Konačno pao i Partizan

Metalac Farmakom - Partizan NIS 67:64 (14:23, 14:14, 28:13, 11:14)

Poenima Nikole Maleševića sa linije slobodnih bacanja Metalac je, nakon 40 minuta iscrpljujuće bitke, nakon godina posta uspeo da pobedi Partizan. Trijumf je trasiran zakucavanjem Jošila na 1,2 sekunde do kraja, a u napadu za pobedu gosti su se spetljali i izgubili loptu. U meču punom nervoze i grešaka nijanse su odlučivale, a one su u petak uveče bile na strani Metalca.

Obzirom na sve probleme i kasno formiranje sastava, crno - beli su u prvoj deonici bili iznenađujuće dominantni. Košarkaši Metalca, oterani iz reketa, bili su u egalu trojkama Jošila, u jednom trenutku imali su +4, ali kako je vreme odmicalo Partizan je timskom partijom stvarao razliku. Beograđani su bili borbeniji i daleko sigurniji u skoku.

Druga deonica donela je znatno angažovaniju odbranu domaćina, ali su se nastavili problemi u napadu, gde je Metalac poentirao uglavnom van linije 6.75. U teškoj borbi, druge je svaki koš bio kao gol, trojkom Milutinovića i mini rolom Koprivice, Partizan je do kraja poluvremena ipak vratio devet poena viška. Domaće navijače mogla je da zabrine inferiornost u skoku, ali i procenat šuta iz igre od samo 36%.

Iako je Partizan u svojim redovima imao raspoloženog Cvetkovića, treća četvrtina je počela bolje za Metalac. Probudili su se Pot i u prvom delu veoma slabi Kutlešić, a poenima Maleševića iz kontre i sa linije penala domaćin je posle dugo vrmena došao do izjednačenja (44:44). Dugo je na semaforu stajao rezultat 46:50, a onda je usledio furiozni minut domaćina. Kutlešić je vezao dve trojke, a sve je začinjeno zakucavanjem Majstorovića za 56:50 posle 30 minuta igre.

Nakon serije 12:0 imali su Valjevci i devet poena viška, ali je Partizan odgovorio serojom 11:2 za novi egal (61:61). Samu završnisu obeležilo je i nekoliko spornih sudijskih odluka. U kontri Metalca nije dosuđen, reklo bi se, čist faul nad Maleševićem, dok je na drugoj strani suđen sumnjiv faul nad Koprivicom, koji pogađa jedno od dva bacanja za 63:64. Usledila je već opisana završnica i velika radost u Hali sportova.

Najefikasniji kod Metalca bili su Kutlešić sa 15, Malešević sa 14 i Jošilo sa 11 poena, dok su kod Partizana dvocifreni bili Cvetković sa 13 i Vitkovac sa 11 koševa.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 2. kolu ABA lige Metalac gostuje MZT u Skoplju, a meč se igra u nedelju od 19 časova.

-

Opstanak sve bliži

Ubedljivim trijumfom protiv Železničara iz Beograda odbojkaši VA 014 približili su se osnovnom ovosezonskom cilju - opstanku u ligi. U hali "Student" bilo je ubedljivih 3:0 (25:21, 25:19, 25:12), a može se reći da Valjevci nisu imali velikih problema da savladaju tim iz prestonice, predvođen velikim trenerskim imenom Bogdanom Sretenovićem.

Mega lako do finala

Mega Leks - Metalac Farmakom 97:86 (22:20, 25:16, 34:24, 16:26) U svom petom učešću na finalnim turnirama Kupa Radivoja Koraća košarkaši Metalca zaustavljeni su u polufinalu, što je i najbolji rezultat u istoriji kluba. Ipak, po prikazanoj partiji protiv Mega Leksa, eventualno finale bilo je predaleko za momke Vladimira Đokića, jer je tim iz Sremske Mitrovice relativno lako došao do svog trećeg finala u nizu. Mega je uspela da prekine u neugodnu tradiciju, jer je u svm takmičenjima izgubila poslednje četiri utakmice od Metalca, a dve ekipe sastače se u poslednjem kolu ABA lige.

"Nula" u Ljubiću

Polet (Ljubić) - Budućnost Krušik 2014 0:0 Sudija: Milan Kurlagić (Užice) Polet: Čabarkapa, Veljović (Drakulić), Đorđilović, Kalajanović, Knežević, Radisavčević, Nešović, Petrović (Protić), Mihajlović (Nikolić), Vasilić, Kamberović Budućnost Krušik 2014: Ranković, Nešić (Marković), A. Ilić, Gentić, Kosić, Živanović, Đurić, Rašević, Čočović, Baljak (S. Ilić), Rajevac (Maksimović). U borbenoj i zanimljivoj utakmici, sa dosta prilika sa obe strane, Polet i Budućnost Krušik 2014 podelili su plen, što je možda i najrealniji epilog utakmice na stadionu u Ljubiću, koja je po kvalitetu nadmašila trećeligaški rang.