Dobijena bitka u Kosjeriću

Crnokosa Artos - Valjevo 2:3 (25:19, 14:25, 22:25, 25:22, 6:15)

Veoma važnu pobedu u borbi za opstanak odbojkašice Valjeva ostvarile su u Kosjeriću protiv direktnog konkurenta. Posle isrpljujući borbe veći deo "kolača" pripao je izabranicama Stevana Ljubičića, koje sada imaju četiri boda više i bolji međusobni skor u odnosu na Crnokosu. Ekipa iz Kosjerića ostala je ispod "crte", uz već otpisane Ekonomac i Jagodinu, odnosno Radnički iz Kragujevca, koji ima samo teoretske šanse da se spase ispadanja.

Bile su Valjevke blizu i sva tri boda, čime bi možda i rešile pitanje očuvanja prvoligaškog statusa, ali je domaćin ipak uspeo da meč uvede u taj - brejk. U odlučujućem setu gošće su dominirale i zasluženo došle do trijumfa, četvrtog uzastopnog.

U 18. kolu Valjevo dočekuje ekipu Srema iz Sremske Mitrovice.

-

Iz Loznice ka vrhu

Frazom da su sami sebi najveći protivnici trener Budućnost Krušika Dejan Nikolić je na najbolji način iskazao samokritičnost nakon dva uzastopna neuspeha. Ako se nakon Mokre Gore možda moglo reći da je poraz stigao u pravo vreme novi neuspeh u Smederevu od novajlije iz Vranova razočarao je ljubitelje fudbala kraj Kolubare. Ipak, svima njima u prošlosti prijali su trijumfi nad komšijskim rivalom Loznicom koja je naredni rival.

Kroz iglene uši

Vojvodina Srbijagas - Metalac Farmakom 75:81 (15:18, 20:13, 19:25, 21:25) Uz dosta muke Metalac je ipak zabeležio pobedu na startu Superlige, srušivši "prokletstvo Novog Sada", jer od povratka u Košarkašku ligu Srbije nijednom nije slavio protiv Vojvodine u gostima. Kao ekipa iz ranga više, Valjevci su bili veliki favoriti, ali su to zvanje protiv borbenog domaćina opravdali tek u poslednjoj četvrtini, zahvaljujući preciznom kapitenu Kutlešiću.

Gentić spasao bod

Šumadija (Aranđelovac) - Budućnost Krušik 1:1 (0:0) (Pavlović 75. penal - Gentić 90+2) Pogotkom Ivana Gentića u sudijskoj nadoknadi ekipa Budućnost Krušika uspela je da izbegne poraz u Aranđelovcu. Domaća Šumadija je vodila, ali je remi ipak najpravedniji ishod. Rivalima je pripalo po jedno poluvreme, Valjevci su bez klasičnog špica u prvom delu bili opasniji, a kada se očekivalo da u nastavku, uz adute sa klupe, pruže još bolju igru, to se nije dogodilo. Šumadija je uz agresivniju partiju pokazala da nije slučajno u vrhu tabele.