"Igosi" pali u završnici

Igokea - Metalac Farmakom 72:75 (25:15, 16:23, 20:17, 11:20)

Odličnom odbranom u poslednjoj četvrtini Metalac je po drugi put u sezoni savladao ekipu Igokee. U, većim delom susreta pozorišnoj atmosferi dvorane u Laktašima, domaćin je uglavnom vodio, najviše zahvaljujući sjanom procentu šuta za tri poena u prvom poluvremenu, ali su Valjevci u završnoj deonici "zaključali" svoj koš i boljim rešenjima u napadu uspeli da upišu bodove, kojim su prekinuli seriju od dva poraza.

Metalac su do trijumfa vodili Malešević sa 19 poena 5 skokova i 4 ukradene lopte, Jevtović sa 16 poena i 7 skokova, odnosno Jošilo sa 11 poena i 8 uhvaćenih lopti.Kod Igokee Katnić je ubacio 17 poena, a debitant Hejslip 14, ali uz slabu realizaciju iz igre - 5/14.

U napadački dobrom prvom poluvremenu za oba tima, bolje se ipak snašla Igokea. "Sipali" su momci trenera Lukajića trojke iz svih pozicija, pa je Metalac, i pored solidnog izdanja, konstantno bio u zaostatku. Shvatili su Valjevci da samo odbranom mogu do trijumfa u nastavku, u kom su primili samo 31 poen. Stao je šut domaće košarkaše, a u samoj završnici, kada je bilo najpotrebnije u valjevskom sastavu mirne ruke bili su Jevtović, Malešević i Ljubičić.

Finiš je doneo dramu, jerj je Ljubićić na 72:74 promašio oba slobodnaa bacanja, imali su "Igosi" 17 sekundi, ali je Brejdi Hejslip promašio otvoren šut za tri poena. Konačan rezultat postavio je Malešević jednim realizovanim slobodnim bacanjem.

Metalac se ovom pobedom probio na osmu poziciju na tabeli sa skorom 9/11, dok je Igokea ostala predposlednja sa 5 pobeda i 15 poraza.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 21. kolu Metalac dočekuje MZT iz Skoplja a utakmica je na programu u ponedeljak 9. februara sa početkom u 20 časova i 30 minuta.

-

Bavaništu ni set

Iako su nastupili bez povređenog startnog primača Ivankovića, odbojkaši VA 014 došli su do najubedljivije pobede u dosadašnjem toku Prve lige. Savladana je ekipa Bavaništa sa 3:0, a podatak da su gosti ostali najpre na 18, pa na 14 i na kraju na 16 poena govori sam za sebe.

Valjevo okuplja talente

Šesti juniorski košarkaški turnir biće održan od 24. do 26. marta ove godine u Hali sportova, uz učeće domaćeg Metalca, Partizana, Crvene zvezde, Mega Leksa, Igokee (Laktaši), Sparsa (Sarajevo), Olimpije (Ljubljana) i Splita.