Đukić za novu radost

Radnički- Sloga (Sjenica) 1:0 (0:0)

Strelac: Vladimir Đukić u 86. minutu.

Stadion: SRC "Peti puk", Gledalaca: 200, Sudija: Marko Stojković (Požega). Žuti kartoni: Vejsilović (Sloga).

Radnički: Simić, Lukić ( od 67. Marić), Ašković, Popović, Tomić, S. Đukić, Gavrić ( od 90. Živanović), Đurić, Cvetković (od 87. Spasojević), V. Đukić, Gošić.

Sloga: Dizdarević, Rebronja (od 81. Dacić), Vasiljević, E. Hodžić, Selmanović, Aničić, Muhović, Perišić, Avdić, Vejsilović, H. Hodžić (od 63. Gracić).

Do trećeg uzastopnog trijumfa u prvenstvu Valjevci su stigli u poslednjim minutima meča. Puleni Radovana Markovića su većim delom susreta imali inicijatvu, ali nisu stvorili veliki broj prilika. Najozbiljniju šansu u prvom poluvremenu imao je Stefan Đukić, centarfor Gošić se oslobodio čuvara i dodao loptu mladom saigraču kojeg je prečka sprečila da postigne gol sa distance.

Gosti iz Sjenice su najčešće pretili iz kontranapada i prekida, a golman Simić je odlično intervenisao nakon jednog udarca Perišića. "Mirisalo" je na remi bez golova sve do 86. minuta, lopta je kružila oko šesnešterca gostiju, odbrana je zaboravila na Vladimira Đukića koji je odličnim udarcem po zemlji levom nogom doneo veliku radost domaćim navijačima.

S. Gligorić

-

Radnički slavio u proveri

U kontrolnom meču, koji je odigran u SC Matić na Ubu, sastali su se valjevski gradski rivali, srpskoligaš Budućnost Krušik i zonaš Radnički. Tradicionalno odmeravanje snaga u pripremama ovoga puta pripalo je narandžasto - plavima koji su slavili sa 2:1 (1:1). Oba pogotka za Radnički postigao je Lazar Petrašević, dok je strelac za Budućnost Krušik bio Stefan Ilić.

Turneje kao testovi

Кošarkaši Metalca putuju u utorak u Sloveniju gde će odigrati dva kontrolna duela i uveriti se u kvalitet momaka koji se trenutno nalaze na probi u valjevskom timu. Ovo je samo prvi pokazatelj koji potvrđuje da će ambicije kluba u narednoj sezoni biti veće, a kontrolni mečevi daće jasniju sliku o timu koji će od oktobra pokušati ponovo da se umeša u sami vrh Кošarkaške lige Srbije.

Porazi u Pančevu i Beogradu

Iza nas je veoma neuspešan vikend za valjevske odbojkaške prvoligaše jer su i devojke Valjeva i momci iz VA 014 doživeli ekspresne poraze. Borac iz Starčeva je u Pančevu, možda i lakše nogo što se očekivalo slavio protiv VA 014 - 3:0 (25:10, 25:14, 25:17), dok je ekipa Beograda bez većih problema nadigrala Valjevo, takođe sa 3:0 (25:16, 25:16, 25:14).