Savladani Vrbašani

Metalac - Vrbas 32:28 (17:16)

Važna pobeda valjevskih rukometaša na startu drugog dela prvenstva u Super B ligi. Nije bilo lako, jer je otpor oslabljenih Vrbašana, koji su doputovali sa samo osam igrača i tri golmana, slomljen tek sredinom drugog poluvremena, ali upisana su tri boda. Metalac je sada na deobi treće pozicije sa 16 bodova, ima tri manje od drugoplasirane Morave iz Velike Plane, a čak osam više od ekipe Dinama iz Pančeva koja je prva ispod "crte".

Odlučujuću prevagu na stranu domaćina doneo je golma Ivan Đorđević, koji je u drugom poluvremenu bio gotovo nesavladiv. Pomalo su uspavani bili Valjevci početkom meča, ali su se "razmrdali" i minus od tri gola sredinom prvog dela, pretvorili u plus jedan na poluvremenu. Neizvesnost je trajala do polovine drugog poluvremena, kada je serijom pogodaka Lukića i Čuture Metalac došao do šest golova prednosti. Zapretili su gosti, ali pri rezultatu 30:27 nisu iskoristili čist zicer, primili su pogodak i priča oko pobednika bila je završena.

Nije ni Metalac bio bez kadrovskih problema, obzirom da je Nenadić nedovoljno spreman, pa je igrao samo u drugom poluvremenu i to u odbrani, dok se sredinom prvog dela povredio Jovanović i nije se vraćao u igru.

Metalac: Vranić, Radojčić 4, Jokanović 2, Jevremović, Lukić 8, Krunić 1, Pantelić 3, Čutura 8 (1), Nenadić, Mucić 6, Đorđević (14 odbrana, 1 sedmerac), Pantić, Jovanović, Anđelić, Đerić, Gujičić.

Vrbas: Vladisavljević (3 odbrane), Klasan, Samardžić 5, Kilibarda Mar. 4, Bosančić 6, Grozdanić 6 (3), Jurakić, Marković 1, Đukić (2 odbrane, 1 sedmerac), Šajin 6, Kilibarda Mat.

U sledećem kolu Metalac gostuje u Zubinom Potoku ekipi Mokre Gore, koja je u ovom kolu napravlia veliko iznenađenje trijumfom u Velikoj Plani protiv Morave.

-

Pobeda Brodarca, Radnički oštećen

Radnički Gorenje - Brodarac 0:2 (0:2) (Peličić u 18. penal, Lukić 32. minut.) Lider iz Beograda približio se šampionskoj tituli, iako u Valjevu nije pokazao mnogo. U ravnopravnom meču bez puno prilika glavna "zvezda" bio je sudija Široki iz Smedereva, koji je u 18. minutu, iz samo njemu znanih razloga pokazao na belu tačku. Iznenađeni su bili i gostujući igrači, ali su poklon oberučke prihvatili, Peličić je bio siguran, pa je Brodarac poveo nakon prvog ulaska u kazneni prostor domaćina.

Još jednom bez pobednika

Samo dan posle treće, fudbaleri Budućnost Krušika odradili su i četvrtu proveru u sklopu letnjih priprema i zabeležili treći remi. U duelu sa Spartakom iz Ljiga bilo je 1:1, a na ovom susretu trener Valjevaca Dejan Nikolić isprobao je najveći broj igrača, od kojih su pojedinci na terenu proveli i manje od poluvremena.

Ubedljivi Podgoričani

Budućnost Voli - Metalac Farmakom 83:72 (22:21, 28:19, 22:12, 11:20) Meč u "Morači" nije doneo mnogo dilema oko pobednika. Lider ABA lige slavio je i sedmi put u osam kola, a Valjevci su tek na momente uspevali da pariraju raspoloženoj četi trenera Jovovića, koja je u subotu uveče posebno ubojita bila u šutu za tri poena. Nakon dva vezana poraza Metalac je na skoru 3/5, a u narednom kolu u Valjevo stiže Zadar.