Bez leka za bunker

Budućnost Krušik - Mihajlovac 1934 0:0

Očekivano teška bila je premijera Budućnost Krušika u novoj sezoni Srpske lige Zapad. Bez Milinkovića i Čočovića, sa iznuđenim rešenjima u veznom redu i rovitim kapitenom Raševićem, koji je zaigrao tek u drugom poluvremenu, Valjevci su brunker protivnika napadali dosta jalovo, pa je remi na kraju i realan ishod. Slađi seo "kolača" pripada Mihajlovcu, a od domaćina se sigurno očekivalo više.

Tri šanse imali su fudbaleri iz Valjeva u prvom delu, mađutim pokušaji glavom Đermanovića, Ilića i Milovanovića nisu bili dovoljno precizni. Kod Ilićevog šuta u 32. minutu saveznik gostujućeg golmana Dobrića bila je stativa. Na drugoj strani, zapretio je Šiljić iz kontre, ali je Ivanović bio brži.

Najzreliju šansu Budućnost Krušik imao je u 48. minutu, kada je udarac Tomića glavom, posle centaršuta Đorđevića, na volšeban način zaustavio golman Dobrić. Pokušao je Ilić iz daljine u 62. minutu, ali bez uspeha, dok su gosti imali nekoliko šuteva sa distance, ali i kontru preko Tajdića posle izgubljene lopte Gentića u samoj završnici. Štoper domaćina prošao je sa žutim katronom, a Mihajlovac iz slobodnog udarca nije ozbiljnije pripretio.

Stadion: "Krušik", Gledalaca: 400, Sudija: Ivan Nikitović (Čačak). Žuti kartoni: Sević, Đermanović, Gentić (Budućnost Krušik 2014), Pejić, Šiljić, Milosavljević (Mihajlovac 1934)

Budućnost Krušik: Ivanović, Đorđević, Sević, Ilić, Gentić, Stevanović, Tomić (od 72. Kosić), Prokić (od 46. Rašević), Milošević (od 62. Popović), Đermanović, Milovanović.

Mihajlovac 1934: Dobrić, Janković, Redžić, Krnjajić, Stojković, Ivković, Ćirović (od 66. Milosavljević), Šiljić, Tajdić, Maksimović (od 58. Milić), Pejić.

U drugom kolu Budućnost Krušik gostuje Šumadiji 1903 u Kragujevcu.

-

Pobeda u trileru

Metalac Farmakom - Zadar 71:67 (16:16, 25:11, 9:21, 21:19) I pored šokantne povrede Majstorovića koji je na jednom od poslednjih treninga pred meč slomio kost šake i predstoji mu dvomesečna pauza, košarkaši Metalca smogli su snage da savladaju tradicionalno nezgodni Zadar. U susretu koji je doneo "fajtersku" košarku trijumf je pripao u finišu spretnijem i srećnijem timu Vladimira Đokića.

Nikola Jevtović: Došao sam zbog Đokića!

Mnogi bi prelazak iz jednog ABA ligaša u tim koji se takmiči u Košarkaškoj ligi Srbije okarakterisali kao korak unazad u karijeri. Ipak, tako ne misli 25-to godišnji centar Nikola Jevtović (208 cm), jedno od pojačanja Metalca za novu sezonu. Rođeni Užičanin, koji je prvu afirmaciju doživeo u ekipi Slobode, a prošlu sezonu odigrao za kragujevački Radnički, kaže da se nijednog trenutka nije dvoumio kada je stigao poziv nekadašnjeg "učitelja" Vladimira Đokića.

Uspešan odbojkaški vikend

Valjevski odbojkaški klubovi nastavljaju sa pobedama. Oba tima su ovoga vikenda igrala na domaćem terenu, VA 014 je u muškoj Prvoj ligi lako savladao Topličke Vitezove iz Kuršumlije sa 3:0, dok su i meču Prve B lige odbojkašice Valjeva posle preokreta pobedile Žabalj sa 3:2.