logo014

Još jednom bez pobednika

Samo dan posle treće, fudbaleri Budućnost Krušika odradili su i četvrtu proveru u sklopu letnjih priprema i zabeležili treći remi. U duelu sa Spartakom iz Ljiga bilo je 1:1, a na ovom susretu trener Valjevaca Dejan Nikolić isprobao je najveći broj igrača, od kojih su pojedinci na terenu proveli i manje od poluvremena.

Želeli su domaći pobedu, ali je nedostatak pravog gol igrača još jednom bio više nego uočljiv. Sa druge strane, ekipa Spartaka je pokazala da ima korektan kvalitet za zonski stepen, a sa par pojačanja možda i za "gornji dom".

Ljižani su poveli nakon školski izvedene kontre, Nerić je uposlio Lomića, koji se fintom oslobodio čuvara i matirao Vojisavljevića. Drugo poluvreme proteklo je u potpunoj dominaciji Budućnost Krušika, ali i pored činjenice da su stvorili bar deset prilika, Valjevci su samo jednom poentirali i to sa bele tačke. U šesnaestercu Spartaka srušen je Milovanović, a siguran je bio Rašević. Nekoliko odličnih šansi propustio je Kosić, silom prilika "gurnut" u špic napada, a udarac Stjelje petnaestak minuta pre kraja zaustavila je stativa.

Budućnost Krušik 2014 - Spartak (Ljig) 1:1 (0:1)

Valjevo, Stadion "Krušik", Gledalaca: 100

Sudija: Viktor Marinković (Valjevo)

Strelci: Rašević u 70. (iz penala) za Budućnost Krušik 2014, a Lomić u 29. minutu za Spartak.

Budućnost Krušik: Vojisavljević, Milivojević, Andrić, U. Tomić, Stevanović, Knežević, St. Ćirović, I. Tomić, Milošević, Prokić, Sević. Igrali su još: Ivanović, Đorđević, Gentić, Đermanović, Kojić, Milinković, Sr. Ćirović, Stjelja, Veselinović, Rašević, Milovanović, Ćebić, Kosić.

Spartak (Lj): Plavšić, Đ. Sredojević, Ne. Sandić, Bojović, Vuković, Ćosić, Obradović, Petković, V. Sredojević, Nerić, Lomić. Igrali su još: Đurković, Mihailović, Ni. Sandić, Ni. Sandić, Ristivojević, Vićentijević.

Budućnost Krušik će u subotu igrati novi kontrolni meč, a protivnik je prvoligaš Sloboda u Užicu.

-

Zadovoljni rezultatima

Fudbalski klub Radnički juče je proslavio svoju slavu Svetog Longina, a tom prilikom predsednik kolektiva sa Petog puka Dejan Joksimović istakao je da je zadovoljan dostadašnjim rezultatima, iako, kako kaže, klub teško preživljava i opstaje jedino zahvaljujući entuzijazmu grupe ljudi. Inače, nakon 11 kola u Zoni Drina, Radnički sa 16 bodova zauzima šesto mesto na tabeli, sa osam bodova manje od prvoplasiranog FAP-a iz Priboja.

Subotičani bliži baražu

VA 014 Gorenje - Spartak 1:3 (23:25, 22:25, 25:16, 24:26) Nisu uspeli Valjevci da nastave seriju pobeda. Bez tehničara Bobovca i srednjaka Lazarevića muški su se nosili sa kvalitetnim rivalom koji je za nijansu pružio više i upisao izuzetno važnu pobedu. Spartak sada ima dve pobede više i bolji međusobni skor, pa je u ovom trenutku daleko bliži osvajanju drugog mesta koje vodi u baraž za Superligu.

Valjevci ispustili pobedu, Radnički bod od titule!

Šumadija 1903 - Budućnost Krušik 1:1 (0:0) Pogotkom primljenim u sudijskoj nadoknadi fudbaleri Budućnost Krušika nisu uspeli da sam finiš šampionata u Srpskoj ligi Zapad učine zanimljivijim. Iako su vodili golom kapitna Raševića, 12. u sezoni, uz u drugom poluvremenu jednu od najboljih igara u sezoni, Valjevci su kapitulirali u zaustavnom vremenu i ostali na tri boda zaustatka u odnosu na Kragujevčane, koji su takođe odigrali 1:1 protiv Mokre Gore u Zubinom potoku.