Budućnost odnela pehar

Metalac Farmakom - Budućnost Voli 66:77 (21:17, 17:20, 14:21, 14:19)

Boljom igrom u drugom poluvremenu finalnog meča ekipa Budućnost Voli zasluženo je savladala Metalac i osvojila pehar Septembarskog međunarodnog košarkaškog turnira u Valjevu. Iskustvo podgoričkog tima odnelo je prevagu nad valjevskom mladošću koja je očigledno izgorela u polufinalnom duelu protiv Zadra.

Prvi deo utakmice prošao je uglavnom u izjednačenoj borbi, domaći tim se ravnopravno nosio sa protivnikom, imao i prednost od nekoliko poena. Sve je prelomljeno u trećoj četvrtini u kojoj su gosti bili znatno sigurniji u napadu, a ekipa Vladimira Đokića bezuspešno pokušavala da napade rešava šutem sa distance i pravila mnogo grešaka u dodavanju. Čim su tas borbe preneli na svoju stranu Podgoričani su znalački iskoristili svoje prednosti i sigurno priveli utakmicu kraju. U njihovim redovima, uz braću Šehović, istakli su se i Amerikanci Kuk i Džozef, dok kod Valjevaca raspoloženi Majstorović i donekle Jevtović nisu bili dovoljni za bolji rezultat.

turnir metbud

Hala sportova Valjevo. Gledalaca: 400. Sudije: Vojinović (Novi Sad), Glišić (Beograd), Jevtović (Beograd).

Metalac: Janković 2, Gabrić 12, Kutlešić 2, Majstorović 21 (7 skokova), Jevtović 10 (8 skokova), Jošilo 8, Kočović 7, Rakićević, Čampara, Babović 2, Đukanović 2.

Budućnost Voli: Suad Šehović 15 (8 skokova), Subotić 10, Sead Šehović 11, Čarapić 6, Kuk 2 (10 asistencija), Rikić 9, Slavković, Devo 16, Radunović, Ilić 8.

Igokea - Zadar 83:73 (19:20, 17:23, 26:8, 21:22)

Ekipa Igokee iz Aleksandrovca savladala je Zadrane i osvojila treće mesto, nakon velikog preokreta koji je napravila u trećoj četvrtini. Gosti iz Hrvatske su bili znatno sigurniji u prvom poluvremenu, postigli čak deset trojki, sve vreme dobro vodili igru i na pauzu otišli sa sedam poena prednosti (36:43). U nastavku, međutim, četa Ante Nazora potpuno staje, pravi niz neverovatnih grešaka i brzopletih šuteva, dajući krila izabranicima Željka Lukajića koji, iako sa samo devet igrača u rosteru, to vešto koriste i treći kvartal ubedljivo dobijaju (26:8). U četvrtoj četvrtini egzekucija je dovršena, prednost je iznosila čak i 20 poena (75:55), da bi na kraju i prepolovljena bila dovoljna za trijumf.

Hala sportova Valjevo. Gledalaca: 50. Sudije: Vesković (Beograd), Mizdrak (Valjevo), Ninković (Beograd).

Igokea: Talić 3, Pašajlić 22 (8-9 za dva poena), Ćapin 11, Dimić 6, Krstić 16 (4-5 za tri poena), Kesar 16 (7 skokova), Milošević, Komatina 6, Rajli 5.

Zadar: Bašić 3, Kouzi 19, Kraljević, Vraneš, Šango 6, Širko 3, Špaleta, Bošnjak 11 (6 skokova), Marinković 9 (8 skokova), Barać 8, Pašalić 14, Jurica.

-

Milinović: Razočarani, ali zbog licemerja

Odluka da Budućnost Krušik i naredne sezone nastupi u Srpskoj ligi Zapad ne menja preterano planove Valjevaca. Činjenice da su puleni Duška Obadovića prošlu sezonu završili na drugom mestu, kao i da protivkandidat užička Sloboda ima znatno bolju infrastrukturu iskreno moraju da se uzmu u obzir, smatra prvi čovek kluba Milan Milinović.

Trećeligaš odbranio kup

Budućnost Krušik - Radnički 8:7 (1:1,0:1) (Popović 77. - Đurić 2. minut) Ekipa Budućnost Krušika odbranila je trofej Kupa Fudbalskog saveza grada Valjeva, pobedom protiv Radničkog. Nakon 90 minuta bilo je 1:1,odluka je pala tek u desetoj seriji penala za konačnih 8:7, pa je trofej ponovo u vitrinama srpskoligaša.

Ekspresno do bodova

Metalac - Napredak 36:26 (18:12) Ubedljivim trijumfom protiv Kruševljana rukometaši Metalca prebrinuli su sve brige oko opstanka. U meču koji je u klubu apostrofiran kao ključni za čitavu sezonu, izabranici Slobodana Jokanovića od prvog do poslednjeg minuta odigrali su na visokom nivou i položili važan ispit sa čistom desetkom.