Zvezda na mišiće

Metalac FarmakomCrvena Zvezda Telekom 74:82 (20:22, 22:18, 20:20, 12:22)

Crvena Zvezda je na jedvite jade prošla i kroz Valjevo. Ne računajući možda meč sa Cedevitom u Zagrebu, puleni Dejana Radonjića najbliži porazu bili su u valjevskoj Hali sportova. Junački su se košarkaši Metalca nosili sa učesnikom Top 16 faze Evrolige, veći deo susreta vodili, ali je lider ABA lige u poslednjoj četvrtini pokazao sav svoj kvalitet i ipak zadržao oreol nepobedivosti.

Najefikasniji kod pobednika bio je Marjanović sa 18 poena, a imao je i 8 skokova. Vilijams je ubacio 13, a Kalinić i Dženkins po 11. Kod Metalca Todorović je meč završio sa 17, a Majstorović sa 16 poena.

normal 2138

Fenomenalnu partiju pružili su Valjevci u prvom poluvremenu u kom su jednoj od najboljih odbrana ABA lige “spakovali” 42 poena. Iako je Crvena Zvezda, zahvaljujući u reketu nedodirljivom Marjanoviću povela sa 11:4 i 18:7, domaći su brzo uhvatili priključak. Često je strateg Metalca Vladimir Đokić mešao karte, u prvom poluvremenu koristio je sve igrače sem Radulovića, a preokret je došao fantastičnim šutem za tri poena. Počeo je Majstorović, čija je igra licem prema košu sa pozicije pet bila enigma za goste, a završio nadahnuti Todorović, koji je za samo pet i po minuta u igri ubacio 10 poena (3/3 za tri). Majstorović je već za dve četvrtine upisao 16 koševa, dok je kod gostiju centralna figura bio Marjanović sa 17 poena i 7 skokova, ali je ostatak tima podbacio.

normal 6988

I posle treće deonice bilo je dva poena viška za Metalac, iako je izgledalo da će prednost sjajnih Valjevaca biti i veća. Dugo je Crvena Zvezda bila bez pravog napadačkog rešenja, dok je domaćin nastavio po istom receptu. Šutem za tri poena, i to uglavnom visokih igrača, stigli su momci trenera Đokića i do + 10 (60:50 u 27. minutu), ali se beograadski sastav serijom 10:2, okončanom trojkom Dženkinsa od tablu uz zvuk sirene, ponovo rezultatski približio. U prve tri četvrtine Metalac je van linije 6.75 šutirao nestvarnih 11/17!

normal aba 28929

Dugo je Dejan Radonjić čekao Markusa Vilijamsa i dočekao ga je u poslednjoj četvrtini. Tamnoputi plejmejker je vezao tri trojke i inicirao potpuni rezultatski preokret. Sa druge strane, Valjevcima je ponestalo rešenja u napadu, bili su oterani od koša, a šut za tri poena više nije funkcionisao kao u prve tri deonice. U poslednjoj četvrtini domaći su promašili svih 13 šuteva van 6,75, što je uz veoma loš procent realizacije slobodnih bacanja (9/20) i kumovalo sedmom porazu valjevskog tima u sezoni.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U 12. kolu ABA lige Metalac gostuje Mega Leksu u Sremskoj Mitrovici.

-

Ne može bez drame

Metalac Farmakom - Mega Leks 86:83 (22:18, 23:21, 22:20, 19:24) Po ko zna koji put Metalac se "poigrao" sa nervima svojih navijača, i ponovo je uspeo da slavi. Revanširali su se Valjevci ekipi Mega Leksa za poraz u Sremskoj Mitrovici, a utisak je da je meč mogao da bude rešen i pre samog finiša. Domaćin je od samog starta kontrolisao susret, imao u nekoliko navrata i dvocifrenu razliku, ali je Mega Leks u završnici mogao i do trijumfa. Pri rezultatu 84:83 gosti su imali napad, ali je lopta posle šuta Kešelja za dva poena izašla iz obruča. Konačan rezultat postavio je Jevtović sa linije penala, a šut za izjednačenje promašio je Miljenović.

Poraz na startu

KK Metalac - KK FMP  80:84 (20:23, 21:14, 18:24, 21:23) Ekipa Valjevskog Metalca poražena je na startu Super lige Srbije od ekipe FMP-a. Nije na startu izgledalo da će gosti iz Železnika izvojevati veliku pobedu na parketu hale sportova. Stiče se utisak da je Metalac je u prvom poluvremenu osim lošeg starta utakmice, bio bolji rival što je prouzrokovalo i odlaskom na odmor sa pozitivnim rezulatatom ponajviše zaslugama Jevtovića i novajlijama Popoviću i Novaku.

VA 014 u Prvoj ligi!

Odbojkaši VA 014 ipak će igrati u Prvoj ligi! Kako saznajemo iz izvora bliskih klubu, OK Sterija iz Beograda, prošlosezonski šampion Druge lige Centar, odustao je od učešća u višem rangu, pa se otvorilo mesto koje su Valjevci prihvatili, i od jeseni će igrati u po jačini drugom stepenu takmičenja na nivou Srbije.