Lako sa Pančevcima

Metalac - Dinamo (Pančevo) 37:28 (17:13)

Bez većih problema, iako opterećeni povredama, koje ih prate od utakmice sa Napretkom, rukometaši Metalca upisali su i šestu pobedu u prvenstvu, pa je jasno da ekipa trenera Jokanovića može mnogo više od pukog opstanka u ligi. Problema je u susretu sa Pančevcima bilo jedino na samom početku, ali dileme oko pobednika ni u naznakama, jer je razlika u kvalitetu ekipa bila očigledna.

Nakon 0:2, usledila je brza serija domaćina 6:0, gosti su smanjili na 6:5, ali kada je Metalac zaigrao nečto čvršću odbranu, golovima iz kontre napravljena je nova "opipljiva" razlika. Najviše je u prvom delu bilo +6 (16:10), na pauzi je gostujući sastav bio na "pristojnih" četiri gola zaostatka, ali je u drugom poluvremenu meč relativno brzo odlučen.

Desetominutni prekid zbog prestanka rada dela rasvete u Hali sportova u 33. minutu kao da je više prijao Valjevcima, koji su dotukli grogiranog rivala. U jednom trenutku imali su rukometaši Metalca i 12 golova razlike, a meč su priveli kraju zaokruživši najefikasniju partiju u šampionatu.

Metalac: Đerić (2 odbrane, 1 sedmerac), Radojčić 6, Antonijević, Jokanović 4, Ranković 5, Lukić 9, Krunić 2, Andrejević 5, Čutura 1, Jevremović, Mucić 1, Đorđević (11 odbrana), Pantić, Jovanović 4, Anđelić, Grujičić.

Dinamo: Jandrić (7 odbrana, 1 sedmerac), Kosanović, Marjanović 1, Lazić 1, Bunjevčević 4, Petrović 1, Sretenović 5 (1), Šaponjić, Stojanović 6, Spasić 5 (1), Ćirković, Sekulić, Opačić 2, Bogovac 1, Janevski 2.

U 10. kolu Super B lige Metalac gostuje lideru Slogi u Požegi.

-

Preko Litvanaca ka medalji

Mlada reprezentacija Srbije, koju sa klupe predvodi trener Metalca Vladimir Đokić, plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Italiji, zabeleživši pobede u svih sedam dosadašnjih mečeva. U, kako mnogi kažu, najtežem susretu na svakom turnirskom takičenju "Orlići" će se u petak od 21 čas sastati sa selekcijom Litvanije.

Milica Ristic druga u Srbiji

Proteklog vikenda na bazenima SC "Gale Muškatirović" u Beogradu, održano je prvenstvo Srbije za pionire i mlađe pionire. Plivački klub "Valis" predstavljale su Milica Ristić i Anđela Trifunović, predvođene trenerom Branislavom Kovačevićem, a najvredniji rezultat je srebro Milice Ristić u disciplini 100 metara leđnim stilom.

Šampion ipak prejak

Metalac Farmakom – Partizan NIS 72:83 (17:25, 21:20, 22:18, 12:20)   Nije uspeo Metalac da sruši šampiona Srbije. Seriju trijumfa tima Vladimira Đokića prekinula je ekipa Partizana u još jednoj izjednačenoj utakmici na valjevskom parketu. Dobro su se gosti preznojili da dođu do važne pobede, koju su osigurali tek u poslednjoj četvrtini, i to, utisak je, na “goli” kvalitet.