Poluvreme malo za pobedu

Partizan NIS - Metalac Farmakom 84:77 (12:23, 22:22, 25:12, 25:20)

Odlična igra u prvom poluvremenu nije bila dovljna ekipi Metalca da dođe do prve pobede u ABA ligi. Imali su Valjevci i 17 poena prednosti u "Pioniru", +12 na velikoj pauzi, ali su crno - beli, uz znatno agresivniju odbranu, ali i potpuno promenjen kriterijum suđenja, u nastavku uspeli da naprave preokret i dođu do druge ovosezonske pobede.

Najefikasniji u Partizanu bili su Andrić sa 18, Milutinov sa 17 i Bogdanović sa 14 poena, dok su kod Metalca najzapaženiji bili Kutlešić i Todorović sa po 12, Bakić sa 11, odnosno Majstorović i Ljubićić sa po 10 poena, a plej valjevskog tima imao je i 12 asistencija.

partizan metalac

Ostali su Valjevci na nuli, iako su u prvom poluvremenu imali punu kontrolu susreta. Tempo je diktirao raspucani Todorović, a pratili su ga svi ostali u gostujućem sastavu. Sa dosta lakih poena pod tablom momci Vladimira Đokića konstantno su povećavali prednost, a posle koša Majstorovića u 17. minutu na semaforu "Pionira" stajalo je 25:42. Odgovorio je Partizan serijom 9:3 za -11 domaćina na poluvremenu.

Odnos snaga potpuno se promenio u trećoj četvrtini, uz, blago rečeno, nesnalaženje košarkaša Metalca na izmenjen kriterijum srpskih arbitara Jovčića, Vojinovića i Jurasa. Za šest minuta Partizan je napravio seriju 15:4, a nešto kasnije crno - beli trojkom Andrića dolaze do prvog vođstva na meču - 54:51.

Nisu Valjevci odustajali, ali ran ulazak u bonus u poslednjoj četvrtini uslovio je veliki broj slobodnih bacanja Partizana, što je uz trojke Andrića i Bogdanovića uticalo da Partizan ne strahuje za pobedu. Opšti utisak valjevskog tima je pozitivan, ali će za prvi ABA trijumf Đokićevi izabranici morati da sačekaju makar još sedam dana.

Kada se pogleda statistika, o oči upada duplo veći broj izvedenih slobodnih bacanja Partizana (38 prema 19), kao i još jednom inferiornost Metalca u skoku (34-25 za Partizan).

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U šestom kolu Metalac gostuje u Ljubljani ekipi Olimpije.

-

Đurić u nadoknadi

Radnički - Brezovica 1:0 (0:0) Strelac: Đurić u 93. minutu Stadion: SRC "Peti puk", Gledalaca: 300, Sudija: Aleksandar Jakovljević (Šabac). Žuti kartoni: Ašković, Jovanović, Tomić, Tajdić, Cvetković, Đukić (Radnički), Jocić, Leontijević, Blažić, Radojčić (Brezovica).

Partizan i Metaloplastika u finalu

Rukometaši Partizana i šabačke Metaloplastike finalisti su sedmog po redu tradicionalnog turnira koji se održava u čast proslavljenog igrača i trenera Nikole Jevremovića Gužve. Ove dve ekipe će u nedelju odmeriti snage u finalu od 19 časova, dok će se dva sata ranije u meču za treće mesto sastati domaćin Metalac i Crvena zvezda. Puleni Nenada Peruničića tako neće braniti titulu osvojenu prošle godine.

Mišković na klupi Metalca

Nakon ostavke Vladimira Đokića, sa kojim su otišli i pomoćnici Teofilović i Gojković, Metalac će na utakmici sa Sutjeskom u Nikšiću predvoditi trener juniora Vladimir Mišković, potvrđeno je Sportu 014 u klubu.