Karson novi igrač Metalca

Novi igrač Metalca je američki plejmejker Džejhi Karson (Jahii Carson), 22-godišnjak, visok 180 cm, koji je dosadašnji deo sezone odigrao u Australiji, u ekipi Volongong Houks (Wollongong Hawks), sa učinkom od 14,5 poena, 2,5 skokova i 2,4 asistencija po meču.

Karson je 2014. diplomirao na univerzitetu Arizona Stejt, na kom je u sezoni 2011/12 bio proglašen za rukija konferencije. Izašao je na NBA draft, ali nije izabran, pa je odigrao letnju ligu za Hjuston Roketse. Od 21. avgusta 2014. bio je član Volongong Houksa za koje je odigrao 27 utakmica.

Karson je poznat po izuzetnom odrazu, imao je najveći odraz od svih učesnika NBA drafta 2014. i osmi najveći u istoriji drafta. Pogledajte neke od njegovih poteza OVDE

Sa Metalcem je potpisao ugovor do kraja sezone, a ekipi bi trebalo da se priključi u utorak. Videćemo da li njegov dolazak znači i odlazak Marka Ljubičića, za koga se već nekoliko dana spekuliše da će pojačati MZT iz Skoplja.

-

Smederevcima kup pobeda

Odbojkaši VA 014 završili su učešće u kupu Srbije, pošto su u Smederevu poraženi od ekipe Carine sa 3:1 (25:19, 25:21, 23:25, 25:21). Stručni štab valjevskog prvoligaša opredelio se da na ovoj utakmici priliku dobiju mlađi igrači, koji su, u duelu sa timom koji je prošle godine ispao iz Prve lige, ali je zadržao sastav i ima ambicije da se ekspresno vrati u taj rang, opravdali očekivanja.

Radnički kreće sa Banjice

Izvučeni su takmčarski brojevi za Omladinsku ligu Srbije, a podmladak Radničkog sa Petog puka, svoj debitantski nastup u ovom rangu takmičenja, započeće gostovanjem ekipi Rada na Banjici. U drugom kolu na Peti puk stiže Mačva, dok u trećem narandžasto - plavi gostuju Crvenoj zvezdi.

Jedno poluvreme malo za pobedu

Zvižd - Budućnost Krušik 1:1 (1:0) (Popović (autogol) 27. - Sević 87. minut) Fudbaleri Budućnost Krušika nisu uspeli da posle 18. kola preuzmu lidersku poziciju u Srpskoj ligi Zapad, jer su sa gostovanja "fenjerašu" u Kučevu doneli samo bod. Šta više, domaćin je bio blizu pobede, ali je gol Sevića iz prekida zadovljio fudbalsku pravdu. Nisu Valjevci zaslužili da izgube, iako su u prvom poluvremenu pružili jednu od najslabijih igara u sezoni. U nastavku se igrala "viktorija" ispred gola Zvižda, ali je samo jedna lopta završila iza leđa golamana Rajkovića.