Oldenburg bolji u "Vizuri"

U drugoj pripremnoj utakmici, koja je odigrana u dvorani Vizura u Zemunu, nemački Oldenburg savladao je Metalac sa 86:81 (22:20, 25:17, 18:24, 21:20). Valjevci su se dobro nosili sa osvajačem nemačkog kupa iz prošle sezone i šestoplasiranim timom Bundeslige, ali je ipak do izražaja došlo iskustvo tima koji u svojim redovima ima veliki broj Amerikanaca.

Za Metalac su debitovali Stefan Pot i Brano Đukanović, dok se Tomislav Gabrić nije "skidao". Najefikasniji su bili Malešević sa 23, Kutlešić sa 19 i Rakićević sa 12 poena, dok su ekipu Oldenburga predvodili Kramer sa 18 i Paulding sa 16 koševa. Srpski internacionalac Nemanja Aleksandrov ubacio je 8 poena.

Narednu proveru Metalac ima u sredu 2. septembra, kada če od 18 sati u Hali sportova gostovati novi ABA ligaš Tajfun.

-

Kroz trnje do opstanka

Кako kaže moj bivši trener Ćube Bogdanović kada mu ekipa postigne gol iz nerezonskog napada „dobro je, ali nemoj više.“ Iskoristivši ovu anegdotu kroz osmeh, iskusni rukometni stručnjak Slobodan Jokanović osvrnuo se na prethodnu sezonu u kojoj je uspeo da sa ekipom Priboja, koju je preuzeo nakon četvrtog gola odvede do opstanka u Super B ligi.

Lideru se ne preti

Sve je spremno za košarkaški spektakl u Valjevu. U ponedeljak, u prvom odmeravanju snaga u ABA ligi, sastaće se Metalac i neporažena Crvena Zvezda, koja je na domak rekorda po broju vezanih pobeda u regionalnom takmičenju. U prvom izdanju Jadranske lige, u sezoni 2001./2002., ljubljanska Olimpija je nanizala 12 trijumfa, a crveno - belima su za rekord potrebne još pobede protiv Metalca, Igokee i MZT-a. Čini se da će puleni Dejana Radonjića najveće iskušenje imati u Valjevu, jer ih čeka tim koji je u usponu forme i pored nesrećnog poraza u "Draženovom domu".

Remi Radničkog

Radnički (V) - Zadrugar 1:1 (1:0) Stadion: SRC "Peti puk", Gledalaca: 200, Sudija: Nebojša Martinović (Ub). Strelci: Đukić u 40. minutu za Radnički i Mitrović iz penala u 75. minutu za Zadrugar.