Valjevci u finalu

Fudbaleri Budućnost Krušika plasirali su se u finale kupa Fudbalskog saveza Kolubarskog okruga, pošto su nakon boljeg izvođenja penala eliminisali rivala iz Srpske lige Zapad, Jedinstvo iz Uba - 5:3 (1:1).

U slaboj utakmici sa malo prilika, gde su oba trenera šansu pružila igračima sa manjom minutažom u prvenstvu, domaćin je poveo u 41. minutu. Čočović je izveo korner, Baljak glavom vratio na peterac, gde je naspretniji bio Milošević i pogodio mrežu Dragićevića. Izgledalo je da će Valjevci sačuvati prednost, ali je Ranković u 90. minutu iskoristio veliku grešku Nešića, koji je uputio kratku loptu prema svom golmanu i odveo meč u penale.

Precizni su za Budućnost Krušik bili Gentić, Đorđević, Jovanović i Rašević, za Ubljane Kovečević i Sajić, dok je golman Ranković zaustavio udarce Sitarice i Rašića.

Sudio je Marko Ivković iz Lajkovca.

Budućnost Krušik: Ivanović (Ranković), Đorđević, Đermanović (Stjelja), Milinković (Gentić), Jevtić, Stevanović, Đurić (Nešić), Prokić (Rašević), Milošević (Jovanović), Čočović, Baljak (Ilić).

Jedinstvo: Dragićević, Arsenović (Stefanov), Panić (Živković), Sajić, Tadić (Rašić), Kaličanin (Nenadović), Popović (Bojić), Kovačević, Sitarica, Soldatović (Simeunović), Ranković.

U finalu 13. maja igraju Budućnost Krušik i Železničar iz Lajkovca. Lajkovčani su u polufinalu sa 1:0 pobedili Ribnicu iz Mionice.

-

Partizan vratio pehar

Juniori Partizana pobednici su petog po redu juniorskog turnira "Valjevo 2016". Crno - beli su u prvom poluvremenu finala imali i dvocifren minus, ali su posle preokreta uspeli da ubedljivo savladaju ljubljansku Olimpiju rezultatom 71:52.

Preokretom do bodova

Metalac - PKB 27:25 (12:16) Zahvaljujući granitnoj odbrani u drugom poluvremenu rukometaši Metalca uspeli su da naprave preokret i savladaju mlad sastav PKB-a. Nakon trećeg trijumfa u četiri kola nastavka prvenstva Valjevci ostaju u gornjem delu tabele, dok je PKB sa samo šest bodova na kontu, već gotovo "prežaljen" u borbi za opstanak.

Senjak nije uspeo

Senjak - Kiker 0:2 (0:0) Gosti iz Kraljeva zasluženo su se plasirali u kadetsku ligu FSS pošto su i u revanšu u Valjevu bili bolji rival i drugi put slavili. Nakon trijumfa od 1:0 na domaćem terenu, ekipa Kikera je pogocima u drugom poluvrmenu ugasila nadu Valjevcima da mogu do novog podviga.