Još jedan remi

Budućnost Krušik 2014 - Polet 0:0

Valjevo, stadion "Krušik". Gledalaca: 200. Sudija: Njegoš Tubić (Kragujevac). Žuti kartoni: Stjelja (Budućnost Krušik), Jovanović i Čakarević (Polet).

Budućnost Krušik 2014: Vojisavljević, A. Ilić, Stjelja, Jevtić, Gentić, Stevanović, Nešić (od 67. min. Milošević), Čočović (od 61. min. Milinković), S. Ilić, Rašević, Baljak.

Polet: Čabarkapa, Maksimović, Nikolić, Perišić, Knežević, Kalajanović, Tomić (od 88. min. Čakarević), Jovanović (od 74.min. Drakulić), Mihajlović, Protić, Stojić.

Imala je ekipa Budućnost Krušika mnogo više šansi ali je još jednom ispoljila svoju najveću boljku - neefikasnost.

Domaći tim je bio nadmoćniji u većem delu prvog poluvremena, solidne prilike su mu se ukazale kada je Čočović u 12. minutu odlično izveo slobodan udarac sa preko 20 metara, a Čabarkapa jedva uspeo da odbrani i kada je minut kasnije šut Gentića nakon lepe akcije, golman gostiju skrenuo preko gola. Možda najbolja šansa ukazala se kapitenu Raševiću u 39. minutu, ali je njegov udarac iz neposredne blizine, posle vrlo dobrog centaršuta Baljka završio pored stative. Jedinu ali stopostotnu šansu za Polet u 42. minutu propustio je Stojić koji je odlično driblao u kaznenom prostoru domaćina i plasiro loptu tik pored statice Vojisavljevićevog gola.

U nastavku, apsolutna dominacija domaćina i najmanje četiri velike šanse. Najpre je Rašević u 62. minutu oklevao i propustio sjajnu priliku, deset minuta kasnije Baljak idealno centrira, a Milošević glavom šalje loptu u stativu. Nakon što je malo kasnije Baljak za delić sekunde zakasnio na centaršut Stefana Ilića, u samoj završnici usledila je najbolja prilika, ali je Miloševićev šut odbrana gostiju zaustavila na samoj gol liniji.

-

Nastaviti uspešnu seriju

Prvi ispit je uspešno položen. Novi šef struke Budućnost Krušika Srđan Bajić debitovao je pobedom protiv Mokre Gore, a "minimalac" je bio dovoljan da se serija nepobedivosti produži na deset mečeva. Nadaju se na stadionu "Krušik" da bi i protiv ubskog Jedinstva mogli da produže niz, iako su svesni da komšijski derbi uvek donosi dozu neizvesnosti, a neretko ga rešava raspoloženi pojedinac.

Povratak Otaševića

Nakon turnira u rumunskom Klužu, na kom je Metalac zauzeo poslednje mesto, stiglo je pojačanje. Treninzima valjevskog ABA ligaša priključio se novi - stari plejmejker Nikola Otašević, koji bi trebalo da donese neophodno iskustvo na poziciji organizatora igre, što je nešto što je prvi trateg Metalca Vladimir Đokić apostrofirao kao glavni zadatak do kraja prelaznog roka.

Još jedan tesan poraz

Beovuk 72 - Metalac 85:79 (26:25, 22:23, 13:14, 24:17) Košarkaši Metalca još jednom su poraženi u neizvesnoj završnici. Beovuk je do pete pobede u prvenstvu došao u finišu meča u hali Vizura, a sa nekoliko grubih grešaka, Valjevci su propustili šansu da naprave vreden "brejk", obzirom na težak raspored u ovom delu prvenstva.