Ekspresno do bodova

Metalac - Napredak 36:26 (18:12)

Ubedljivim trijumfom protiv Kruševljana rukometaši Metalca prebrinuli su sve brige oko opstanka. U meču koji je u klubu apostrofiran kao ključni za čitavu sezonu, izabranici Slobodana Jokanovića od prvog do poslednjeg minuta odigrali su na visokom nivou i položili važan ispit sa čistom desetkom.

Valjevci su od samog starta uspeli da dođu do prednosti koja se do kraja meča povećavala. Već krajem prvih 30 minuta domaćin je imao i sedam golova viška (18:11), dok je u nastavku u pojedinim momentima prednost bila i dvocifrena.

Mladi Grujičić i Jevremović su iskoristili šansu koju ima je ukazao trener Jokanović izmamivši aplauze publike, a njihovim golovima Kruševljani su u samoj završnici imali i 13 golova zaostatka.

Valjevo. - Hala: "15. septembar", Gledalaca: 100, Sudije: Cvetković i Nikolić. Sedmerci: Metalac 2(1), Napredak 2(2) Isključenja: Metalac 6 minuta, Napredak 6 minuta.

Metalac: Vranić, Grujičić 2, Radojičić 4, Jokanović 3, Jevremović 2, Lukić 8 (1), Krunić 1, Pantelić 3, Čutura, Nenadić 7, Đorđević, Pantić 1, Jovanović 4, Obućina, Đerić, Jelić 1.

Napredak: Radošević 1, Zlatić, Ristić, Marković 2 (1), Vukoičić 6, Pribaković 1, Andrejić, Đorđević 5, Jovanović, Zubić 3 (1), Andrejić 3, Simić 5.

-

Vrbas siguran u Valjevu

ORK Metalac - Vrbas 21:26 (10:14) U meču trećeg kola Super B lige Vrbašani su bez većih problema došli do bodova protiv valjevskog tima. Tokom celog meča gosti su imali prednost od tri-četiri, u jednom trenutku čak šest golova i zasluženo su slavili u Valjevu. Domaći tim, bez trenera, predvođen kapitenom Ivanom Radojičićem, sa mnogo manje igrača u rotaciji, nije smogao snage za iznenađenje. Valjevci su, uz to, napravili i niz grešaka, naročito u organizaciji kontranapada, tako da je poraz bio neminovan.

Lider ubedljiv u Valjevu

Fleš Bečej - Kalča Memoris 1:7 (0:3) Strelci: 0:1 Stanković u 10. minutu, 0:2 Stanković u 19. minutu, 0:3 Vrzić (k.u). u 19. minutu, 0:4 Milojević u 29. minutu, 0:5 Milojević u 29. minutu, 0:6 Pavlović u 32. minutu, 0:7 Vrzić u 33. minutu, 1:7 Tojčić u 39. minutu.

Finale Partizan - Metaloplastika

U finalu petog memorijalnog turnira "Nikola jevremović Gužva" igraće Partizan i Metaloplastika, što će biti repriza prošlogodišnjeg finala. Partizan je u prvom polufinalu savladao "večitog" rivala Crvenu zvezdu sa 34:32 (20:12), dok je Metaloplastika bila bolja od podmlađenog Metalca sa 30:20 (18:12).