Goleada na "Krušiku", slavlje Smederevaca na Mitrovdan

Budućnost Krušik 2014 - Semendria 1924 3:4 (3:3)

Strelci: 0:1 Momić u 12, 1:1 Gentić u 16, 1:2 Roksa u 30, 2:2 Gentić u 34, 2:3 Miljković u 45, 3:3 Simikić (autogol) u 45+1, 3:4 Momić u 68. min.

Stadion "Krušik" Valjevo. Gledalaca: 800.

Sudija: Marko Živković (Kragujevac) .

Žuti kartoni: Rašević i Marković (Budućnost Krušik 2014), Roksa, Simikić, Sočanac, Cvetković, Vukmirović i Kuveljić (Semendrija 1924).

Budućnost Krušik 2014: Ranković , Jevtić , Gentić , Marković, Rajevac, S. Ilić, Rašević, Živanović (od 77. min. Nešić), Kosić, Čočović (od 79. min. A. Ilić), Baljak (od 63. min. Đurić).

Semendria 1924: Đorđević, Cigulajkić (od 45. minuta Kuveljić), Tasić, Janković, Simikić, Sočanac, Cvetković, Lekanić, Miljković (od 71. min. Vukmirović), Momić, Roksa (od 90. min. Pejić).

Sjajna fudbalska predstava sa pravom goleadom odigrana je u Valjevu, a iskusniji gosti, koji su stalno bili u vođstvu, zasluženo su odneli bodove. Ekipa Budućnost Krušika imala je inicijativu tokom većeg dela susreta, ali se njeni napadači nisu proslavili.
Vatromet golova u prvom delu otvorili su Smederevci kada je u 12. minutu, posle pogrešno dosuđenog auta, lopta došla do Momića, a on je sa dvadesetak metara iskosa sa leve strane zahvatio volejom i iznenadio Rankovića. Domaći brzo izjednačuju, u 16. minutu Uroš Marković izvodi slobodan udarac, Gentić je samo okrznuo loptu, dovoljno da prevari vratara Semendrie Đorđevića.
Pravi šou u šesnaestercu napravio je u 30. minutu sjajni napadač gostiju Roksa, predriblao dva, tri domaća igrača i smestio loptu u mrežu, za novo vođstvo. Ne predaju se Valjevci, četiri minuta kasnije Gentić se posle centaršuta Markovića po drugi put upisuje u strelce i ponovo izjednačuje.
Šok za domaće usledio je u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je vešto izveden korner i lopta po zemlji došla na ivicu šesnaesterca do Miljkovića koji iz prve upućuje bombu kroz šumu nogu - 2:3. Kad su svi mislili da će gosti otići na odmor sa golom prednosti, u sudijskoj nadoknadi igrači Budućnost Krušika uporno napadaju i nakon jedno kratkog centaršuta po zemlji sa desne strane štoper Semendrie Simikić smešta loptu u sopstvenu mrežu, za treće izjednačenje.
U drugom poluvremenu domaći imaju gotovo stalnu inicijativu, gosti se uspešno brane i u jednom od kontranapada lopta iz dubine u dva poteza dolazi do odličnog Momića koji je prima na grudi, daje sebi kratak for i sa ivice šesnaesterca upućuje neodbranjiv šut za konačnih 3:4.

-

"Dizelka" u četvrtoj brzini

Železničar - Budućnost Krušik 4:3 (1:2) (Tomić 24. p., Popović 52, Atić 78, Pjević 87. - Ristić 14, Rašević 45. p. i 54. minut) Fudbaleri Budućnost Krušika napravili su veliki korak unazad u borbi za šampionsku titulu. Dozvolili su sebi taj luksuz da prime četiri gola od poslednjeplasirane ekipe, koja je, iako se nalazi u prilično teškom položaju, da tragedija po goste bude veća, pokazala više želje da zabeleži pobedu. Valjevci sada imaju tri boda manje od Radničkog iz Kragujevca, a bod od Sloge iz Požege, pet kola pre kraja.

Radnički slavio u Brezovici

Fudbaleri Radničkog nastavljaju sa dobrim partijama na startu Zone Drina. Izabranici Radovana Raše Markovića savladali su Brezovicu u gostima sa 3:0 i nakon tri kola takmičenja sa sedam osvojenih bodova nalaze se na drugoj poziciji iza Zlatibora iz Čajetine koji jedini ima maksimalan učinak.

Petrović začinio čorbu, Valjevci sve dalje od titule

FAP - Budućnost Krušik 1:1 (0:1) (Vilaret 64. penal - Ristić 38. minut) Fudbalska kuhinja na srpskoligaškom Zapadu u Priboju je dobila možda i konačan epilog. Isključivo zahvaljujući sudiji Đorđu Petroviću iz Čačka, Valjevci nisu osvojili tri boda na teškom gostovanju u Priboju, pa sada Radnički iz Kragujevca, koji je slavio u Šapinama, ima tri boda više, dok je požeška Sloga, nakon trijumfa protiv Zlatibora poravnata sa Budućnost Krušikom. Do kraja takmičenja preostala su još tri kola, a Valjevci mogu da se "pohvale posatkom da je prtivnicima na svakom od tri poslednja gostovanja dosuđen penal.