Preokret Radničkog

Radnički - Ribnica 2:1 (1:1)

Stadion Radničkog, Gledalaca: 300, Sudija: Miloš Vitić (Užice), Žuti kartoni: Simić, Tajdić (Radnički), Dragojević, Šumarčević, Rajković (Ribnica)

Strelci: Cvetković u 32. i Gošić u 65. za Radnički, a Kovačević u 21. minutu za Ribnicu.

Radnički: Simić, Ašković, Jovanović( od 73. Spasojević), Popović , Tomić, Tajdić, Đurić, Đukić, Cvetković (od 88. Lukić), Gavrić (od 90. Marić), Gošić .

Ribnica: Novaković, Dragojević (od 45. Radovanović), Maksimović, Đurđević, Tekić, Simanić, Šumarčević, Rajković (od 62. Vesić), Kovačević, Miljković ( od 81. Simović), Marković.

Gosti iz Mionice su prvi zapretili, Već u devetom minutu stativu je nakon odličnog šuta pogodio Kovačević. Isti igrač je sredinom prvog poluvremena golom krunisao sjajnu akciju Đurđevića i Markovića. Mogla je Ribnica već u sledećoj akciji do novog gola, ali je mladi golman domaćih Simić izašao kao pobednik u duelu sa Markovićem. Da je bilo drugačije, ko zna kako bi se završio ovaj duel.

Ovako, nastavak meča je u potpunosti pripao domaćinu. Najpre se nakon kornera Gavrića u šesnestercu gostiju najbolje snašao Cvetković i poravnao rezultat. Mogao je Radnički do drugog kola u zaustavnom vremenu prvog dela, ali je golman Novaković zaustavio šut Đurića.

U nastavku meča Valjevci imali više od igre i zasluženo slavili. Napadač Gošić se najpre u 57. minutu obrukao i glavom promašio prazan gol sa pet metara. Aplauze publike izmamio je Cvetković, nanizao je nekoliko protivničkih igrača, ali ga je loš teren sprečio da bolje završi akciju. Ipak, odlučujući trenutak meča dogodio se u 69. minutu, Gošić se iskupio za promašaj i udarcem glavom kaznio grešku odbrane Mioničana.

Treba istaći da je meč kasnio desetak minuta, a predsednik domaćeg kluba Dejan Joksimović se javno zahvalio radnicima "Valisa" koji su krajnjim naporima osposobili teren za igru

S. Gligorić

-

Remi za remijem

Budućnost Krušik – Jedinstvo Putevi 1:1 (1:1) (Prijović 9. - Vasiljević 33.) Još jedno bledo izdanje Budućnost Krušika i remi sa Jedinstvo Putevima. Odigrali su Valjevci slično kao u Topoli, uglavnom bez pravih ideja u napadu, pa su iz prva dva prolećna kola od mogućih šest, upisali samo dva boda. Potpuno zasluženo ekipa iz Užica odnela je bod, a da su napadači gostiju bili koncentrisaniji u završnici, mogla je i sva tri. Obzirom na visoke ambicije, ovaj meč je i poslednja opomena za izabranike Dejana Nikolića.

Radničkom komšijski derbi

Radnički Gorenje – Ribnica 2:0 (0:0) (Đukić 70., Stevanović 86. minut) Komšijski derbi ovoga puta pripao je Valjevcima, koji su do trijumfa došli potpuno zasluženo, iako su bili oslabljeni neigranjem nekoliko standrdnih prvotimaca. Šansu je dobilo nekoliko omladinaca, koji su pokazali da se na njih u budućnosti može ozbiljno računati i kada je u pitanju prvi tim.

Bez trojice u Ljubić

Lider zapadne grupe treće lige Budućnost Krušik 2014 imaće u nedelju jedan od najtežih ispita u sezoni, bar kada su mečevi na gostovanjima u pitanju. Ide se u Ljubić kraj Čačka, na megdan ekipi Poleta, koja se sa sedam osvojenih bodova nalazi u gornjem domu, a u dva dosadašnja meča kod kuće zabeležila je dve pobede bez primljenog gola. Valjevci su trijumfom protiv Sloge iz Požege sačuvali stopostotan učinak, ali se stručni štab na čelu sa Slavišom Božičićem suočava sa velikim kadrovskim problemima.