Valjevci u finalu

Fudbaleri Budućnost Krušika plasirali su se u finale kupa Fudbalskog saveza Kolubarskog okruga, pošto su nakon boljeg izvođenja penala eliminisali rivala iz Srpske lige Zapad, Jedinstvo iz Uba - 5:3 (1:1).

U slaboj utakmici sa malo prilika, gde su oba trenera šansu pružila igračima sa manjom minutažom u prvenstvu, domaćin je poveo u 41. minutu. Čočović je izveo korner, Baljak glavom vratio na peterac, gde je naspretniji bio Milošević i pogodio mrežu Dragićevića. Izgledalo je da će Valjevci sačuvati prednost, ali je Ranković u 90. minutu iskoristio veliku grešku Nešića, koji je uputio kratku loptu prema svom golmanu i odveo meč u penale.

Precizni su za Budućnost Krušik bili Gentić, Đorđević, Jovanović i Rašević, za Ubljane Kovečević i Sajić, dok je golman Ranković zaustavio udarce Sitarice i Rašića.

Sudio je Marko Ivković iz Lajkovca.

Budućnost Krušik: Ivanović (Ranković), Đorđević, Đermanović (Stjelja), Milinković (Gentić), Jevtić, Stevanović, Đurić (Nešić), Prokić (Rašević), Milošević (Jovanović), Čočović, Baljak (Ilić).

Jedinstvo: Dragićević, Arsenović (Stefanov), Panić (Živković), Sajić, Tadić (Rašić), Kaličanin (Nenadović), Popović (Bojić), Kovačević, Sitarica, Soldatović (Simeunović), Ranković.

U finalu 13. maja igraju Budućnost Krušik i Železničar iz Lajkovca. Lajkovčani su u polufinalu sa 1:0 pobedili Ribnicu iz Mionice.

-

Drama u Zagrebu

Cibona - Metalac 93:91 (25:17, 17:19, 16:18, 21:8, 8:8, 14:12) Košarkaši Metalca nisu imali sreće da u utakmicu 10. kola ABA lige potiv Cibone u Zagrebu nastave uspešnu seriju i zabeleže petu uzastopnu pobedu. Imao je Metalac igru, osvojio dve četvrtine ali je utakmica završene posle dva produžetka pobedom Zagrepčana rezultatom 93:91. Fenomenalni tim Vladimira Đokića tako je prekinuo seriju od četiri vezane pobede, a aktuelni prvak regionalnog takmičenja stigao do četvrtog trijumfa u sezoni i izjednačio se sa Valjevcima na tabeli.

Bodovi otišli u Prijepolje

Radnički Gorenje– Polimlje 0:2 (0:2) (Vilaret 21., Račić 43. minut) Radnički je pretrpeo prvi poraz u sezoni, a ceo plen sa Petog puka odnela je silno pojačana ekipa iz Prijepolja. Valjevci su platili ceh brojnim promašajima, koji, po starom fudbalnom pravilu, gotovo nikad ne ostaju nekžnjeni.

Poraz na startu

Fleš Bečej - Smederevo 2:8 ( 0:2 ) Strelci: 0:1 Cvetanović u 8. minutu, 0:2 Đorđević u 15 minutu, 0:3 Đorđević u 25. minutu, 0:4 Sabljić u 26. minutu, 0:5 Stojković u 27. minutu, 0:6 Virijević u 31 minutu, 1:6 Stepanović u 32. minutu, 1:7 Cvetanović u 33. minutu, 1:8 Virijević u 36. minutu (kazneni udarac), 2:8 Tojčić u 37. minutu.