Poraz pred olej of

FMP - Metalac 78:75 (27:17, 11:19, 23:13, 17:26)

U poslednjem 14. kolu Superlige Metalac je poražen u Železniku. U čudnom meču, puleni Vladimira Đokića su u prvoj i trećoj četvrtini imali prazne minute u igri koje je domaćin iskoristio i stvorio dvocifrenu prednost. Ipak, Valjevski tim je imao napad za produžetak, ali je iz teške pozicije promašio Todorović.

Najefikasniji kod pobednika bio je Marko Gudurić sa 24 poena, dok je u redovima Metalca njegov imenjak Ljubičić ubacio 19 poena.

Treba istaći da je na ovom meču Vladimir Đokić odmarao startnog centra Nikolu Jevtovića.

Prva četvrtina u potpunosti je pripala domaćinu. Serijom 16:0 ekipa FMP-a predvođena Gudurićem već u ovoj četvrtini stiže do osetnije prednosti, 25:12. Previše su se Valjevci oslanjali na šut za tri poena, iz 11 pokušaja precizni su bili po jednom Todorović i Ljubičić.

Sa više želje "panteri" su igrali i u nastavku, mučili su se puleni Vladimira Đokića u napadu, a šut je i dalje loše funkcionisao, u jednom momentu je bilo 31:17. Međutim, krajem perioda gostujući tim se razbudio, na obe strane terena odlični su bili Otašević, Janković i Jošilo , a trojkom poslednjeg pomenutog Metalac na poluvremenu ima samo dva poena zaostatka, 38:36.

Nastavili su gosti na ovom meču sa dobrom igrom i prešli u vođstvo, Beograđane u igri održava Čović koji ubacuje pet vezanih poena za 43:44. To kao da je trglo njegove saigrače, na drugoj strani ponovo su usledili "crni minuti". Sve to je rezultiralo novom serijom 16:0, a Davidovac iz odbojke pogađa za 61:49 pred poslednjih 10 minuta.

I pored toga, Valjevci su ponovo uspeli da dođu do priključka. Todorović i Kutlešić predovdili su nalet gostiju koji uspevaju da priđu na šest poena zaostatka, 73:67. Nadovezao se i Majstorović, ali je nedostajalo sreće i koncentracije za trijumf.

Metalac je Superligu završio sa skorom 8/6, dok je ovo ekipi Milana Gurovića bila četvrta pobeda.

Trener Vladimir Đokić je nakon meča izjavio:

- Utakmica bez rezultatskog značaja, i pored toga mene kao trenera svaki poraz boli. Moji igrači su se opustili i nekako bez motiva otvorili utakmicu. Pokušavali smo sa čudnim izmenama i petorkama da stignemo, ali je za uspeh potrebno više. Mene kao trenera jako boli poraz. Ostaje nam da se okrenemo ka plej - ofu.

- Pohvalio bih moju ekipu na velikom zalaganju, kroz Superligu sam govorio da možemo da parirao ekipama iz ABA lige i konačno smo uspeli u tome. Čestitam mojim momcima na trijumfu - rekao je trener FMP-a Milan Gurović.

-

Prvo, pa poraz

Budućnost Krušik – Mladi radnik 0:1 (0:1) (Lazić 31. minut) Sam start prolećnog dela prvenstva u Srpskoj ligi Zapad pokazao je da će valjevski predstavnik u ovom rangu imati dosta problema. Tri boda sa "Krušika" odnela je ekipa Mladog radnika, a tim Dejana Nikolića ispoljio je brojne slabosti u igri. Istina je da je ekipa znatno izmenjena u odnosu na jesen, kvaliteta da se ne strepi za opstanak ima, ali se čini da tim još uvek nema pravu fizionomiju.

Milisavljević iz Rada u BiH

Ofanzivni vezista Miloš Milisavljević (1992. godište), po svemu sudeći napušta redove superligaša Rada i seli se u Bosnu i Hercegovinu. Valjevac, koji je karijeru započeo u Budućnosti, seli se u Mladost iz Doboja kod Kaknja, osmoplasiranu ekipu Premijer lige BiH.

Pobeda u "generalci"

Ako je sudeći po generalnoj probi, ekipu Budućnost Krušika očekuje uspešna jesen. Na stadionu "Krušik", pred oko 200 gledalaca, izabranici Dejana Nikolića ubedljivo su, sa 4:0, savladali trećeligaša iz beogradske grupe Turbinu iz Vreoca. Ipak, pravu sliku mogućnosti renoviranog valjevskog sastava daće prvih nekoliko kola šampionata koji startuje 15. avgusta.