Remi Radničkog

Radnički (V) - Zadrugar 1:1 (1:0)

Stadion: SRC "Peti puk", Gledalaca: 200, Sudija: Nebojša Martinović (Ub).

Strelci: Đukić u 40. minutu za Radnički i Mitrović iz penala u 75. minutu za Zadrugar.

Radnički (V): Simić, Ašković, Jovanović, Popović, J. Živanović, Đukić, Aleksić, Gavrić (Maksimović), Cvetković (V. Živanović), Đurić, Gošić.

Zadrugar: Marković, Grujičić (M. Marković), Novaković, Avramović, N. Marković, Mitrović, Vićentijević (Bojičić), Simeunović, Jerinić (Nestorović), N. Marković, Gajić.

Seriju poraza ekipa Zadrugara prekinula je u Valjevu. Domaćin Radnički poveo je u finišu prvog poluvremena, nakon prekida centrirao je Gavrić, a mladi Đukić glavom pogodio suprotan ugao. U nastavku, gosti su bili bolji i sa bele tačke uspeli da izjednače, strelac je bio odlični Mitrović.

S. Gligorić

-

Pot otpušten, stiže Pilčević

Nakon "šok terapije" sa odlaskom i povratkom na klupu trenera Vladimira Đokića, u Metalcu su usledili novi rezovi. Kako nezvanično saznajemo, prekunita je saradnja sa plejmejkerom Stefanom Potom, dok bi kao zamena trebalo da bude angažovan iskusni Radenko Pilčević.

Finale Partizan - Metaloplastika

U finalu petog memorijalnog turnira "Nikola jevremović Gužva" igraće Partizan i Metaloplastika, što će biti repriza prošlogodišnjeg finala. Partizan je u prvom polufinalu savladao "večitog" rivala Crvenu zvezdu sa 34:32 (20:12), dok je Metaloplastika bila bolja od podmlađenog Metalca sa 30:20 (18:12).

Pobeda za oproštaj

Tamiš - Metalac Farmakom 67:90 (18:24, 16:17, 19:21, 14:28) Neuspešan nastup u Superligi košarkaši Metalca okončali su ubedljivom pobedom u Pančevu. Konačan rezultat možda i nije najrealniji, jer je Tamiš u 32. minutu uspeo da prednost Valjevaca svede na samo četiri poena, ali je do kraja u "Strelištu" sve bilo u znaku izabranika trenera Simeunovića.