Valjevci debituju u eliti

Utakmicom protiv Smedereva (subota, Hala sportova, 17 časova), valjevski Fleš započeće debitantsku sezonu u Prvoj futsal ligi Srbije. Specijalnu pozivnicu FSS nakon istupanja visešampiona države Bečeja iz takmičenja Valjevci su prihvatili, pa će ipak zaigrati u eliti, iako su tu priliku na terenu propustili u prošloj sezoni.

Fleš je u prošlom šampionatu nastupao u Drugoj ligi Beograd kao klub iz Lazarevca i na kraju je, zbog poraza u poslednjem kolu od direktnog konkurenta Slodesa, zauzeo drugo mesto. U gotovo identičnom sastavu, u kom je najzvučnije ime Kosta Marković, nekadašnji član prvaka države Ekonomca i internacionalac, Fleš Bečej, kako će se tim zvati makar u prvom delu sezone, pokušaće da sačuva status prvoligaša.

Iz kluba poručuju da imaju kvalitet za ovaj rang takmičenja, uz ponos na školu futsala, koju za sada pohađa pedesetak dečaka. Dugoročni planovi su vezani za stabilizaciju u elitnom rangu, uz crpljenje spostvenih igračkih potencijala.

-

Pobeda slatka kao "Jafa"

Metalac - Crvenka Jafa 31:24 (17:12) Pobedu protiv PKB-a u gostima u prošlom kolu rukometaši Metalca potvrdili su trijumfom u duelu sa starim rivalom iz "najslađeg sela na svetu". Momci trenera Jokanovića odigrali su najbolji meč u sezoni bez problema goste ispratili sa punom mrežom i sedam golova minusa.

Srpskoligaš slavio na penale

Budućnost Krušik 2014 - Radnički 5:3 (1:1, 1:0) Stadion "Krušik" Valjevo. Gledalaca: 200. Sudija: Aleksandar Lukić (Valjevo). Strelci: 1:0 Nešić u 41, 1:1 Gavrić u 51. minutu. Jedanaesterci: 1:2 Gavrić, 2:2 Gentić, 3:2 Ilić, 3:3 Đurić, 4:3 Rašević, 5:3 Milošević.

Preokretom do bodova

Metalac - PKB 27:25 (12:16) Zahvaljujući granitnoj odbrani u drugom poluvremenu rukometaši Metalca uspeli su da naprave preokret i savladaju mlad sastav PKB-a. Nakon trećeg trijumfa u četiri kola nastavka prvenstva Valjevci ostaju u gornjem delu tabele, dok je PKB sa samo šest bodova na kontu, već gotovo "prežaljen" u borbi za opstanak.