Valis treći na Kupu Srbije

Selekcija valjevskog Valisa, dečaci rođeni 2003. godine i mlađi, ostvarila je veliki uspeh osvajanjem trećeg mesta na Kupu Srbije, čiji je završni turnir održan proteklog vikenda na bazenu SRC Banjica u Beogradu. Rezultat dobija na značaju, kada se uzme u obzir da su, sem Valjevaca, na turniru učestovale selekcije tri trenutno najbolja kluba u državi, Partizana, Crvene Zvezde i Radničkog iz Kragujevca.

Nakon poraza od Partizana 18:5, Valis je na peterce savladao Crvenu Zvezdu (10:8, u regularnom delu bilo je 6:6), da bi na istovetan način bio poražen od Radničkog (12:10, 8:8). Prvo mesto zauzeo je Partizan sa sve tri pobede, Radnički je bio drugi, dok je crveno - belima pripao "fenjer".

U klubu su prezadovoljni učinjenim i najavljuju još bolje rezultate, sada kada su se izgradnjom balona u SRC Petnica stvorili daleko bolji uslovi za trening i odigravanje mečeva.

-

Pobeda Brodarca, Radnički oštećen

Radnički Gorenje - Brodarac 0:2 (0:2) (Peličić u 18. penal, Lukić 32. minut.) Lider iz Beograda približio se šampionskoj tituli, iako u Valjevu nije pokazao mnogo. U ravnopravnom meču bez puno prilika glavna "zvezda" bio je sudija Široki iz Smedereva, koji je u 18. minutu, iz samo njemu znanih razloga pokazao na belu tačku. Iznenađeni su bili i gostujući igrači, ali su poklon oberučke prihvatili, Peličić je bio siguran, pa je Brodarac poveo nakon prvog ulaska u kazneni prostor domaćina.

Zubin Potok dubok za Valjevce

Mokra Gora - Metalac 31:26 (16:15) Nisu uspeli rukometaši Metalca da dođu do bodova na teškom gostovanju u Zubinom Potoku, domaćin je zabaležio i drugu pobedu u nastavku šampionata i izbio na treću poziciju na tabeli sa 18 bodova. Valjevci su sa dva boda manje ostali na "koti" šest.