Remi sa Kolubarom

Fudbaleri valjevskog trećeligaša Budućnost Krušika 2014 u drugoj kontrolnoj utakmici igrali su 2:2 sa lazarevačkom Kolubarom. Izabranici Dejana Nikolića su popravili utisak iz prve provere protiv obrenovačkog Radničkog, jer su u meču koji je odigran u SC Matić u Ubu bili ravnopravan, a delom i bolji rival od člana Prve lige.

Strleci za Budućnost Krušik bili su Gentić i Rašević, a trener Nikolić još jednom je priliku pružio velikom broju igrača.

Naredni protivnik Valjevaca u pripremnom periodu biće Turbina iz Vreoca, trećeplasirana ekipa Srpske lige Beograd. I ovaj meč biće odigran u SC Matić u subotu sa početkom u 13 časova.

-

Metalac srušio "čarapane"

Metalac - Napredak Rubin 82:75 (21:13, 25:16, 12:21, 24:25) Treću pobedu u sezoni Metalac je ostvario protiv žilavih Kruševljena. Malo je nedostajalo da Valjevci upropaste odlično odigrano prvo poluvreme, posle kojeg su imali 17 poena viška, ali se veliki pad u nastavku ipak nije odrazio na konačan ishod.

Poraz u Užicu

Jedinstvo Putevi - Budućnost Krušik 2:1 (1:0) Mladenović 42., Pavlović 79. - Ilić 62. minut (penal) Bez šest standardnih prvotimaca ekipa Budućnost Krušika je na stadionu u Krčagovu pretrpela drugi uzastopni poraz i tako porpustila priliku da održi korak sa liderom Smederevom, koje, nakon trijumfa u Zubinom Potoku, sada ima pet bovova više. Druga je šabačka Mačva, koja je odigrala bez golova sa Železničarom iz Lajkovca.

Tabela nije merilo

Ciklus od sedam vezanih mečeva na domaćem parketu košarkaši Metalca okončali su porazima od Partizana i Olimpije, a sledi gostovanje u Laktašima ekipi Igokee. Tim prekaljenog stručnjaka Željka Lukajića igra sa dosta oscilacija, na domaćem terenu je ove sezone dobijao jake, a gubio od na papiru nešto slabijih rivala. Ipak, Valjevci smatraju da dosadašnji učinak Igokee ne pokazuje realan kvalitet tima.