Revanš Solnoku

Metalac FarmakomSolnok Olaj 72:65 (11:16, 18:13, 17:21, 26:15)

Novogodišnji poklon navijači Metalca dobili su u vidu teške, ali slatke pobede protiv mađarskog Solnoka. U košarkaškoj predstavi kojoj su određeni kvalitet dali velika želja i borbenost oba tima, ali bez previše lepote u igri, domaćin je, zahvaljujući boljoj partiji u poslednjoj deonici upisao važne bodove, i izjednačio se po broju pobeda sa Mađarima. Oba tima sada imaju po 6 trijumfa i 9 poraza.

Prvo poluvreme moglo bi se nazvati “Muke po Metalcu”, ali, na sreću po Valjvce, bez rezultatskog zaostatka. Od početka su Đokićevi momci bili u kontra ritmu, krenulo je sa 0:8 i 2:11, gde je preko Jevtovića Metalac prve poene postigao tek u 6. minutu meča. Najraspoloženiji u domaćem sastavu bio je Malešević (8 poena), jedini uz mladog Rakićevića kadar da “izmisli” poene, jer se koncepcija u napadu, poput meča sa Zadrom, veoma brzo gubila. Nešto kasnije se razigrao i Jevtović, pre svega odbrambeno, dok je sa druge strane “ol raund” partiju Strahinje Miloševića (6 poena, 5 skokova, 3 asistencije) ispratio rekovalescent Vojvoda (10 poena). Metalac je u prvih 20 minuta bio bez šuta za 3 poena (0/14), pa je 29:29 na velikoj pauzi bila,rezultaska premija.

normal csc 3481

Treću četvrtinu su Valjevci otvorili trojkom Maleševića, ali to nije zlačilo i bolji šut spolja domaćih. Iako su posle slobodnih bacanja Jevtovića imali 5 poena viška (36:31), Valjevci su nastavili sa stihijskom igrom u napadu, što je ekipa Solnoka znala da kazni. I kada su promašivali, gosti su zahvaljujući ofanzivnim skokovima Badera dolazili do poena. Gipson je na iskustvo uspeo u nekoliko situacija da iznudi faulove košarkaša Metalca i pogodi sa penala, a košem Miloševića Solnok je u poslednju četvrtinu ušao sa +4 (46:50).

normal xj4a3286

Konačno je, u poslednjoj deonici, koliko – toliko proradio šut spolja Valjevaca. Jošilo je vezao dve trojke, a zakucavanjem Majstorovića iz kontre Metalac je došao do preoreta (54:51 u 33. minutu). Ulaskom Dunđerskog, koji je prvi put parket “osetio” tek u poslednjoj četvrtini, domaćin je dobio na agresivnosti u prednjoj liniji, ali je Solnok ostao u igri trojkama Gipsona i Vojvode. Rezultatska neizvesnost trajala je do 38. minuta, kada je, i na ovoj utakmici zapaženi Majstorović trojkom udario pečat na šestu pobedu Metalca u sezoni.

normal csc 8534

Najefikasniji u valjevskom sastavu bili su Jošilo sa 14, Malešević sa 13, odnosno Jevtović i Majstorović sa po 12 poena. Ekipu Solnoka predvodili su Gipson sa 20, Vojvoda sa 18, Bader sa 13 i Milošević sa 11 poena.

Kompletnu satistiku možete pogledati OVDE

U 16. kolu Metalac 3. januara dočekuje ekipu Krke.

-

Treća pobeda u nizu

Metalac – Sloga 95:83 (22:26, 22:15, 26:18, 25:24) Duel starih sportskih rivala doneo je efikasnu košarku i revanš Valjevaca Slogi za poraz u prvom delu prvenstva. Dopadljiv meč rešen je u drugom poluvremenu, kada su košarkaši Metalca, slično kao protiv OKK Beograda, dali "gas" i stvorili dvocifrenu razliku, koji protivnik nije uspeo da stigne. Metalac nakon trećeg trijumfa u nizu ima skor 10/10, dok je Sloga ostala na sedam pobeda uz 13 neuspeha.

Šatora prvo pojačanje

Novi prvoligaš VA 014 i zvanično je dobio prvo pojačanje za predstojeću sezonu. Mesto tehničara, upražnjeno odlaskom Simića, popunio je Miloš Šatora (30 godina, 194 cm), igrač sa zavidnim superligaškim i internacionalnim iskustvom.

Majstorović MVP kola

Metalac je trijumfom protiv Vojvodine (83:57) došao do treće pozicije na tabeli Superlige posle osam kola, a centar valjevskog tima Đorđe Majstorović do zvanja igrača kola. Vižljasti Čačanin je protiv Novosađana ima učinak od 20 poena, 9 skokova, 5 rampi, 2 asistencije i 7 iznuđenih faulova za 33 minuta na terenu i ostvario indeks korisnosti 34.