Bez golova u Loznici

U drugoj proveri u tekućim pripremama fudbaleri Budućnost Krušika odigrali su u Loznici 0:0 protiv istoimenog tima, novog člana Prve lige Srbije i doskorašnjeg rivala u trećeligaškom društvu.

Oba tima su prvo poluvreme odigrala u kombinovanim sastavima, a Valjevci su imali daleko više šansi za pogodak.

U nastavku oba trenera su "promešala karte", priliku su dobili i igrači od kojih se očekuje da budu nosioci igre, a u završnici se i "zakuvalo". Valjevci su u jednoj situaciji smatrali da je trebalo da im bude dosuđen penal, protestvovali su, pa su zaradili dva isključenja, doduše sa pravom zamene. Van igre su morali Gentić i Tomić.

Prvu kontrolnu utakmicu u Valjevu Budućnost Krušik će odigrati u sredu protiv Radničkog iz Obrenovca.

-

Agresivno na lidera

U završnicu ABA lige i poslednja tri kola Metalac ulazi sa pozitivnim skorom i šansom da se dokopa evropske vize. Šestoplasirana Krka ima isti učinak kao tim iz Valjeva, doduše uz bolji međusobni skor, pa bi Metalac do kraja za šesto mesto, koje po propozicijama vodi u EURO kup, morao u preostala tri kola da ostvari pobedu više od ekipe iz Novog Mesta. Nije nemoguće, ali u redovima sigurno najprijatnijeg iznenađenja jadranskog nadmetanja niko i ne pominje Evropu. Koncentrisani su na meč u Pioniru protiv lidera Crvene Zvezde, koji je zakazan za nedelju u 19 sati.

Derbi leči rane

Nakon vrućeg šamara u kupu u vidu poraza od zonaša ljiškog Spartaka, fudbaleri Budućnost Krušika putuju na derbi u Smederevo. Najneprijatnije iznenađenje prolećnog dela, jesenji šampion, budi se nakon serije očajnih rezultata i ne odriče se borbe za Prvu ligu, slične ambicije ima i Budućnost Krušik, a ako se napravi osvrt na duele u prošloj i ovoj sezoni, biće to nova prilika za uživanje ljubitelja fudbala. U prošlom šampionatu oba sastava u slavila na gostovanjima uz ukupno čak 11 golova, dok je jesenas u burnom susretu na "Krušiku" bilo 1:1.

Umalo kazna za promašaje

Budučnost Krušik 2014 - Jasenica 1911 2:1 (0:1) Sudija: Marko Đoković (Čačak) Strelci: Rajevac u 56. i 68. minutu (oba iz penala) za Budućnost Krušik 2014, a Popović u 34. minutu za Jasenicu 1911. Crveni karton: Čočović (Budućnost Krušik) u 62. minutu. Budućnost Krušik 2014: Ramković, Nešić (Maksimović), Gentić, Tomić, Živanović, Jevtić, Đurić (Baljak), Čočović, Rašević, Ilić, Rajevac (Marković). Jasenica 1991: Tačković, Đurđević, Petković, Jokić, Ilić, Mirović, Pavlović, Maksimović, Popović, Mitrović (Mihailović), Vićentijević.