Povratak Otaševića

Nakon turnira u rumunskom Klužu, na kom je Metalac zauzeo poslednje mesto, stiglo je pojačanje. Treninzima valjevskog ABA ligaša priključio se novi - stari plejmejker Nikola Otašević, koji bi trebalo da donese neophodno iskustvo na poziciji organizatora igre, što je nešto što je prvi trateg Metalca Vladimir Đokić apostrofirao kao glavni zadatak do kraja prelaznog roka.

Otašević (33 godine, 180 cm), je prošle sezone odigrao 22 utakmice sa Metalac u ABA ligi uz prosečan učinak od 3,6 poena i 1,6 asistencija.

Bek Brano Đukanović (20 godina, 194 cm) kako je objavljeno na sajtu KSS u bilansu prelaznog roka, takođe je i zvanično pristupio Metalcu, sa kojim je trenirao u predhodnih dvadesetak dana.

-

Tri boda iz Loznice

Loznica - Budućnost Krušik 0:2 (0:0) (Stevanović 87., Rašević 90.+1 minut) Posle dugo vremena valjevski fudbaleri slavili su u Loznici. Strpljivom igrom puleni Dejana Nikolića u finišu su slomili otpor domaćina, koji svoje šanse nije iskoristio. Najbolju je propustio kapiten Maksimović, koji u prvom poluvremenu nije realizovao penal. Nakon remija Radničkog sa Jošanicom u Novom Pazaru razika na vrhu tabele je ponovo jedan bod u korist Kragujevčana.

Zadar kao izazov

Da je meč između Metalca i Zadra u valjevskoj Hali sportova bio na programu pre dva kola ABA lige ne bi bilo nikakve dileme ko je favorit. Valjevci su tada bili u izuzetnoj formi, ali su se, nakon poraza od Crvene Zvezde i Mege, a uz pobede Zadra protiv Cedevite i Partizana, uloge ipak promenile. Momčad iz Valjevu zbratimljenog Zadra je u silnom naletu i pokušaće da veže i treći trijumf, a momci trenera Đokića da prekinu niz od tri neuspeha i poprave bled utisak sa gostovanja u Sremskoj Mitrovici, gde je pružena jedna od najslabijih, ako ne i najslabija igra u ABA ligi.

Lozničani idu dalje

Budućnost Krušik 2014 - Loznica 0:1 (0:0) Strelac: 0:1 Katanić u 58. minutu. Valjevo, stadion "Krušik". Gledalaca: 300. Sudija: Milan Nedeljković (Užice). Žuti kartoni: Milinković (Budućnost Krušik 2014) Savić, Dišić, Sević, Todorović (Loznica).