Trijumf prvoligaša

Budućnost Krušik 2014 - Metalac (GM) 2:3 (0:3)

Strelci: 0:1 Merdović u 29., 0:2 Ćirković u 33., 0:3 Đenić u 40., 1:3 Čočović u 50., 2:3 A. Ilić u 75. minutu.

Valjevo, stadion Pećina. Gledalaca: 100.

Sudije: Aleksandar Lukić, Biljana Trifunović, Žarko Obradović (svi Valjevo).

Žuti kartoni: Milinković (Budućnost Krušik 2014), Sedlar (Metalac).

Budućnost Krušik 2014: Vojisavljević, Đorđević, Stjelja, Gentić, Ilić A, Čočović, Milinković, Rašević, Baljak, Kosić, Ilić S. Igrali su još: Milošević, Stevanović, Đermanović, Nešić, Đurić, Đukić, Jevtić.

Metalac (GM): Zogović, Nikodijević Sa., Simov, Sedlar, Radojičić, Panić, Luković, Živković, Đenić, Merdović, Ćirković.Igrali su još: Mladenović, Dopuđ, Propadalo, Pejović, Brkić, Vlašić, Mijailović, Pavlović, Ivanović, Nikodijević Sl.

Prvoligaš iz Gornjeg Milanovca je nedostižnu prednost stekao u prvom poluvremenu kada je pokazao znatno bolju realizaciju od domćina, da bi u nastavku ekipa Budućnost Krušika sa svojim rezervistima potpuno nadigrala rezerviste gostiju i uspela da značajno ublaži poraz.
Metalac je nakon početnog kratkog ispitivanja snaga preuzeo inicijativu i u 29. minutu došao u vođstvo nakon gužve u šesnaestercu kada je izbijena lopta stigla do Merdovića na ivici kaznenog prostora iskosa sa leve strane. On je uputio odličan šut, lopta očešala leđa jednog od domaćih fudbalera i prevarila golmana Valjevaca Vojisavljevića. Četiri minuta kasnije Ćirković je lepo prodro po desnoj strani i "spakovao" po zemlji u suprotan ugao - 0:2. Treći gol za Metalac u prvom poluvremenu pao je u 40. minutu nakon odličnog centaršuta Živkovića sa leve strane i sjajnog skoka Đenića koji glavom pogađa pod prečku.
U nastavku Čočović u 50. minutu sjajniim udarcem iz slobodnjaka preko živog zida sa 18 metara uspeva da svalada Pejovića i smanjuje vođstvo gostiju. Za znatno bolju igru u ovom delu meča Valjevci su nagrađeni u 75. minutu kada je posle slobodnog udarca Đermanovića sa desne strane Gentić odlično šutirao glavom, golman gostiju uspeo da odbije loptu, ali smo do Aleksandra Ilića koji postavlja konačan rezultat - 2:3.

-

Požarevljani pali u nastavku

RB - Požarevac 5:2 (0:1) Velikim preokretom u drugom poluvremenu ekipa RB-a dobila je derbi protiv Požarevca i učvrstila se na liderskoj poziciji Druge futsal lige Zapad. Iako su u prvom pluvremenu možda i malo izgoreli u želji da što pre obezbede trijumf, Valjevci su u nastavku odigrali u šampionskom ritmu i po drugi put u sezoni savladali najvećeg rivala u borbi za Superligu. RB sada ima četiri boda prednosti u odnosu na Ivanjicu, a šest na Požarevac, pet kola do kraja.

Mega lako do finala

Mega Leks - Metalac Farmakom 97:86 (22:20, 25:16, 34:24, 16:26) U svom petom učešću na finalnim turnirama Kupa Radivoja Koraća košarkaši Metalca zaustavljeni su u polufinalu, što je i najbolji rezultat u istoriji kluba. Ipak, po prikazanoj partiji protiv Mega Leksa, eventualno finale bilo je predaleko za momke Vladimira Đokića, jer je tim iz Sremske Mitrovice relativno lako došao do svog trećeg finala u nizu. Mega je uspela da prekine u neugodnu tradiciju, jer je u svm takmičenjima izgubila poslednje četiri utakmice od Metalca, a dve ekipe sastače se u poslednjem kolu ABA lige.

Tamara Marković ide u Cirih

Atletičarka Crvene zvezde Tamara Marković ispunila je u Kragujevcu normu za predstojeće Evropsko prvenstvo u Cirihu, u trci na 400 metara.