Prvi prolećni poraz

Jasenica 1911 - Budućnost Krušik 2014 2:0 (1:0)

Smederevska Palanka, Gradski stadion. Gledalaca: 100. Sudija: Vladan Đermanović (Šabac).

Strelci: Jokić u 15. minutu (iz penala) i Popović u 75. minutu.

Žuti kartoni: Milovanović, Pavlović, Vlajković, Maksimović, Popović (Jasenica 1911), A. Ilić i Rašević (Budućnost Krušik 2014).

Jasenica 1911: Vukašinović, Milovanović, Petković, Jokić, Pavlović, Vlajković, Tufegdžić, Maksimović, Žunić (Popović), Janković (Aličković), Vićentijević (Mihailović).

Budućnost Krušik 2014: Vojisavljević, Đorđević, Đermanović, Jevtić (Milinković), Gentić, Stevanović, Kosić (Milošević), A. Ilić (Đurić), S. Ilić, Rašević, Baljak.

U najslabijoj igri ovog proleća Valjevci su poraženi od "davljenika" u Smederevskoj Palanci.

Domaćin je poveo posle sumnjivog jedanaesterca, dosuđenog zbog navodne igre rukom Jevtića u svom kaznenom prostoru. Utisak je da je lopta nakon slobodnog udarca Vićentijevića ipak samo napucala defanzivnog vezistu Budućnost Krušika, to jest da je ruka bila uz telo. Siguran egzekutor bio je Jokić.

Posle vođstva domaćin se povukao i sve karte bacio na odbranu gola. Valjevci su u prvom poluvremenu strvorili nekoliko šansi, da bi u nastavku napadali prilično jalovo, sa mnogo pasuova unazad i bez prave ideje kako probiti bedem ispred gola Vukašinovića. U 75. minutu "sevnula" je kontra Jasenice, Vićentijević je bio brži od Gentića, ušao u kazneni prostor i kao na tacni poslužio Popovića, kome je preostalo samo da loptu ubaci u gol. Nisu uspeli gosti ni do počasnog pogotka, šansi je bilo, ali je neefikasnost i dalje veliki problem u igri tima trenera Nikolića.

Posle prvog prolećnog poraza ekipa Budućnost Krušika pala je na šestu poziciju, a u sledećem kolu, u subotu na stadion Krušik stiže Karađorđe iz Topole.

-

Rvači Mladosti u Prvoj ligi

Rvači valjevske Mladosti nastupiće u Prvoj ligi Srbije, odlučio je nacionalni savez, nakon odustajanja obrenovačkog TENT-a. Valjevski klub je tako za "zelenim stolom" ubačen u probrano društvo, obzirom da se u srpskoj rvačkoj eliti takmiče i Proleter iz Zrenjanina, Partizan, Potisje iz Kanjiže, Spartak iz Subotice, Radnički iz Sombora, Radnički iz Beograda, Novi Sad, Radnički Kragujevac i Vitez iz Šapca.

VA 014 u Prvoj ligi!

Odbojkaši VA 014 ipak će igrati u Prvoj ligi! Kako saznajemo iz izvora bliskih klubu, OK Sterija iz Beograda, prošlosezonski šampion Druge lige Centar, odustao je od učešća u višem rangu, pa se otvorilo mesto koje su Valjevci prihvatili, i od jeseni će igrati u po jačini drugom stepenu takmičenja na nivou Srbije.

Zvezda rutniski

Crvena Zvezda Telekom - Metalac Farmakom 87:69 (29:20, 14:12, 21:16, 23:23) I četvrti put u sezoni Crvena Zvezda savladala je Metalac. Dva meča u Valjevu bila su u "egalu", a dva u "Pioniru" gotovo preslikana, u oba je šampion ABA lige slavio ubedljivo. Valjevci su više mislili na ponedeljak i ključni meč sa Mega Leksom, minutaža je bila dozirana, pa su tek na momente parirali četi Dejana Radonjića. Bilo je to dovoljno samo za -18.