Prvi prolećni poraz

Jasenica 1911 - Budućnost Krušik 2014 2:0 (1:0)

Smederevska Palanka, Gradski stadion. Gledalaca: 100. Sudija: Vladan Đermanović (Šabac).

Strelci: Jokić u 15. minutu (iz penala) i Popović u 75. minutu.

Žuti kartoni: Milovanović, Pavlović, Vlajković, Maksimović, Popović (Jasenica 1911), A. Ilić i Rašević (Budućnost Krušik 2014).

Jasenica 1911: Vukašinović, Milovanović, Petković, Jokić, Pavlović, Vlajković, Tufegdžić, Maksimović, Žunić (Popović), Janković (Aličković), Vićentijević (Mihailović).

Budućnost Krušik 2014: Vojisavljević, Đorđević, Đermanović, Jevtić (Milinković), Gentić, Stevanović, Kosić (Milošević), A. Ilić (Đurić), S. Ilić, Rašević, Baljak.

U najslabijoj igri ovog proleća Valjevci su poraženi od "davljenika" u Smederevskoj Palanci.

Domaćin je poveo posle sumnjivog jedanaesterca, dosuđenog zbog navodne igre rukom Jevtića u svom kaznenom prostoru. Utisak je da je lopta nakon slobodnog udarca Vićentijevića ipak samo napucala defanzivnog vezistu Budućnost Krušika, to jest da je ruka bila uz telo. Siguran egzekutor bio je Jokić.

Posle vođstva domaćin se povukao i sve karte bacio na odbranu gola. Valjevci su u prvom poluvremenu strvorili nekoliko šansi, da bi u nastavku napadali prilično jalovo, sa mnogo pasuova unazad i bez prave ideje kako probiti bedem ispred gola Vukašinovića. U 75. minutu "sevnula" je kontra Jasenice, Vićentijević je bio brži od Gentića, ušao u kazneni prostor i kao na tacni poslužio Popovića, kome je preostalo samo da loptu ubaci u gol. Nisu uspeli gosti ni do počasnog pogotka, šansi je bilo, ali je neefikasnost i dalje veliki problem u igri tima trenera Nikolića.

Posle prvog prolećnog poraza ekipa Budućnost Krušika pala je na šestu poziciju, a u sledećem kolu, u subotu na stadion Krušik stiže Karađorđe iz Topole.

-

I Rudar u seriji

Iako je rezultatska kriza i definitivno prošlost posle dve prvenstvene i jedne kup pobede u kojima je postignuto deset golova, u redovima Budućnost Krušika oprezni su pred dolazak Rudara iz Kostolca (subota, stadion Krušik, 16.30 časova). Tradicija kaže da su Kostolčani uvek bili tvrd orah, pogotovo u mečevima u Valjevu, a četa Dejana Nikolića spremna je za novo nadigravanje i pobedu koja bi je ostavila u vrhu tabele.

VŠK u pobedničkom ritmu

VŠK "Sveti Nikolaj" uspeo je da zabeleži i treću pobedu u prvoligaškom društvu i ostane na čelu tabele. Savladali su Valjevci ekipu Jelica PEP iz Goračića sa 4,5:1,5, možda nešto lakše nego što se očekivalo.

Poluvreme dosta za trijumf

Metalac - Zlatar (Nova Varoš) 30:28 (16:10) (VIDEO) Petu pobedu u prvenstvu, a četvrtu uzastopnu, rukometaši Metalca zabeležili su protiv Zlatara iz Nove Varoši dobrom igrom u prvom poluvremenu. Nastavak su gosti, koji i posle ovog kola ostaju na samom začelju tabele bez bodova, dobili, ali konačan trijumf domaćina nije došao u pitanje.