Goleada na "Krušiku"

Budućnost Krušik 2014 - Karađorđe 5:2 (2:1)

Strelci: 1:0 Prokić u 3, 2:0 S. Ilić u 5, 2:1 Đorović u 39, 3:1 Rašević (iz jedanaesterca) u 55, 4:1 Đurić u 62, 4:2 Doderović u 78, 5:2 Nešić u 85. minutu.

Valjevo, stadion "Krušik".Gledalaca: 300. Sudija: Milan Kurlagić (Užice). Žuti kartoni: Živković, Arsić (Karađorđe). Crveni kartoni: Đorđević i Arsić (Karađorđe) u 55. minutu.

Budućnost Krušik 2014: Vojisavljević, Đorđević, Đermanović, Milinković, Gentić, A. Ilić, Kosić (od 45. min. Nešić), Prokić (od 45. min. Đurić ), S. Ilić (od 71. Milošević), Rašević, Stjelja.

Karađorđe: Đorđević ,Doderović, Arsić, Jovančević, Živković, Petrović, Đorović (od 67. min. Ljujić), Stojanović, Milošević (od 70. min. Vasiljević), Radenković, Kostadinović (od 55. min. Jovanović).

Ključni momenat susreta odigrao se u 55. minutu kada je, pri vođstvu domaćih od 2:1 golman gostiju Đorđević kao poslednji igrač odbrane faulirao Stefana Ilića, blizu ivice šesnaesterca, ali utisak je ipak unutra i zaradio direktan crveni karton. Zbog protesta je drugi žuti dobio i igrač Karađorđa Arsić, pa je ekipa iz Topole do kraja igrala sa dvojicom manje. Rašević je realizovao dosuđeni jedanaesterac i povećao vođstvo domaćeg tima na 3:1, ubrzo je usledio i gol Radovana Đurića za 4:1. Iako oslabljeni gosti su neverovatnim pogotkom Doderovića, kome je lopta prilikom centaršuta prešla preko noge i lobovala valjevskog golmana smanjili na 4:2, da bi konačnih 5:2 protiv već izmorenog tima Karađorđa postavio Nešić u 85. minutu.

Na samom početku meča domaći su stekli veliku prednost, već u 3. minutu mladi Prokić se odvažio da sa 18 metara raspali po lopti u suprotan ugao pod prečku Đorđevićevog gola i donese veliku radost svojim navijačima. Oduševljenje je bilo još veće posle samo dva minuta kada je po levoj strani izvedena filigranska akcija u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača valjevskog tima, da bi na precizan centaršut Stjelje Stefan Ilić spakovao loptu u mrežu, za 2:0. I kada je, posle ovakvog početka, izgledalo da će ekipa Budućnost Krušika lako izaći na kraj sa protivnikom, tim iz Topole se budi i postepeno preuzima inicijativu. Najozbiljnije su zapretili u 38. minutu kada je u velikoj gužvi u petercu golman Valjevaca Vojisavljević, odlično reagovao, ali je samo minut kasnije kapitulirao, pošto je odlični Đorović preciznim šutem sa ivice šesnaesterca pronašao prazan njegov levi donji ugao - 2:1. Imali su pre poluvremena i sjajnu priliku za izjednačenje, ali je posle odličnog centaršuta Stojanovića i sjajnog udarca glavom Radenkovića prečka zaustavila loptu.