Bez leka za bunker

Budućnost Krušik - Mihajlovac 1934 0:0

Očekivano teška bila je premijera Budućnost Krušika u novoj sezoni Srpske lige Zapad. Bez Milinkovića i Čočovića, sa iznuđenim rešenjima u veznom redu i rovitim kapitenom Raševićem, koji je zaigrao tek u drugom poluvremenu, Valjevci su brunker protivnika napadali dosta jalovo, pa je remi na kraju i realan ishod. Slađi seo "kolača" pripada Mihajlovcu, a od domaćina se sigurno očekivalo više.

Tri šanse imali su fudbaleri iz Valjeva u prvom delu, mađutim pokušaji glavom Đermanovića, Ilića i Milovanovića nisu bili dovoljno precizni. Kod Ilićevog šuta u 32. minutu saveznik gostujućeg golmana Dobrića bila je stativa. Na drugoj strani, zapretio je Šiljić iz kontre, ali je Ivanović bio brži.

Najzreliju šansu Budućnost Krušik imao je u 48. minutu, kada je udarac Tomića glavom, posle centaršuta Đorđevića, na volšeban način zaustavio golman Dobrić. Pokušao je Ilić iz daljine u 62. minutu, ali bez uspeha, dok su gosti imali nekoliko šuteva sa distance, ali i kontru preko Tajdića posle izgubljene lopte Gentića u samoj završnici. Štoper domaćina prošao je sa žutim katronom, a Mihajlovac iz slobodnog udarca nije ozbiljnije pripretio.

Stadion: "Krušik", Gledalaca: 400, Sudija: Ivan Nikitović (Čačak). Žuti kartoni: Sević, Đermanović, Gentić (Budućnost Krušik 2014), Pejić, Šiljić, Milosavljević (Mihajlovac 1934)

Budućnost Krušik: Ivanović, Đorđević, Sević, Ilić, Gentić, Stevanović, Tomić (od 72. Kosić), Prokić (od 46. Rašević), Milošević (od 62. Popović), Đermanović, Milovanović.

Mihajlovac 1934: Dobrić, Janković, Redžić, Krnjajić, Stojković, Ivković, Ćirović (od 66. Milosavljević), Šiljić, Tajdić, Maksimović (od 58. Milić), Pejić.

U drugom kolu Budućnost Krušik gostuje Šumadiji 1903 u Kragujevcu.

-

Metalac dočekuje Megu

Da su mogli da biraju, košarkaši Metalca sigurno ne bi odabrali da im sledeći protivnik bude ekipa Mega Leksa. U situaciji kada bi novi poraz četu Vladimira Đokića doveo u baš nezavidnu poziciju u borbi za opstanak, mladi lavovi iz Mege rival su za glavobolju stručnog štaba, pogotovo nakon izdanja po sistemu toplo - hladno u poslednje vreme, a reklo bi se malo više hladno.

"Trojka" za kraj

Polimlje - Radnički Gorenje 0:3 (Đukić 9. penal, Đebić 72., Avramović 84. minut) Ubedljivom pobedom u Prijepolju fudbaleri Radničkog završili su uspešnu sezonu u Zoni Drina. Momci sa Petog puka su šampionat okončali na 4. mestu sa 54 osvojena boda, što je najbolji plasman u klupskoj istoriji. Uz to, u poslednjih nekoliko kola, afirmisano je i u prvom timu gro omladinske ekipe, koja je, doduše rezultatski neuspešno, nastupala u Omladinskoj ligi Srbije.