Šampion ipak prejak

Metalac Farmakom Partizan NIS 72:83 (17:25, 21:20, 22:18, 12:20)

Nije uspeo Metalac da sruši šampiona Srbije. Seriju trijumfa tima Vladimira Đokića prekinula je ekipa Partizana u još jednoj izjednačenoj utakmici na valjevskom parketu. Dobro su se gosti preznojili da dođu do važne pobede, koju su osigurali tek u poslednjoj četvrtini, i to, utisak je, na “goli” kvalitet.

U grotlu Hale sportova, kog su stvorili navojači oba tima, crno – beli su u prvih 20 minuta bili u boljem ritmu. Konstantno su vodili, koristeći i najmanju priliku koja im se ukazivala, dok su Valjevci pomalo i izgoreli u želji da na pleća polože još jednog velikog rivala. Bilo je puno ishitrenih šuteva, što je Partizan kažnjavao lakim poenima iz kontranapada. Izabranici Duška Vujoševića su koristili svoje najače oružje, ofanzivni skok, i često dolazili do koševa iz drugog, pa i trećeg napada. Metalac je nekako “preživeo” zahvaljujući trojkama Ljubičića i Kutlešića u drugoj polovini druge četvrtine, ali su problem za nastavak predstavljale po tri lične Majstorovića i Jevtovića. Sa 45 promljenih poena u prvom delu Metalac je još i sa pristojnim zaostatkom otišao na odmor, a najraspoloženiji su bili Kutlešić sa 12 i Ljubičić sa 9 poena. Gosti su nogo bolje rasporedili košgeterski učinak, pa su u prve dve deonice Mačvan i Gagić ubacili po 9, a Pavlović i Murić po 7 poena. Pri kraju druge četvrtine malo se i “zakuvalo” na parketu, sevnule su varnice između Jevtovića i Murića, ali se situacija brzo smirila, a pomenuti su prošli sa po nesportskom ličnom.

normal xj4a3975

Drugo poluvreme počelo je trojkom Todorovića, a nadahnuti Ljubičić je vodio domaći tim do potpunog preokreta. Metalac je prvi put poveo u 23. minutu (49:48), a zatim se ušlo u “klackalicu”, gde su se timovi smenjivali u vođstvu. Ipak, zahvaljujući poenima pod tablom preko Milutinova i Gagića, kao i smušenosti Valjevaca u poslednjem napadu, Partizan je u poslednju četvrtinu ušao sa tri poena viška.

normal csc 9790

Partizan je u poslednjoj četvrtini došao do pobede na, reklo bi se, čist individualni kvalitet. Saša Pavlović je pokazao zbog čega je više od deceniju trčao po NBA parketima, “izmišljao” je poene kada je to njegovom timu bilo najpotrebnije, a pomogli su Milosavljević i ostali. Početak kraja Metalčeve priče bila je trojka Andrića za 71:81 u 38. minutu. Na kraju, možda i previsok trijumf gostiju, koji su se propisno namučili da dođu do bodova u još jednom lepoj atmosferi Hale sportova.

normal xj4a4046

Najzapaženiji kod Metalca bio je Marko Ljubičić sa 19 poena, 5 skokokova i 5 asistencija, dok je kapiten Kutlešić ubacio 16. Majstorović i Jevtović zaustavili su se na po 9 poena.

Timsku predstavu Partizana oslikala je i lista strelaca. Mačvan je ubacio 15, Pavlović 14, a Milutinov, Milosavljević i Gagić po 13 poena.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 19. kolu ABA lige Metalac dočekuje ljubljansku Olimpiju.

-

Pobeda za oproštaj od navijača

Pre početka sezone u gradu kraj Kolubare razmišljalo se jedino o opstanku u Košarkaškoj ligi Srbije. Pred poslednja dva meča mišljenje pojedinaca je da se moglo do još neke pobede, ali kada se podvuče crta osnovni cilj je ostvaren. Posebno bole poslednji porazi od dve beogradske ekipe na svom parketu, a puleni Mihaila Počeka će imati još jednu priliku da obraduju navijače.

Poraz u Ljigu

Odbojkašice Valjeva porazom su započele sezonu u Prvoj B ligi. U komšijskom derbiju u Ljigu domaći Spartak je slavio sa 3:2 (25:17, 26:28, 18:25, 25:23, 15:11) i tako upisao dva boda. I pored vođstva od 2:1 Valjevke nisu uspele da se raduju na premijeri, a jedan od razloga je izostanak Bojane Čelić, Ane Mitrović i Marije Živković.

Ne može bez odbrane (FOTO)

Mega Leks - Metalac Farmakom 99:82 (26:18, 26:25, 27:21, 20:18) Jednu od najslabijih partija u dosadašnjem toku ABA lige košarkaši Metalca pružili su protiv Mega Leksa. Bez mnogo muke beograđani "na privrememenom radu" u Sremskoj Mitrovici upisali su šestu pobedu u dvanaest kola, ostavivši, u subotu veoma lošu ekipu Vladimira Đokića na četiri trijumfa, uz osam poraza, od kojih tri u nizu.