Pobeda u "generalci"

Ako je sudeći po generalnoj probi, ekipu Budućnost Krušika očekuje uspešna jesen. Na stadionu "Krušik", pred oko 200 gledalaca, izabranici Dejana Nikolića ubedljivo su, sa 4:0, savladali trećeligaša iz beogradske grupe Turbinu iz Vreoca. Ipak, pravu sliku mogućnosti renoviranog valjevskog sastava daće prvih nekoliko kola šampionata koji startuje 15. avgusta.

Dali su Valjevci četiri pogotka, a mogli su bar još toliko protiv u subotu slabe ekipe iz Vreoca, koja je u ovom pripremnom periodu savladala ubsko Jedinstvo i Karađorđe iz Topole, rivale Budućnost Krušika iz Srpske lige Zapad. Mrežu gostiju načeo je Prokić, lepim volej udarcem, da bi Ivan Tomić u smiraj prvog dela iz kontre povisio na 2:0.

Debitant Miljković, bivši igrač Čukaričkog koji je na probi, povisio je početkom drugog poluvremena na 3:0, da bi tačku na ubedljiv trijumf stavio Tomić svojim drugim pogotkom, ovoga puta lobovavši istrčalog golmana Ostojića.

Za domaćina zbog povreda nisu igrali Rašević, Gentić, Milinković, Kojić i Kosić.

Evidentno je da je valjevski tim daleko najopasniji po krilima, gde "caruju" Tomić i Milovanović, ali je pravi golgeter još na "čekanju", Milošević nikako da proradi, dok je novajlija Popović očigledno nespreman.

Budućnost Krušik - Turbina (Vreoci) 4:0 (2:0)

Valjevo, Stadion "Krušik", Gledalaca: 200.

Sudija: Viktor Marinković (Valjevo)

Strelci: Prokić u 9., I. Tomić u 45. i 75. i Miljković u 54. minutu

Budućnost Krušik: Ivanović, Đorđević, Sević, Jevtić, U. Tomić, Stevanović, I. Tomić, Ilić, Milošević, Prokić, Milovanović. Igrali su još: Đermanović, Popović, Čočović, Miljković, Andrić, Milivojević.

Turbina: Bogosavljević, Ratković, Đuketić, Gospavić, Jeremić, Marjanović, Petković, Milošević, Urošević, Matejić, Beljić. Igrali su još: Ostojić, Stojanović, Lazarević, Trifunović.

U prvom kolu Srpske lige Zapad Budućnost Krušik će dočekati ekipu Mihajlovca 1934.

-

Poraz na startu

Fleš Bečej - Smederevo 2:8 ( 0:2 ) Strelci: 0:1 Cvetanović u 8. minutu, 0:2 Đorđević u 15 minutu, 0:3 Đorđević u 25. minutu, 0:4 Sabljić u 26. minutu, 0:5 Stojković u 27. minutu, 0:6 Virijević u 31 minutu, 1:6 Stepanović u 32. minutu, 1:7 Cvetanović u 33. minutu, 1:8 Virijević u 36. minutu (kazneni udarac), 2:8 Tojčić u 37. minutu.

"Generalka" Obrenovčanima

Radnički (O) - Budućnost Krušik 3:2 (1:0) U meču koji je za oba tima bio generalna proba pred početak prolećnog dela prvenstva, obrenovački Radnički za gol je bio bolji od Valjevaca. Po pravoj provali oblaka viđen je dobar meč, sa dosta tempa i šansi na obe strane, a srpskoligaš iz beogradske grupe pobedio je golom rezerviste Ilića u samom finišu.

Porazi u Pančevu i Beogradu

Iza nas je veoma neuspešan vikend za valjevske odbojkaške prvoligaše jer su i devojke Valjeva i momci iz VA 014 doživeli ekspresne poraze. Borac iz Starčeva je u Pančevu, možda i lakše nogo što se očekivalo slavio protiv VA 014 - 3:0 (25:10, 25:14, 25:17), dok je ekipa Beograda bez većih problema nadigrala Valjevo, takođe sa 3:0 (25:16, 25:16, 25:14).