Goleada na "Krušiku", slavlje Smederevaca na Mitrovdan

Budućnost Krušik 2014 - Semendria 1924 3:4 (3:3)

Strelci: 0:1 Momić u 12, 1:1 Gentić u 16, 1:2 Roksa u 30, 2:2 Gentić u 34, 2:3 Miljković u 45, 3:3 Simikić (autogol) u 45+1, 3:4 Momić u 68. min.

Stadion "Krušik" Valjevo. Gledalaca: 800.

Sudija: Marko Živković (Kragujevac) .

Žuti kartoni: Rašević i Marković (Budućnost Krušik 2014), Roksa, Simikić, Sočanac, Cvetković, Vukmirović i Kuveljić (Semendrija 1924).

Budućnost Krušik 2014: Ranković , Jevtić , Gentić , Marković, Rajevac, S. Ilić, Rašević, Živanović (od 77. min. Nešić), Kosić, Čočović (od 79. min. A. Ilić), Baljak (od 63. min. Đurić).

Semendria 1924: Đorđević, Cigulajkić (od 45. minuta Kuveljić), Tasić, Janković, Simikić, Sočanac, Cvetković, Lekanić, Miljković (od 71. min. Vukmirović), Momić, Roksa (od 90. min. Pejić).

Sjajna fudbalska predstava sa pravom goleadom odigrana je u Valjevu, a iskusniji gosti, koji su stalno bili u vođstvu, zasluženo su odneli bodove. Ekipa Budućnost Krušika imala je inicijativu tokom većeg dela susreta, ali se njeni napadači nisu proslavili.
Vatromet golova u prvom delu otvorili su Smederevci kada je u 12. minutu, posle pogrešno dosuđenog auta, lopta došla do Momića, a on je sa dvadesetak metara iskosa sa leve strane zahvatio volejom i iznenadio Rankovića. Domaći brzo izjednačuju, u 16. minutu Uroš Marković izvodi slobodan udarac, Gentić je samo okrznuo loptu, dovoljno da prevari vratara Semendrie Đorđevića.
Pravi šou u šesnaestercu napravio je u 30. minutu sjajni napadač gostiju Roksa, predriblao dva, tri domaća igrača i smestio loptu u mrežu, za novo vođstvo. Ne predaju se Valjevci, četiri minuta kasnije Gentić se posle centaršuta Markovića po drugi put upisuje u strelce i ponovo izjednačuje.
Šok za domaće usledio je u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je vešto izveden korner i lopta po zemlji došla na ivicu šesnaesterca do Miljkovića koji iz prve upućuje bombu kroz šumu nogu - 2:3. Kad su svi mislili da će gosti otići na odmor sa golom prednosti, u sudijskoj nadoknadi igrači Budućnost Krušika uporno napadaju i nakon jedno kratkog centaršuta po zemlji sa desne strane štoper Semendrie Simikić smešta loptu u sopstvenu mrežu, za treće izjednačenje.
U drugom poluvremenu domaći imaju gotovo stalnu inicijativu, gosti se uspešno brane i u jednom od kontranapada lopta iz dubine u dva poteza dolazi do odličnog Momića koji je prima na grudi, daje sebi kratak for i sa ivice šesnaesterca upućuje neodbranjiv šut za konačnih 3:4.

-

Senjak juri gol minusa

Ako žele da od jeseni igraju u Kadetskoj ligi Srbije, fudbaleri škole fudbala Senjak moraće da u revanšu savladaju Kiker iz Kraljeva sa dva gola razlike. Valjevci su, bez najboljeg igrača Gligorijevića, koji je imao parne kartone, u sredu poraženi na gostovanju u Kraljevu sa 1:0, ali su sačuvali šanse da ne nađu u elitnom društvu.

Lider po planu

VA 014 Gorenje – VGSK 3:1 (25:21, 22:25, 25:13, 25:22) Još jedan korak ka Superligi napravili su valjevski odbojkaši, a izgubljen set protiv mlade i veoma talentovane ekipe iz Velikog Gradišta posledica je malog opuštanja. Ipak, trijumf nijednog momenta nije došao u pitanje, iako je VA 014 Gorenje imao oscilacije i u četvrtom periodu.

Umorni na Megu

Serija iscrpljujućih mečeva polako uzima danak košarkašima Metalca. Pred gostovanje Mega Leksu u Sremskoj Mitrovici (subota, 21 čas), a prema najavama sa zvanične pres konferencije, situacija u valjevskom timu nije idealna, bez obzira na veoma kvalitetne partije u poslednje vreme. U duel sa najperspektivnijom ekipom u ligi, čija je igra dolaskom Marka Kešelja dobila domenziju više, Metalac ulazi, po rečima trenera Đokića "umoran i iscrpljen", i uz manje treninga od planiranog, jer su u toku nedelje izvođeni radovi na obeležavanju parketa u Hali sportova.