Poraz u Obrenovcu

U prvoj kontrolnoj utakmici, u sklopu priprema za prolećni deo prvenstva, valjevski trećeligaš Budućnost Krušik 2014 poražen je od ekipe Radničkog u Obrenovcu sa 2:0.

Trener Valjevaca Dejan Nikolić prvu proveru iskoristio je da pruži šansu velikom broju fudbalera, nastupilo ih je blizu 30, a niko nije igrao više od pola sata.

Naredni kontrolni susret Budućnost Krušik 2014 odigraće u subotu u Bajinoj Bašti protiv zonaša Sloge.

-

Ub u Prvoj ligi, Valjevke ispustile pobedu

Valjevo - Ub 2:3 (20:25, 25:23, 14:25, 25:21, 14:16) Bile su odbojkašice Valjeva na pragu velike pobede protiv lidera šampionata. Imale su Valjevke tri meč lopte, ali je Ub na servis Sanje Jablan nanizao pet poena i zabeležio pobedu kojom je overio plasman u Prvu ligu. Valjevo je osvojilo bod koji mu omogućava da pobedama protiv Studenta, Ivanjice i Tutina i sam izbori plasman u viši rang.

Valjevci preuzeli vrh

Jedinstvo - Budućnost Krušik 0:3 (0:1) Sofronić 41., Popović 64. i 67. minut. Sigurnom pobedom u komšijskom derbiju, uz remi Smedereva kod kuće sa Poletom iz Ljubića (0:0), Budućnost Krušik preuzeo je nakon 11 kola čelo tabele Srpske lige Zapad. U otvorenoj utakmici sa dosta šansi Valjevci su pokazali veću snalažljivost pred protivničkim golom, pa je najbolja partija Jedinstva ove jeseni ostala bez bodovne satisfakcije.

Zadru triler u Valjevu

Metalac Farmakom – Zadar 87:93 (20:18, 16:27, 18:15, 23:17, 10:16)   U utakmici koja je evocirala uspomene na najslavnije dane jugoslovenske košarke Zadar je, poput prvog odmeravanja snaga daleke 1973., uspeo da pobedi Metalac. Tada su asovi poput Ćosića i Đerđe doneli prevagu na stranu gostiju, a ovoga puta, nakon 45 minuta velike borbe Florens i Sobin. Metalac je tako sa skorom od četiri pobede i devet poraza završio prvi deo prvenstva, a drugi počinje već u sredu utakmicom protiv podgoričke Budućnosti, drugom od sedam vezanih na domaćem parketu.