Lako sa Pančevcima

Metalac - Dinamo (Pančevo) 37:28 (17:13)

Bez većih problema, iako opterećeni povredama, koje ih prate od utakmice sa Napretkom, rukometaši Metalca upisali su i šestu pobedu u prvenstvu, pa je jasno da ekipa trenera Jokanovića može mnogo više od pukog opstanka u ligi. Problema je u susretu sa Pančevcima bilo jedino na samom početku, ali dileme oko pobednika ni u naznakama, jer je razlika u kvalitetu ekipa bila očigledna.

Nakon 0:2, usledila je brza serija domaćina 6:0, gosti su smanjili na 6:5, ali kada je Metalac zaigrao nečto čvršću odbranu, golovima iz kontre napravljena je nova "opipljiva" razlika. Najviše je u prvom delu bilo +6 (16:10), na pauzi je gostujući sastav bio na "pristojnih" četiri gola zaostatka, ali je u drugom poluvremenu meč relativno brzo odlučen.

Desetominutni prekid zbog prestanka rada dela rasvete u Hali sportova u 33. minutu kao da je više prijao Valjevcima, koji su dotukli grogiranog rivala. U jednom trenutku imali su rukometaši Metalca i 12 golova razlike, a meč su priveli kraju zaokruživši najefikasniju partiju u šampionatu.

Metalac: Đerić (2 odbrane, 1 sedmerac), Radojčić 6, Antonijević, Jokanović 4, Ranković 5, Lukić 9, Krunić 2, Andrejević 5, Čutura 1, Jevremović, Mucić 1, Đorđević (11 odbrana), Pantić, Jovanović 4, Anđelić, Grujičić.

Dinamo: Jandrić (7 odbrana, 1 sedmerac), Kosanović, Marjanović 1, Lazić 1, Bunjevčević 4, Petrović 1, Sretenović 5 (1), Šaponjić, Stojanović 6, Spasić 5 (1), Ćirković, Sekulić, Opačić 2, Bogovac 1, Janevski 2.

U 10. kolu Super B lige Metalac gostuje lideru Slogi u Požegi.

-

Ubedljiv poraz Metalca

U prvoj kontrolnoj utakmici u mini pripremama pred start Superlige košarkaši Metalca ubedljivo su u hali "Aleksandar Nikolić" poraženi od Partizana - 89:57 (20:13, 21:22, 33:19, 15:3). Tim iz Valjeva parirao je crno - belima u prvom poluvremenu, ali je nastavak doneo potpunu dominaciju višestrukog šampiona države.

Vojvodina na startu

Voljom žreba, koji je obavljen u utorak, novu bitku za ABA ligu košarkaši Metalca započeće 28. marta gostovanjem Vojvodini u Novom Sadu. U drugom kolu 4. aprila Valjevci će dočekati Crvenu Zvezdu, a sledi pauza zbog plej ofa ABA lige do 6. maja, kada je na programu gostovanje Mega Leksu.