Pobeda za kraj

VA 014 - Bukovica Putevi 3:2 (24:26, 20:25, 25:20, 25:23, 16:14)

Pobedom protiv Ivanjičana ekipa VA 014 okončala je debitantsku sezonu u Prvoj ligi, u kojoj je ostvaren osnovni cilj - opstanak. Valjevci su odigrali još jedan neizvestan meč, u kom su od 0:2 stigli do 3:2 i upisali dva boda kojim su overili šestu poziciju.

I pored toga što su gosti iz Ivanjice u par navrata imali i sedam poena prednosti (16:9), u prvom setu se igralo na razliku. Poslednja lopta na 25:24 je bila "sumnjiva", ali su sudije nakon konsultovanja dodelile poen ekipi Aleksandra Totovića.

I pored toga što su predvođeni kapitenom Ražnatovićem krenuli bolje u nastavku, brzo je usledio preokret. Sjajni Radović je serijom odličnih servisa doneo vođstvo koje su Ivanjičani poenima iz bloka pretvorili u 2:0 u setovima.

Uspeo je trener Kovačević da izmenama razdrma svoj tim, dva izjednačena seta su u završnici pripala domaćinu, a pored odličnog Milosavljevića razigrao se i mladi Marjanović.
U taj - brejku usledila je uzbudljiva završnica, gosti nisu iskoristili meč loptu pri rezultatu 14:13, a naredna tri poena su pripala Valjevcima za veliko slavlje domaćih odbojkaša.

Dvorana: "Student", Gledalaca: 50, Sudije: Radenko Kusturić, Olivera Lugić (svi iz Beograda).

VA 014: Ražnatović, Marjanović, L. Pavlović, N. Pavlović, Milosavljević, Šatora, Bobovac, Jakovljević, Ulm (libero), Janković (libero), Lazarević, Đokić. Trener: Nenad Kovačević.

Bukovica Putevi: Maksimović, Kilibarda, Borovčanin, Ristić, Nešovanović, Petrović, Radović, Spasović (libero), Jovanović. Trener: Aleksandar Totović.