Druga pobeda

Metalac - Beovuk 72 76:67 (25:17, 17:15, 15:21, 19:14)

Uz najbolju partiju u dosadašnjem toku Juniorske lige Srbije ekipa Metalca došla je, protiv favorizovanog Beovuka, do druge pobede u prvenstvu. Izabranici Vladimira Miškovića su odigrali odlično prvo poluvreme, nešto slabije drugo, ali su u poslednih nekoliko minuta izdržali nalete gostiju i upisali dva boda.

U prvih dvadeset minuta Valjevci su imali sigurnu prednost, uz raznovrsnu napadačku igru, dok je kod Beovuka parirao jedino odlični centar Čolović. I u trećoj deonici izgledalo je da će Beovuk teško do preokreta, sve do same završnice, kada je domaćima ponestalo svežine.

U poslednjoj četvrtini "mirisalo" je da će Beovuk, koji je u prvom odmerevanju snaga ovih rivala slavio ubedljivo, ponovo do trijumfa jer su zbog pet faulova na klupu morali Petrović i Pavlović, prvi centarski par Metalca. U poslednji minut ušlo se u egalu - 67:67, a meč je prelomila trojka Markovića. Beovuk nije iskoristio poslednji napad, a tačku na trijumf stavio je Pavić sa linije penala.

Metalac: Pavić 13 (9 skokova, 7 asistencija, 3 uk. lopte, 6 izg. lopti), Milutinović, Badovinac 11 (5 izg. lopti), Marjanović, Đermanović, Beljić 2, Mutić, Nastić 10 (5 skokova), Petrović 23 (10 skokova, 3 izg. lopte), Aleksić 5, Marković 6 (3 skoka, 3 uk. lopte), Pavlović 6 (4 izgl. lopte).

Beovuk 72: Stojanov (4 skoka, 4 asistencije), Knežević 9 (3 skoka, 5 uk. lopti, 5 izg. lopti), Jovanović, Todorović, Mačkić, Karanović 16 (7 skokova), Čolović 28 (9 skokova, 3 izg. lopte), Jeremić 1, Trajković 9 (8 skokova, 5 izg. lopti), Zečević 4 (5 izg. lopti).

U 10. kolu Metalac gostuje Slogi u Kraljevu.