Serija bez kraja

Smederevo 1924 - Budućnost Krušik 1:3 (0:1)

Strelci: 0:1 S. Ilić u 37, 0:2 S. Ilić u 49, 1:2 Miljković u 66, 1:3 Šiljić (autogol) u 90. min.
Gradski stadion Smederevo. Gledalaca: 200. Sudija: Marko Mihajlović (Aranđelovac).

Žuti kartoni: Matejić, Stojanović, Milosavljević (Smederevo 1924), Milinković, Rašević, Gentić, Jevtić, S. Ilić (Budućnost Krušik).

Smederevo 1924: Đorđević, Cigulajkić, Milovanović (od 55. min. Šiljić), Milosavljević, Stojanović, Matejić, Čokić, Jakovljević, Tasić, Miljković (od 71. min. Stanić) , Gegić.

Budućnost Krušik: Ivanović, Đorđević, Đermanović, Milinković (od 46. min. Stjelja), Gentić, Stevanović, Kosić (od 73. min. Milošević), Čočović (od 75. min. A. Ilić), S. Ilić, Rašević, Jevtić.

Sedmi uzastopni prvenstveni trijumf zabeležila je ekipa Budućnost Krušika, potpuno nadigravši Smederevce na njihovom terenu.

Nakon početne inicijative domaćina koji nije iskoristio prilike u 8. i 10. minutu preko Čokića i Matejića, Valjevci su se oslobodili pritiska, preneli težište igre na protivničku polovinu, stvorili nekoliko poluprilika, da bi u 37. minutu za tu svoju borbenost bili i nagrađani. Jednu dubinsku loptu Stefan Ilić je grudima odlično primio na ivici šesnaesterca, odigravši povratnu kapitenu Raševiću, a ovaj nesebično još jedan pas prema svom saigraču. Ilić se odmah iskosa s leve strane stuštio prema golu, sjajno se snašao između dvojice odbrambenih igrača Smedereva i kroz noge jednog od njih smestio loptu iza leđa Đorđevića - 0:1.

U nastavku ekipa Budućnost Krušika nastavlja u istom ritmu i već u 49. minutu posle katastrofalne greške odbrambenog igrača domaćih Jakovljevića i golmana Đorđevića, sjajni Stefan Ilić koristi njihov nesporazum i udvostručuje vođstvo svog tima. Na 1:2 smanjio je u 66. minutu Miljković sjajno izvedenim slobodnim udarcem sa 18 metara, ali do kraja domaćini nisu uspeli da ugroze zasluženu pobedu valjevskog tima. U samoj završnici, u nadoknadi vremena posle odlične kontre i centaršuta S. Ilića gosti potvrđuju trijumf, pošto je Šiljić spakovao loptu u sopstvenu mrežu.