logo014

Trijumf prvoligaša

Budućnost Krušik 2014 - Metalac (GM) 2:3 (0:3)

Strelci: 0:1 Merdović u 29., 0:2 Ćirković u 33., 0:3 Đenić u 40., 1:3 Čočović u 50., 2:3 A. Ilić u 75. minutu.

Valjevo, stadion Pećina. Gledalaca: 100.

Sudije: Aleksandar Lukić, Biljana Trifunović, Žarko Obradović (svi Valjevo).

Žuti kartoni: Milinković (Budućnost Krušik 2014), Sedlar (Metalac).

Budućnost Krušik 2014: Vojisavljević, Đorđević, Stjelja, Gentić, Ilić A, Čočović, Milinković, Rašević, Baljak, Kosić, Ilić S. Igrali su još: Milošević, Stevanović, Đermanović, Nešić, Đurić, Đukić, Jevtić.

Metalac (GM): Zogović, Nikodijević Sa., Simov, Sedlar, Radojičić, Panić, Luković, Živković, Đenić, Merdović, Ćirković.Igrali su još: Mladenović, Dopuđ, Propadalo, Pejović, Brkić, Vlašić, Mijailović, Pavlović, Ivanović, Nikodijević Sl.

Prvoligaš iz Gornjeg Milanovca je nedostižnu prednost stekao u prvom poluvremenu kada je pokazao znatno bolju realizaciju od domćina, da bi u nastavku ekipa Budućnost Krušika sa svojim rezervistima potpuno nadigrala rezerviste gostiju i uspela da značajno ublaži poraz.
Metalac je nakon početnog kratkog ispitivanja snaga preuzeo inicijativu i u 29. minutu došao u vođstvo nakon gužve u šesnaestercu kada je izbijena lopta stigla do Merdovića na ivici kaznenog prostora iskosa sa leve strane. On je uputio odličan šut, lopta očešala leđa jednog od domaćih fudbalera i prevarila golmana Valjevaca Vojisavljevića. Četiri minuta kasnije Ćirković je lepo prodro po desnoj strani i "spakovao" po zemlji u suprotan ugao - 0:2. Treći gol za Metalac u prvom poluvremenu pao je u 40. minutu nakon odličnog centaršuta Živkovića sa leve strane i sjajnog skoka Đenića koji glavom pogađa pod prečku.
U nastavku Čočović u 50. minutu sjajniim udarcem iz slobodnjaka preko živog zida sa 18 metara uspeva da svalada Pejovića i smanjuje vođstvo gostiju. Za znatno bolju igru u ovom delu meča Valjevci su nagrađeni u 75. minutu kada je posle slobodnog udarca Đermanovića sa desne strane Gentić odlično šutirao glavom, golman gostiju uspeo da odbije loptu, ali smo do Aleksandra Ilića koji postavlja konačan rezultat - 2:3.

-

Niš za nastavak serije

Utakmica protiv Konstantina u Nišu možda je prva ove sezone u kojoj je ekipa Metalca favorit. Nišlije su uz Smederevo daleko najugroženiji u borbi za opstanak, zabeležili su do sada samo jednu pobedu, dok Valjevci imaju pet više. Uzevši u obzir i ubedljivu pobedu pulena Mihaila Počeka u prvom meču, moglo bi se reći da je susret u OŠ Duško Radović idealna prilika da Metalac dođe do druge pobede na strani ove sezone.

Pobeda za opstanak

ORK Metalac - Partizan 2 34:27 (14:13) Pobedom protiv drugog tima beogradskog Partizana rukometaši Metalca približili su se opstanku u ligi jer sada imaju 4 boda više od crno - belih i bolji međusobni skor. Prvo poluvreme obeležila je izjednačena igra, ali su Valjevci u nastavku, predvođeni raspoloženim Milinkovićem i kapitenom Radojčićem, došli do ubedljivog trijumfa.

Vraćanje dugova "Klonferima"

Nakon dvonedeljne pauze zbog završnog turnira Kupa Radivoja Koraća nastavlja se takmičenje u Košarkaškoj ligi Srbije, a Metalac dočekuje ekipu OKK Beograda. Dva tima velike tradicije u prošlosti su igrala i neke daleko važnije mečeve, neretko u međusobnim okršajima odlučivali ko će ispasti iz lige, ali i ovaj susret ima svoju draž, iako su oba tima praktično osigurala opstanak.