Dobijena bitka u Kosjeriću

Crnokosa Artos - Valjevo 2:3 (25:19, 14:25, 22:25, 25:22, 6:15)

Veoma važnu pobedu u borbi za opstanak odbojkašice Valjeva ostvarile su u Kosjeriću protiv direktnog konkurenta. Posle isrpljujući borbe veći deo "kolača" pripao je izabranicama Stevana Ljubičića, koje sada imaju četiri boda više i bolji međusobni skor u odnosu na Crnokosu. Ekipa iz Kosjerića ostala je ispod "crte", uz već otpisane Ekonomac i Jagodinu, odnosno Radnički iz Kragujevca, koji ima samo teoretske šanse da se spase ispadanja.

Bile su Valjevke blizu i sva tri boda, čime bi možda i rešile pitanje očuvanja prvoligaškog statusa, ali je domaćin ipak uspeo da meč uvede u taj - brejk. U odlučujućem setu gošće su dominirale i zasluženo došle do trijumfa, četvrtog uzastopnog.

U 18. kolu Valjevo dočekuje ekipu Srema iz Sremske Mitrovice.

-

Mladen Jeremić u Metalcu

Od ponedeljka novo lice na treninzima Metalca je Mladen Jeremić (28 godina, 198 cm). Rođeni Lozničanin, koji igra na pozicijama beka ili krila, trebalo bi u najkraćem roku da parafira ugovor sa valjevskim klubom, za koga će imati pravo nastupa samo u Superligi, jer je prelazni rok u ABA ligi prošao.

Poraz u goleadi

Fleš Bečej - KMF FON 6:8 (1:3) Strelci: 1:0 Ilić u 8. minutu, 1:1 Stanković u 14. minutu, 1:2 Cvetković u 17. minutu, 1:3 Petrov u 18. minutu, 2:3 Tojčić u 23. minutu, 2:4 Stanković u 23. minutu, 2:5 Petrov 26. minutu, 3:5 Ivanović u 34. minutu, 3:6 Cvetković u 35. minutu, 3:7 Petrov u 35. minutu, 4:7 Ilić u 36. minutu, 5:7 K. Marković u 37. minutu, 6:7 Ilić u 38. minutu, 6:8 Stanković u 40. minutu.

Poraz u Subotici

Spartak - VA 014 Gorenje 3:1 (25:15, 23:25, 25:18, 25:21) U drugom kolu Prve lige odbojkaši VA 014 poraženi su od Spartaka u Subotici. Još jednom lišeni pomoći kapitena Nikole Ražnatovića, koji zbog problema sa licencom još uvek nije registrovan, Valjevci su uspeli da osvoje set, ali ne i da dođu makar do jednog boda.