Trijumf uz slabu igru

Budućnost Krušik - Zvižd (Kučevo) 2:1 (2:1)

(Gentić 34., Popović 45.+2 - Ignjatović 20. minut)

Sve sem trijumfa domaćina biće brzo zaboravljeno. Valjevci su pobedili, iako su prikazali veoma slabu partiju. Mlako, bezvoljno, bezidejno, tako bi se u najkraćem mogla opisati igra Budućnost Krušika i samo je sportska sreća odlučila da danas sva tri boda ostanu u Valjevu. Protiv Zvižda je Valjevci nisu zaslužili pa je teško verovati da se u narednim mečevima uz ovako slabu pariju može do nekog boda.

Posle prave uspavanke koja je trajala dvedesetak minuta gosti su poveli. Odličnu akciju iz tri poteza, nakon dodavanja Stamenkovića i centaršuta Cvetanovića, udarcem glavom u padu završio je Ignjatović.

Mučili su se Valjevci da dođu do prave šanse, a iz prve donekle smišljene akcije zaradili su penal. Posle duplog pasa sa Prokićem Rašević je srušen u šesnaestercu, preuzeo je kapiten odgovornost, ali mu je šut "skinuo" golman Nikolić. Ipak, samo minut kasnije, posle kornera domećin je izjednačio, jer je spretni Gentić uspeo da loptu iz gužve pošalje u mrežu.

Očekivao se kraj prvog dela, a Budućnost Krušik je do vođstva i pobede došao golom Popovića, posle još jednog prekida i asistencije Gentića, za koda su gosti tvrdili da je bio u ofsajdu. Ipak, zastavića pomoćnog sudije Kurlagića ostala je spuštena.

U nastavku viđena je inicijativa gostiju uz par polušanski na obe strane, a najbliži izjednačenju gostu su bili u nadoknadi vremena, kada Stanković nije kaznio neshvatljivo istrčavanje golmana Ivanovića na ivicu kaznenog prostora jer se isprečila prečka.

Valjevo, Stadion "Krušik". Gledalaca: 200.

Sudija: Miloš Vitić (Užice).

Budućnost Krušik: Ivanović, Kosić, Kojić (Đermanović), Ilić, Gentić, Stevanović, Prokić (Đorđević), Čočović, Popović (U. Tomić), Rašević, Milovanović.

Zvižd: Nikolić, Jovanović, Cvetanović, Gardić, Drašković, Pavlović (Simić), Stamenković, Stupar, Ignjatović, Racković (Stanković), Mišić (Golović).

U 4. kolu Budućnost Krušik gostuje Slogi u Kraljevu.

-

Superligaško slavlje

VA 014 Gorenje – Futog 3:0 (25:17, 25:17, 25:16) Valjevska publika na pravi način je pozdravila nove superligaše. U slavljeničkoj atmosferi zabeležen je novi maksimalni trijumf, a gosti iz Futoga zapretili su jedino na startu trećeg perioda igre. U završnici aplauzom su pozdravljeni nosioci igre koji su izneli najveći teret ove sezone.

Tamara Marković ide u Cirih

Atletičarka Crvene zvezde Tamara Marković ispunila je u Kragujevcu normu za predstojeće Evropsko prvenstvo u Cirihu, u trci na 400 metara.

Spremni za Prvu ligu

Iako nije poznato u kom rangu takmičenja će nastupiti u narednoj sezoni fudbaleri Budućnost Krušika počeli su za novu sezonu. Puleni Duška Obadovića će u narednih pet nedelja pokušati da se što bolje pripreme za izazove u Srpskoj ligi zapad, a možda i u Prvoj ligi Srbije, jer je poznato da je, nakon odustajanja a verovatno i gašenja Sloge iz Petrovca, valjevski klub kandidat da popuni upražnjeno mesto.