma uspešna za timove iz Valjeva. Budućnost Krušik je u Priboju pobedio FAP sa 2:1 u Srpskoj ligi Zapad, dok je zonaš Radnički kod kuće bio bolji od komšijskog rivala Osečine sa 2:0.

U Priboju u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, domaći su poveli sa "bele tačke" iz, slobodno se može reći, sumnjivog penala koga je sudija Tubić iz Kragujevca dosudio zbog navodne igre rukom jednog od gostujućih fudbalera. Ipak, evrogolom Čočovića i pogotkom iz kontre Kosića u nadoknadi tri boda su otišla u Valjevo. Obzirom da je lajkovački Železničar pobedio Smederevo u gostima (0:1), znatno se zakomplikovala situacija na vrhu tabele pa sada Smederevo i Mačva imaju po 20 bodova, a Budućnost Krušik i Železničar po bod manje. Valjevci su jedini bez poraza u ligi.

Kako saznajemo, meč u Priboju mogao bi da bude poslednji Dejana Nikolića na klupi valjevskog trećeligaša. Stigla je finansijski izdašna ponuda prvoligaša Kolubare iz Lazarevca i sva je prilika da će Budućnost Krušik morati da potraži novog šefa struke.

Na Petom puku Radnički je bio bolji od Osečine i slavio golovima Lukića u Prvom i Vladimira Đukića u drugom poluvremenu. Komšijski derbi je odigran po jakoj kiši i raskvašenom terenu i nije doneo naročito kvalitetan fudbal, ali je trijumf Valjevaca potpuno zaslužen.