Ekspresno do bodova

Metalac - Napredak 36:26 (18:12)

Ubedljivim trijumfom protiv Kruševljana rukometaši Metalca prebrinuli su sve brige oko opstanka. U meču koji je u klubu apostrofiran kao ključni za čitavu sezonu, izabranici Slobodana Jokanovića od prvog do poslednjeg minuta odigrali su na visokom nivou i položili važan ispit sa čistom desetkom.

Valjevci su od samog starta uspeli da dođu do prednosti koja se do kraja meča povećavala. Već krajem prvih 30 minuta domaćin je imao i sedam golova viška (18:11), dok je u nastavku u pojedinim momentima prednost bila i dvocifrena.

Mladi Grujičić i Jevremović su iskoristili šansu koju ima je ukazao trener Jokanović izmamivši aplauze publike, a njihovim golovima Kruševljani su u samoj završnici imali i 13 golova zaostatka.

Valjevo. - Hala: "15. septembar", Gledalaca: 100, Sudije: Cvetković i Nikolić. Sedmerci: Metalac 2(1), Napredak 2(2) Isključenja: Metalac 6 minuta, Napredak 6 minuta.

Metalac: Vranić, Grujičić 2, Radojičić 4, Jokanović 3, Jevremović 2, Lukić 8 (1), Krunić 1, Pantelić 3, Čutura, Nenadić 7, Đorđević, Pantić 1, Jovanović 4, Obućina, Đerić, Jelić 1.

Napredak: Radošević 1, Zlatić, Ristić, Marković 2 (1), Vukoičić 6, Pribaković 1, Andrejić, Đorđević 5, Jovanović, Zubić 3 (1), Andrejić 3, Simić 5.

-

Pobedom na pauzu

Valjevo - Jagodina 3:0 (26:14, 25:16, 25:22) Odbojkašice Valjeva zabeležile su pobedu u poslednjem kolu prvog dela prvenstva, zimuju na 8. poziciji sa 14 bodova, a na proleće ih očekuje borba za opstanak. Sem već sada otpisanih Ekonomca i Jagodine iz lige će ispasti još dve ekipe, a da izbegnu te dve pozicije nadmetaće se, sem Valjevki, Crnokosa iz Kosjerića, Radnički iz Kragujevca, Srem iz Sremske Mitrovice i Klek.

I Spartak pao na Petom puku

Radnički Gorenje – Spartak ŽK 3:1 (2:0) (Todorović 5., 16., Đurđić 47. - Šormaz 49. minut penal) Treću pobedu u nizu omladinci Radničkog ostvarili su protiv ekipe iz Subotice, od koje su u prvom delu prvenstva pretrpeli najubedljiviji poraz u sezoni (0:8). Ovoga puta Valjevci su bili znatno bolji rival i zasluženo pobedili, pa će u narednom kolu protiv Lokomotive pokušati da ostanu u konkurenciji za opstanak. I pored serije dobrih rezultata, on je i dalje teško dostižan.

Đokić: Nisam ucenjivao!

Vest koju su objavili pojedini mediji, da je trener Metalca Vladimir Đokić postavio ultimatum klupskim čelnicima tražeći sve zaostale sarade do srede 16. marta, za kada je zakazano okupljanje igrača nakon desetodnevne pauze, kako to obično biva uzburkala je sportsku javnost, ne samo u Valjevu. Ipak, kako smo saznali u telefonskom razgovoru sa trenerom Metalca nikakvog ucenjivanja nije bilo!