U finalu Budućnost - Metalac

U finalu Septembarskog košarkaškog turnira u Valjevu u ponedeljak će se sastati podgorička Budućnost i domaćin Metalac (19.30 h), dok će se za treće mesto boriti Igokea iz Aleksandrovca i Zadar (17.00). Budućnost je savladala Igokeu sa 71:67, a Metalac ekipu Zadra sa 82:68.

Metalac - Zadar 82:68 (17:13, 22:15, 21:17, 22:23)

Hala sportova Valjevo. Gledalaca: 400. Sudije: Nešković (Kraljevo), Maričić (Kraljevo), Stefanović (Kraljevo).

Metalac: Kočović 6, Gabrić 10, Čampara 4, Kutlešić 5, Babović 13, Đukanović 7, Janković, Rakićević 8, Majstorović 16, Jevtović 6, Jošilo 7.

Zadar: Bašić 13, Kouzi 8, Kraljević 7, Vraneš 2, Šango, Širko 5, Špaleta, Bošnjak 15, Marinković 8 (8 skokova), Barać 2, Pašalić 5, Jurica 3.

I bez povređenih Pota, Maleševića i nedovoljno oporavljenog Bakića, ekipa Vladimira Đokića je u prvom poluvremenu prikazala vrlo dobru, borbenu igru, naročito u odbrani i od samog početka bila u prednosti. Zadrani su imali izuzetno loš procenat šuta, ubacili su samo jednu trojku od 17 pokušaja i napravili mnogo faulova, pa je domaći tim krajem druge četvrtine vodio i sa 15 poena razlike (34:19). Malo su Valjevci popustili u završnici poluvremena, dozvolivši timu Ante Nazora da na veliki odmor ode sa prihvatljivim minusom - 39:28.

U drugom poluvremenu, naročito u trećoj četvrtini domaćini ubacuju u brzinu više i fanatičnom odbranom jednostavno lome protivnika kojem nije pomoglo ni to što je popravio procenat šuta. U 27. minutu na semaforu je pisalo 55:36 i Zadranima više nije bilo spasa. Uspeli su malo da zaprete pred kraj meča, ali su im dve trojke Babovića pokopale sve nade.

Svi su bili dobri u valjevskoj ekipi, naročito u odbrambenim zadacima, a po ukupnom učinku nešto bolji od ostalih Majstorović, Babović, Gabrić i Kočović, dok su kod gostiju u prvom poluvremenu gotovo svi podbacili, a u drugom utisak popravili Bošnjak, Marinković i Bašić.

turnir budigo

Budućnost Voli - Igokea 71:67 (15:9, 18:14, 15:27, 23:17)

Hala sportova Valjevo. Gledalaca: 200. Sudije: Jevtović (Beograd), Arsenijević (Beograd), Milovanović (Beograd).

Budućnost Voli: Suad Šehović 12, Subotić 19 (8 skokova), Sead Šehović 12, Čarapić 1, Kuk, Rikić 8, Slavković, Divo 14 (5 asistencija), Radunović, Ilić 5.

Igokea: Talić2, Pašajlić 4, Ćapin 4, Dimić 13, Krstić 2, Kesar 14 (7 skokova), Milošević, Komatina 7 (7 skokova), Čakarević 11 (7 skokova), Rajli 10 (7 skokova).

Podgoričani su bili znatno sigurniji u prvom poluvremenu, od početka su nametnuli svoj ritam, čvršćoj igrom u odbrani i preciznijom u napadu ostvarili i držali prednost od pet do deset poena.

U nastavku su produžili u istom ritmu, u 25. minutu imali prednost od čak 16 poena (45:29), a onda potpuno stali. Tim Željka Lukajića u narednih pet minuta napravio seriju od 21:3 i treću četvrtinu završio u svoju korist (48:50). Ipak, Podgoričani su iskusno odigrali završni kvartal, bili mnogo precizniji u šutu za tri poena i došli do zaslužene pobede.

U ekipi Igora Jovovića odličan je bio Bojan Subotić, vrlo dobro su mu pomagali Sead Šehović i Džozef Divo, dok su u timu iz Aleksandrovca Igor Kesar i nekadašnji igrač valjevskog Metalca Marko Čakarević, donekle i Komatina i Rajli trudili nešto više od ostalih.

-

Pale i Smederevke

Valjevo - Smederevo 3:1  (25:12, 23:25, 25:16, 25:23) Treću uzastopnu, a četvrtu pobedu u poslednjih pet mečeva odbojkašice Valjeva ostvarile su u lepoj atmosferi hale "Student". Nadigrale su devojke trenera Pejovića bolje plasiranu ekipu Smedereva i prava je šteta što ove sezone, zbog dosta lutanja uprave po pitanju sastava i šefa struke, ipak neće biti izboren opstanak u Prvoj ligi.

Majstorović ponovo u Metalcu

Valjevski Metalac će po svemu sudeći dobiti veliko pojačanje za takmičenje u Košarkaškoj ligi Srbije jer već tri dana sa ekipom trenira Đorđe Majstorović (27, 211) koji je dres kluba nosio u dve ABA - ligaške sezone, nakon kojih je prešao u beogradski Partizan. Kako nezvanično saznajemo, Majstorović će igrati na "otvoreni" ugovor, uz obećanje da će ostati makar do kraja 2017.

Poraz u goleadi

Fleš Bečej - KMF FON 6:8 (1:3) Strelci: 1:0 Ilić u 8. minutu, 1:1 Stanković u 14. minutu, 1:2 Cvetković u 17. minutu, 1:3 Petrov u 18. minutu, 2:3 Tojčić u 23. minutu, 2:4 Stanković u 23. minutu, 2:5 Petrov 26. minutu, 3:5 Ivanović u 34. minutu, 3:6 Cvetković u 35. minutu, 3:7 Petrov u 35. minutu, 4:7 Ilić u 36. minutu, 5:7 K. Marković u 37. minutu, 6:7 Ilić u 38. minutu, 6:8 Stanković u 40. minutu.