Debakl u Skoplju

MZT Skopje Aerodrom - Metalac Farmakom 93:67 (19:16, 24:14, 22:21, 28:16)

U 2. kolu ABA lige Metalac je ubedljivo poražen u Skoplju. Nerealno gust kalendar mečeva u oktobru komandovao je da Valjevci manje od 48 sati od meča sa Partizanom gostuju MZT-u i to se videlo u igri tima Vladimira Đokića, koji je, sem donekle u prvoj četvrtini, lako položio oružje pred "srpskim" Skopljancima čija je prva "violina" bio doskorašnji plej Metalca Marko Ljubičić.

Upravo njegovom serijom poena u finišu druge neonice MZT se, nakon izjednačene prve četvrtine, odlepio i bez većih problema dobio meč. Sa sramotnih 12/26 sa penala, 14 izgublenjih lopti i 14 skokova manje Metalac se nije mogao nadati ničemu sem poraza. Doduše, trener Đokić je od polovine treće četvrtine, videvši koiko je sati, poslao nosioce igre na klupu, a šansu pružio rezervistima.

I pored svih objektivnih i subjektivnih okolnosti, od Metalca se sigurno očekivalo više. Jedino dok je funkcionisao pik end rol Valjevci su bili u igri, a kada bi ga MZT branio, nastajali su problemi. Velika sloboda koju trener Đokić daje igračima u napadu ovoga puta mu se obila o glavu, jer pojedinci u ovom trenutku ne deluju dorasli izazovima, a pojedinci mogu, ali donose loša rešenja.

U očajnom Metalcu, koji je iz igre šutirao 42% jedini dvocifren bio je Kutlešić sa 11 poena, Majstorović je ubacio 9, a Gabrić 8. U MZT-u, čiju igru nose srpski internacionalci, Najefikasniji je bio Drenovac sa 17 poena, Ljubičić ga je pratio sa 16, dok su Luković i Stojanovski ubacili po 14.

Kompletnu satistiku možete pogledati OVDE

U 3. kolu Metalac dočekuje Igokeu, a meč se igra u sredu 7. oktobra od 17 sati.

-

Brejk u Mitrovici

Mega Leks - Metalac Farmakom 69:78 (24:21, 15:23, 19:22, 11:12) Derbi četvrtog kola Superlige u Sremskoj Mitrovici pripao je zasluženo valjevskom Metalcu koji je pobedio ekipu Mega Leksa. Nakon izjednačenog prvog poluvremena puleni Vladimira Đokića su u samom finišu druge i u trećoj četvrtini uspostavili svoj ritam igre i uspeli da slave u meču, koji na kraju regularnog dela srpskog šampionata, može možda biti i presudan u borbi za treće mesto. Ključ pobede Valjevaca leži u zaustavljanju tandema Miljenović - Jokić, ta dva igrača su ubacila ukupno 11 poena.

Valjevci jure vrh

Prve dve junske nedelje (7. i 14.) doneće i potpuni rasplet u "nižim" fudbalskim ligama. Valjevski timovi nalaze se u vrhu, sa dobrim izgledima da tu i ostanu. U Srpskoj ligi Zapad Budućnost Krušik juri osmu vezanu pobedu protiv Šumadije iz Aranđelovca (stadion Krušik, 17 i 30 časova, direktan prekos na VTV-u), dok je Radnički u Zoni Drina u ovom kolu slobodan.

VA 014 čuva tron

VA 014 Gorenje – Jagodina 3:0 (25:16, 25:14, 25:20) Nastavljena je pobednička serija valjevskih odbojkaša koji, nakon poraza Futoga od Napretka ostaju jedini neporaženi tim u prvoj ligi. Sve je u Hali "Student" u subotu ličilo na igru mačke i miša, ekipa trenera Ristovića nije se previše oznojila protiv Jagodinaca, pa je zacrtani plan - pobeda bez izgubljenog seta - još jednom ispunjen.