logo014

Preokretom do bodova

Metalac - PKB 27:25 (12:16)

Zahvaljujući granitnoj odbrani u drugom poluvremenu rukometaši Metalca uspeli su da naprave preokret i savladaju mlad sastav PKB-a. Nakon trećeg trijumfa u četiri kola nastavka prvenstva Valjevci ostaju u gornjem delu tabele, dok je PKB sa samo šest bodova na kontu, već gotovo "prežaljen" u borbi za opstanak.

Rasterećeni gosti, koji su pre ovog kola imali samo teoretske šanse da se izbore za očuvanje Super B ligaškog statusa, prvih 30 minuta odigrali su u viskom ritmu, vešto kažnavajući sve greške domaćina, kojih je bilo dosta, pogotovo u defanzivi.

Videvši da bi lako mogli da ostanu bez planiranih bodova, domaći su u nastavku zbili redove i, iako je PKB u jednom trenutku imao i pet golova viška, uspeli da najpre uhvate priključak, a zatim desetak minuta pre kraja i "prevedu" meč na svoju stranu. U samu završnicu Metalac je ušao sa dva gola viška i nije dozvoljio da trijumf, izvijevan "na mišiće" bude ugrožen.

Metalac: Radojčić 7 (2), Jokanović 7, Jevremović, Lukić 7, Krunić, Pantelić, Čutura, Nenadić 2, Mucić 3, Đorđević (17 odbrana), Pantić, Jovanović 1, Obućina, Đerić, Grujičić, Jelić.

PKB: I. Lukić, Ignjatović, Ogrizović 3, Dimić 6 (1), Bugaričić, Vokši 3, Ilić, Savić, Ljubojević 6, Mišković (13 odbrana), Sekulić 1, Glišović, Gamber 6, Zlatić, Đ. Lukić, Krstić (4 odbrane).

U 16. kolu Super B lige Metalac gostuje ekipi Crvenke

-

Podela plena

Radnički (V) - Zadrugar 1:1 (0:0) Strelci: Milošević u 60. minutu za Radnički, Jerinić u 72. minutu ta Zadrugar Stadion: "Peti puk", Gledalaca: 200, Sudija: Mirko Ćurguz (Ub) 7. Žuti kartoni: Tajdić, Marković (Radnički), Novaković, Neb. Marković, Đurić (Zadrugar).

Savladani "Panteri"

U jednoj od poslednjih kontrolnih utakmica pred početak takmičenja u ABA ligi košarkaši Metalca savladali su ekipu FMP-a u Železniku sa 87:77.

Valjevci debituju u eliti

Utakmicom protiv Smedereva (subota, Hala sportova, 17 časova), valjevski Fleš započeće debitantsku sezonu u Prvoj futsal ligi Srbije. Specijalnu pozivnicu FSS nakon istupanja visešampiona države Bečeja iz takmičenja Valjevci su prihvatili, pa će ipak zaigrati u eliti, iako su tu priliku na terenu propustili u prošloj sezoni.