Budućnost Krušik 2014 - Šumadija 1903 (Kragujevac) 2:0 (1:0)

Strelci: 1:0 Gentić u 43, 2:0 S. Ilić u 65. minutu.

Valjevo, Stadion "Krušik". Gledalaca: 250 Sudija: Milan Nedeljković (Užice).

Žuti kartoni: Đorđević, A. Ilić, Baljak, Milinković (Budućnost Krušik 2014), Đorđević (Šumadija 1903).

Budućnost Krušik 2014: Vojisavljević, Đorđević , Stjelja, Jevtić, Gentić, Stevanović, Kosić (od 90. min. Prokić), Ilić A., Ilić S. (od 75. min. Rašević), Čočović, Baljak (od 88. min. Milinković).

Šumadija 1903: Jurišević, Živanović, Knežević (od 75. min. Simić), Matanović, Komatina, Milosavljević, Stević, Aleksić (od 63. min. Dimitrijević), Đorđević (od 65. min. Tankosić), Milosavljević, Grujičić.

Tek u trećem meču nastavka prvenstva Valjevci su postigli prve golove i posle dva nerešena rezultata došli do prve potpuno zaslužene pobede.

Taman kad je izgledalo da jalova inicijativa domaćeg tima u prvom poluvremenu neće imati efekta, dva minuta pre odmora usledilo je vođstvo. Odličan centaršut kapitena Aleksandra Ilića, iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane, Ivan Gentić je leđima okrenut golu sa desetak metara okrznuo glavom, baš kako je bilo potrebno da se lobuje golman gostiju Jurišević - 1:0.
Sve do tada ekipa Budućnost Krušika 2014, iako stalno u ofanzivi, nije uspevala da probije odbrambeni bedem Šumadije 1903. Samo dve prilike stvorili su nakon centaršuteva Čočovića iz kornera, odnosno slobodnog udarca, ali Stevanović u 24. i Jevtić u 35. minutu nisu bili dovoljno precizni.

U nastavku Valjevci kreću još ofanzivnije, Čočović u 65. minutu propušta stopostotnu priliku kada je sam izašao pred golmana gostiju, ali je njegov šut Jurišević odbranio. Samo dva minuta kasnije odbrana Šumadije, pre svih Milosavljević, pravi katastrofalnu grešku prilikom izvođenja lopte iz svog šesnaesterca, a Stefan Ilić to vešto koristi i postiže drugi gol za domaći tim. Kragujevčani su posle toga malo živnuli, preko Simića imali jedinu pravu priliku na utakmici, međutim valjevski čuvar mreže Vojisavljević bio je na visini zadatka.