Srpskoligaš slavio na penale

Budućnost Krušik 2014 - Radnički 5:3 (1:1, 1:0)

Stadion "Krušik" Valjevo. Gledalaca: 200. Sudija: Aleksandar Lukić (Valjevo).

Strelci: 1:0 Nešić u 41, 1:1 Gavrić u 51. minutu. Jedanaesterci: 1:2 Gavrić, 2:2 Gentić, 3:2 Ilić, 3:3 Đurić, 4:3 Rašević, 5:3 Milošević.

Budućnost Krušik 2014: Ranković (Ivanović), Prokić (Ilić), Đermanović (Andrić), Milinković (Gentić) , Jevtić, Stevanović, Nešić(Ćirović), Đurić (Tripković), Milošević, Rašević, Stjelja (Čočović).

Radnički: Simić, Ašković, Jovanović (Soldatović), Popović, Tomić, Tajdić, S. Đukić (J. Živanović), Marić (Đurić), Cvetković (V. Živanović), Gavrić, Maksimović (V. Đukić).

Ekipa Budućnost Krušika 2014 osvojila je pehar Kupa fudbalskog saveza grada Valjeva pošto je u finalu boljim izvođenjem jedanaesteraca savladala valjevskog zonaša Radnički sa 5:3. U regularnom delu susret je završen rezultatom 1:1 i odmah se pristupilo penalima u kojima su fudbaleri srpskoligaša bili precizniji. Golove su postigli Gentić, Ilić, Rašević i Milošević. Kod protivnika uspešni su bili Gavrić i Đurić, dok je šuteve Tajdića i Tomića odbranio goman Ivanović.

Srpskoligaš je poveo u 41. minutu kada je posle greške odbrane ekipe sa Petog puka, Stjelja uputio odličan centaršut sa leve strane, a Dragan Nešić glavom plasirao loptu u suprotan ugao Simićevog gola.

I pre vođstva ekipa Budućnost Krušika 2014 imala je terensku inicijativu, nekoliko lepih šansi, Milošević je 2. i 30. minutu propustio dve stopostotne, u povoljnim situacijama bili su i Rašević i Đermanović.

U nastavku zonaš iz Valjeva je značajno popravio igru, iskoristio indolentnost protivnika iz višeg ranga i posle katastrofalne greške golmana Rankovića prilikom izbacivanja lopte iz svog šesnaesterca, Gavrić je u 51. minutu izjednačio. Do kraja je bilo još nekoliko povoljnih prilika na obe strane, ali one nisu iskorišćene.

Pobednički pehar kapitenu Budućnost Krušika Milošu Raševiću uručio je Radovan Terzić, predsednik Fudbalskog saveza grada Valjeva.

-

Sveti Nikola, pomozi!

Uz sve muke koji ih prate tokom cele sezone, ponovo bez centra Majstorovića i beka Đukanovića, sa naknadno povređenim kapitenom Kutlešićem i krilom Gabrićem čiji nastupi su pod znakom pitanja, Valjevcima je na Svetog Nikolu, izgleda, ostalo još samo sveca da pozovu u pomoć za meč protiv MZT-a, pošto je veliko pitanje da li će se i publika odazvati između ručka i večere na dan najveće srpske slave.

Još jedan derbi

Utakmicom protiv Šumadije u Aranđelovcu nastavlja se serija derbi mečeva za ekipu Budućnost Krušika. Protiv izuzetno čvrste ekipe iz Aranđelovca, koja je do sada ukupno primila samo tri gola, a nijedan na domaćem terenu, pokušaće izabranici trenera Dejana Nikolića da nastave sa dobrim rezultatima i produže niz bez poraza. U stroj se vraća Đermanović koji je odradio parne kartone, ali će iz istog razloga izostati Sević.

Pobedom na vrh tabele

Start drugog dela prvenstva na Srpskoligaškom Zapadu prepun je iznenađujućih rezultata, gužva na vrhu tabele je sve veća, a dodatno se "zakuvalo" nakon mečeva koji su odigrani u subotu. Smederevo je poraženo i treći put ovog proleća, Karađorđe je u Topoli slavio minimalnim rezultatom, dok je Mačva remizirala bez golova kod kuće sa ubskim Jedinstvom, pa susret koji će odigrati Budućnost Krušik protiv Zvižda u Kučevu nosi veliku težinu.