logo014

Preokret Radničkog

Radnički - Ribnica 2:1 (1:1)

Stadion Radničkog, Gledalaca: 300, Sudija: Miloš Vitić (Užice), Žuti kartoni: Simić, Tajdić (Radnički), Dragojević, Šumarčević, Rajković (Ribnica)

Strelci: Cvetković u 32. i Gošić u 65. za Radnički, a Kovačević u 21. minutu za Ribnicu.

Radnički: Simić, Ašković, Jovanović( od 73. Spasojević), Popović , Tomić, Tajdić, Đurić, Đukić, Cvetković (od 88. Lukić), Gavrić (od 90. Marić), Gošić .

Ribnica: Novaković, Dragojević (od 45. Radovanović), Maksimović, Đurđević, Tekić, Simanić, Šumarčević, Rajković (od 62. Vesić), Kovačević, Miljković ( od 81. Simović), Marković.

Gosti iz Mionice su prvi zapretili, Već u devetom minutu stativu je nakon odličnog šuta pogodio Kovačević. Isti igrač je sredinom prvog poluvremena golom krunisao sjajnu akciju Đurđevića i Markovića. Mogla je Ribnica već u sledećoj akciji do novog gola, ali je mladi golman domaćih Simić izašao kao pobednik u duelu sa Markovićem. Da je bilo drugačije, ko zna kako bi se završio ovaj duel.

Ovako, nastavak meča je u potpunosti pripao domaćinu. Najpre se nakon kornera Gavrića u šesnestercu gostiju najbolje snašao Cvetković i poravnao rezultat. Mogao je Radnički do drugog kola u zaustavnom vremenu prvog dela, ali je golman Novaković zaustavio šut Đurića.

U nastavku meča Valjevci imali više od igre i zasluženo slavili. Napadač Gošić se najpre u 57. minutu obrukao i glavom promašio prazan gol sa pet metara. Aplauze publike izmamio je Cvetković, nanizao je nekoliko protivničkih igrača, ali ga je loš teren sprečio da bolje završi akciju. Ipak, odlučujući trenutak meča dogodio se u 69. minutu, Gošić se iskupio za promašaj i udarcem glavom kaznio grešku odbrane Mioničana.

Treba istaći da je meč kasnio desetak minuta, a predsednik domaćeg kluba Dejan Joksimović se javno zahvalio radnicima "Valisa" koji su krajnjim naporima osposobili teren za igru

S. Gligorić

-

Milojević: Nismo zaslužili pobedu

Metalac i Mega Leks odigrali su zanimljiv meč, mnogo neizvesniji od prvog odmeravanja snaga u Sremskoj Mitrovici. Valjevci su se rivalu, sa kim će se ove sezone sastati još najmanje dva puta, revanširali za poraz u prvom delu, a trener Mege Dejan Milojević je rekao da je odlučio nedovoljno kvalitetan pristup njegove ekipe.

Revanš sa kamatom

Metalac – OKK Beograd 84:63 (16:22, 24:14, 22:8, 22:19) Pobedom u starom derbiju, košarkaši Metalca praktično su osigurali opstanak u ligi. Teoretski nisu, jer imaju šest pobeda više od Smedereva, na osam kola pre kraja, ali li bi trebalo da se desi pravo čudo da se valjevski tim nađe na poslednje dve pozicije na završetku lige. OKK Beograd bez Nešovića uspeo je da bude ravnopravan u prvom poluvremenu, dok je u nastavku viđena dominacija momaka trenera Počeka za revanš "klonferima" sa kamatom.

Bez bele zastave

Za kraj takmičarskih obaveza u 2016. godini nateži mogući protivnik. U poslednjem susretu pred novogodišnju pauzu košarkaši Metalca ugostiće ekipu Vršca, lidera na tabeli, i tim koji od dolaska na kormilo nekadašnjeg trenera Metalca Vladmira Đokića zna samo za pobede. Sa druge strane, obzirom na ulogu autsajdera, Valjevci mogu bez pritiska da uđu u susret sa Vrščanima, koji imaju, za ovaj rang takmičenja, izuzetno snažan sastav i glavni su favoriti za Superligu.