Partizan skočio na 4-0

Partizan - Metalac 82:61 (23:17, 25:19, 16:19, 18:6)

Valjevski Metalac je u četvrtom kolu poražen od Partiizana, pa su crno - beli su i nakon ovog kola ostali neporaženi u Superligi. Puleni Vlade Đokića nisu uspeli da se suprostave protivniku u skoku (48/26) što je sigurno glavni razlog ubedljivog poraza.

Početak meča protekao je u izjednačenoj borbi. Zahvaljujući raspoloženom Todoroviću Valjevci su u pojedinim momentima imali i minimalnu prednost. Protivnik nije uspešno koristio slobodna bacanja, ali je to nadoknadio ofanzivnim skokom. Čačaninu su se ubrzo pridružili Malešević i Ljubičić za novo poravnanje, 16:16. Ipak, "udarne igre" crno-belih Mačvan i Milosavljević donose šest poena prednosti svom timu na kraju prvog kvartala, 23:17.

Malo po malo, prednost aktuelnog šampiona Srbije se povećavala, Đokić je bio prinuđen na minut odmora nakon polaganja Tepića u kontranapadu za 30:23. Šuterski raspoloženi Murić donosi Beograđanima prvu dvocifrenu razliku na meču, 41:30. Centri Partizana bili su nerešiva enigma za visoke igrače Metalca, što je glavni razlog zaostatka nakon 20 minuta igre.

Serijom 7:0 igrači u crvenim dresovima uspevaju da smanje prednost već na startu treće deonice. Na drugoj strani nije bilo rešenja za šuterski odličnog Murića. Brzi problemi sa faulovima koštali su igrače Metalca, međutim ni domaći nisu bili sjajni sa linije slobodnih bacanja pa se u poslednjih 10 minuta ušlo rezultatom 64:55.

Kada se činilo da Valjevci mogu do priključka, probudio se kapiten Milosavljević. Sve je manje bilo pravih rešenja u napadu Metalca, seriju promašaja prekinuo je Jevtović. Na kraju, možda i nerealan rezultat s obzirom na dešavanja u većem delu meča.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Edo Murić sa 21 poenom, dok je na drugoj strani Nikola Malešević meč završio sa 14 koševa.

Kompletnu statistiku sa ovog meča možete pogledati OVDE

U narednom kolu već u ponedeljak Metalac od 19:30 u valjevskoj Hali sportova dočekuje pančevački Tamiš.