Lider se provukao

Budućnost Krušik - Smederevo 1924 1:1 (0:1)

Strelci: 0:1 Prodanović u 29, 1:1 Rašević u 81. min.

Remijem je završen veliki derbi Zapada u kojem su Smederevci, po prikazanoj igri, dobro prošli, a Valjevci imaju za čim da žale jer su prikazali bolju igru i imali više šansi. Imaju razloga i za ljutnju, jer je loši sudija Borisavljević doneo niz spornih odluka i poništio im, čini se, regularan gol.

Domaći su na startu imali inicijativu, ali su gosti bili opasniji, pa je već u 10. minutu nakon odličnog prodora Vićentijevića Stevanović došao u odličnu priliku, ali ga je golman Vojisavljević srušio u šesnaestercu. Napadač Smederevaca je izveo najstrožu kaznu i promašio gol. Iskupili su se gosti u 29. minutu kada je nakon kornera glavom odlično prebačena lopta do Prodanovića koji je iz peterca "zakucao", za vođstvo.

Sporni trenutak bio je u 44. minutu kada je posle centaršuta Sevića Popović bio bolji u vazdušnom duelu sa golmanom Smedereva, spustio loptu Ivanu Tomiću koji trese mrežu. Glavni sudija Borisavljević najpre pokazuje na centar, a onda uvažava intervenciju svog pomoćnika koji reklamira ofsajd i poništava po svemu sudeći potpuno regularan gol Valjevaca.

U nastavku domaćin drži skoro sve konce igre u nogama, ređaju se povoljne prilike, a pravda stiže u 81. minutu kada kapiten Miloš Rašević sjajnim šutem iz slobodnog udarca sa 18 metara donosi izjednačenje.

Valjevo, stadion "Krušik". Gledalaca: 500. Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica).

Žuti kartoni: Vojisavljević, Đorđević (Budućnost Krušik), Stevanović, Sredojević, Vićentijević, Stanić, Milojević (Smederevo 1924).

Budućnost Krušik: Vojisavljević, Đorđević, Đermanović, Sević (od 58. Milovanović), Gentić, Stevanović, Milinković, I. Tomić, Prokić (od 46. U. Tomić), Popović(od 69. Sofronić), Rašević.

Smederevo 1924: Đorđević, Milosavljević, Prodanović (od 46. Blagojević), Stevanović, Živković, Sredojević, Petković (od 46. Milojević), Tasić, Stanić, Bastajić, Vićentijević (od 84. Sočanac).

U 9. kolu Budućnost Krušik gostuje FAP-u u Priboju.

-

Lako sa Lajkovčanima

Radnički Gorenje – Zadrugar 3:1 (2:0) (Petrašević 10., 62., Tomić 32. - Branković u 89. minut) Pobedom protiv Lajkovčana narandžasto - plavi potvrdili su da u dobroj formi ulaze u završnicu prvenstva u Zoni Drina. Vel većih problema izabranici Srđana Jovanovića došli su do 11. trijumfa u šampionatu, pa će pokušpati da do kraja lige "dohvate" treće mesto, obzirom da su prva dva nedostižna.

Metalac srušio "čarapane"

Metalac - Napredak Rubin 82:75 (21:13, 25:16, 12:21, 24:25) Treću pobedu u sezoni Metalac je ostvario protiv žilavih Kruševljena. Malo je nedostajalo da Valjevci upropaste odlično odigrano prvo poluvreme, posle kojeg su imali 17 poena viška, ali se veliki pad u nastavku ipak nije odrazio na konačan ishod.

Polovičan učinak

Valjevski odbojkaški prvoligaši su u 6. kolu takmičenja ostavrili polovičan učinak. Ekipa VA 014 došla je do vredne pobede u Beogradu protiv Železničara rezultatom 3:1 (25:16, 24:26, 25:20, 25:22), dok je ženski tim Valjeva kao domaćin poražen od FOK-a iz Futoga sa 1:3 (17:25, 25.20, 13:25, 12:25).