Ekspresno do bodova

Metalac - Napredak 36:26 (18:12)

Ubedljivim trijumfom protiv Kruševljana rukometaši Metalca prebrinuli su sve brige oko opstanka. U meču koji je u klubu apostrofiran kao ključni za čitavu sezonu, izabranici Slobodana Jokanovića od prvog do poslednjeg minuta odigrali su na visokom nivou i položili važan ispit sa čistom desetkom.

Valjevci su od samog starta uspeli da dođu do prednosti koja se do kraja meča povećavala. Već krajem prvih 30 minuta domaćin je imao i sedam golova viška (18:11), dok je u nastavku u pojedinim momentima prednost bila i dvocifrena.

Mladi Grujičić i Jevremović su iskoristili šansu koju ima je ukazao trener Jokanović izmamivši aplauze publike, a njihovim golovima Kruševljani su u samoj završnici imali i 13 golova zaostatka.

Valjevo. - Hala: "15. septembar", Gledalaca: 100, Sudije: Cvetković i Nikolić. Sedmerci: Metalac 2(1), Napredak 2(2) Isključenja: Metalac 6 minuta, Napredak 6 minuta.

Metalac: Vranić, Grujičić 2, Radojičić 4, Jokanović 3, Jevremović 2, Lukić 8 (1), Krunić 1, Pantelić 3, Čutura, Nenadić 7, Đorđević, Pantić 1, Jovanović 4, Obućina, Đerić, Jelić 1.

Napredak: Radošević 1, Zlatić, Ristić, Marković 2 (1), Vukoičić 6, Pribaković 1, Andrejić, Đorđević 5, Jovanović, Zubić 3 (1), Andrejić 3, Simić 5.

-

Mladi u prvom planu

Radnički Gorenje – Radnički Stobeks 4:1 (3:0) (Todorović u 17. i 29., Dačević 39., Avramović 64. - F. Matić 63. minut). Ubedljivom pobedom protiv imanjaka iz Klupaca Radnički je zaokružio uspešnu sezonu. Sem tri boda, veliki dobitak za klub sa Petog puka su odlične partije mladih igrača koji su u finišu dobili značajniju ulogu u prvom timu, pa su se protiv Radničkog Stobeksa u strelce upisali članovi omladinske ekipe.

Lider pao u produžetku

Metalac - Dinamik 87:80 (20:18, 10:21, 22:19, 18:12, 17:10) Herojski do velike pobede! Košarkaši Metalca su, u meču sa do ovog kola liderom KLS Dinamikom iz Beograda, odigrali i preko trenutnih mogućnosti i zasluženo oborili na pleća veoma kvalitetan tim trenera Miroslava Nikolića.

Goleada na "Krušiku"

Budućnost Krušik 2014 - Karađorđe 5:2 (2:1) Strelci: 1:0 Prokić u 3, 2:0 S. Ilić u 5, 2:1 Đorović u 39, 3:1 Rašević (iz jedanaesterca) u 55, 4:1 Đurić u 62, 4:2 Doderović u 78, 5:2 Nešić u 85. minutu. Valjevo, stadion "Krušik".Gledalaca: 300. Sudija: Milan Kurlagić (Užice). Žuti kartoni: Živković, Arsić (Karađorđe). Crveni kartoni: Đorđević i Arsić (Karađorđe) u 55. minutu.