Savladani Vrbašani

Metalac - Vrbas 32:28 (17:16)

Važna pobeda valjevskih rukometaša na startu drugog dela prvenstva u Super B ligi. Nije bilo lako, jer je otpor oslabljenih Vrbašana, koji su doputovali sa samo osam igrača i tri golmana, slomljen tek sredinom drugog poluvremena, ali upisana su tri boda. Metalac je sada na deobi treće pozicije sa 16 bodova, ima tri manje od drugoplasirane Morave iz Velike Plane, a čak osam više od ekipe Dinama iz Pančeva koja je prva ispod "crte".

Odlučujuću prevagu na stranu domaćina doneo je golma Ivan Đorđević, koji je u drugom poluvremenu bio gotovo nesavladiv. Pomalo su uspavani bili Valjevci početkom meča, ali su se "razmrdali" i minus od tri gola sredinom prvog dela, pretvorili u plus jedan na poluvremenu. Neizvesnost je trajala do polovine drugog poluvremena, kada je serijom pogodaka Lukića i Čuture Metalac došao do šest golova prednosti. Zapretili su gosti, ali pri rezultatu 30:27 nisu iskoristili čist zicer, primili su pogodak i priča oko pobednika bila je završena.

Nije ni Metalac bio bez kadrovskih problema, obzirom da je Nenadić nedovoljno spreman, pa je igrao samo u drugom poluvremenu i to u odbrani, dok se sredinom prvog dela povredio Jovanović i nije se vraćao u igru.

Metalac: Vranić, Radojčić 4, Jokanović 2, Jevremović, Lukić 8, Krunić 1, Pantelić 3, Čutura 8 (1), Nenadić, Mucić 6, Đorđević (14 odbrana, 1 sedmerac), Pantić, Jovanović, Anđelić, Đerić, Gujičić.

Vrbas: Vladisavljević (3 odbrane), Klasan, Samardžić 5, Kilibarda Mar. 4, Bosančić 6, Grozdanić 6 (3), Jurakić, Marković 1, Đukić (2 odbrane, 1 sedmerac), Šajin 6, Kilibarda Mat.

U sledećem kolu Metalac gostuje u Zubinom Potoku ekipi Mokre Gore, koja je u ovom kolu napravlia veliko iznenađenje trijumfom u Velikoj Plani protiv Morave.