Gentić spasao bod

Šumadija (Aranđelovac) - Budućnost Krušik 1:1 (0:0)

(Pavlović 75. penal - Gentić 90+2)

Pogotkom Ivana Gentića u sudijskoj nadoknadi ekipa Budućnost Krušika uspela je da izbegne poraz u Aranđelovcu. Domaća Šumadija je vodila, ali je remi ipak najpravedniji ishod. Rivalima je pripalo po jedno poluvreme, Valjevci su bez klasičnog špica u prvom delu bili opasniji, a kada se očekivalo da u nastavku, uz adute sa klupe, pruže još bolju igru, to se nije dogodilo. Šumadija je uz agresivniju partiju pokazala da nije slučajno u vrhu tabele.

Imao je gosujući sastav nekoliko prilika u prvom delu, pretili su Gentić, Milovanović i Rašević, ali pogodaka nije bilo.

U nastavku je tim iz Valjeva dosta grešio na sredini terena, što je čvrsta ekipa iz Aranđelovca umela da kazni. Iz jedne takve situacije i izgubljene lopte na centru iskusni Pavlović pripremio je šansu za Antonijevića kojeg ruši Stevanović, a sudija Nikolić pokazuje na "kreč". Pavlović je siguran za 1:0.

Iz stihijskih napada gostiju umalo da Šumadija iz dve kontre overi trijumf, a kada već nije bilo tako, bod je otišao u Valjevo. Milovanović je centrirao, a Gentić, koji je poslednjih pet minuta proveo u špicu napada, glavom savladao Nićiforovića.

Šumadija: Nićiforović, Regojević, Mihailović, Matić, Dunđerović, Drašković, Pavlović (Savić), Krstović (Antonijević), Spasić, Karadinović, Pajević (Božović).

Budućnost Krušik: Vojisavljević, Đorđević, Kojić (Đermanović), Milinković, Gentić, Stevanović, Tomić (Kosić), Prokić (Sofronić), Milovanović, Čočović, Rašević.

Sudio je Dragan Nikolić iz Požarevca.

U 8. kolu Valjevce čeka derbi na domaćem terenu sa liderom Smederevom 1924.

-

Do "trojke" u nadoknadi

Radnički Gorenje – Sevojno 1:0 (0:0) (Tomić 95. minut) Jedan od favorita zonaškog takmičenja u grupi Drina, namučio se da dođe do celog "plena" na otvaranju sezone. Ipak, uz dozu sportske sreće i spretnost u sudijskoj nadoknadi, "narandžasto - plavi" su upisali prvu pobedu.

Jokanović ostao na kormilu

Iskusni stručnjak Slobodan Jokanović i u narednoj sezoni predvodiće seniorski sastav ORK Metalca. Valjevski tim je, predvođen Jokanovićem, u prošlom šampionatu najpre osvojio drugo mesto u Prvoj ligi Centar i izborio plasman u Super B ligu, da bi u mini ligi za popunu Super A lige zauzeo poslednje mesto od osam ekipa.

Čačani namučili lidera

RB - Fontana (Čačak) 6:4 (4:2) Valjevski RB pobedom je startovao u nastavku Druge futsal lige Zapad, opravdavši ulogu favorita u duelu protiv Čačana. Pamtiće se tri boda, ali iz meča sa puno preokreta puleni Radeta Begovića bi morali da izvuku pouke ukoliko žele da kraj prvenstva dočekaju na prvom mestu i plasiraju se u najviši rang.