Valjevci ispili Cedevitu

Metalac FarmakomCedevita 56:55 (20:16, 11.6, 14:20, 11:13)

U još jednoj dramatičnoj završnici Metalac je položio na pleća još jednog velikog favorita. Momci Vladimira Đokića srušili su evroligaški tim zagrebačke Cedevite, zahvaljujući fanatičnoj borbenosti svih 40 minuta. U uzavreloj hali sportova Valjevci su vodili gotovo svih 40 minuta, izdržali sve nalete gostiju u zavšnici i uspeli da prirede veliko iznenađenje. Ovo je Metalcu bila osma pobeda, uz poraz više, dok Cedevita sada ima skor 11/6.

Odbrambeno fantastično prvo poluvreme Valjevci su “pretočili” u devet poena viška na velikoj pauzi. Cedevita je meč otvorila dalekometnom artiljerijom Anta Delaša i Pilepića, ali kako je vreme prolazilo, bedem ispod koša Metalca postajao je sve čvršći. Domaćin je u potpunosti iskontrolisao skok, zaustavio jednog od najboljih centara lige Bilana, koji je postigao samo četiri poena i to sa linije slobodnih bacanja, pa je, iako ni sam nije blistao u napadu, na odmor otišao sa velikom prednošću. Malešević i Jevtović su sa po 10 poena predvodili Metalac, a bitnu ulogu imao je i plej Dunđerski, sa najvećom minutažom u dosadašnjem toku sezone. Kod Cedevite je posle 20 minuta najefikasniji sa šest poena bio Ante Delaš, a gosti su u prve dve četvrtine iz igre šutirali očajnih 7/32, postigavši u drugoj sam šest poena i jedan koš iz igre.

normal csc 9220

Treća četvrtina pripala je Zagrebčanima, koji su shvatili da je vrag odneo šalu i zaigrali znatno angažovanije u odbrani. Imao je metalac i 13 poena viška posle pogotka Jevtovića u 24. minutu, ali je Cedevita sa nižom petorkom, bez Bilana koji je brzo ušao u problem sa faulovima uhvatila priključak. Ramljak je pogodio šuteve spolja, pomogao je i Pilepić, a važnu rolu imao je i maldi Žganec za svega -3 gostiju na ulasku u poslednji kvartal.

normal 6r0a7910

Poslednja četvrtina bila je pravi rat pod koševima. I jedni i drugi su igrali na ivici faula, pa se izuzetno teško dolazilo do koševa. Maestralni Malešević je, i kada je ponestajalo timskih rešenja, pronalazio put do koša protivnika, sa druge strane uzvraćao je Pilepić, a kada je Ukić pogodio trojku u 38. minutu za 52:53 izgledalo je da će bodovi ipak otputovati u Zagreb. Ipak, presudilo je veliko srce Valjevaca. Jošilo je vratio trojku, Pilepić sa penala ponovo doneo egal, a konačan rezultat postavio je Ljubičić sa jednim pogođenim slobodnim bacanjem. Valjevci su odlučili da brane poslednji napad, a Zubčićev šut završio je na obruču.