logo014

Poluvreme malo za pobedu

Partizan NIS - Metalac Farmakom 84:77 (12:23, 22:22, 25:12, 25:20)

Odlična igra u prvom poluvremenu nije bila dovljna ekipi Metalca da dođe do prve pobede u ABA ligi. Imali su Valjevci i 17 poena prednosti u "Pioniru", +12 na velikoj pauzi, ali su crno - beli, uz znatno agresivniju odbranu, ali i potpuno promenjen kriterijum suđenja, u nastavku uspeli da naprave preokret i dođu do druge ovosezonske pobede.

Najefikasniji u Partizanu bili su Andrić sa 18, Milutinov sa 17 i Bogdanović sa 14 poena, dok su kod Metalca najzapaženiji bili Kutlešić i Todorović sa po 12, Bakić sa 11, odnosno Majstorović i Ljubićić sa po 10 poena, a plej valjevskog tima imao je i 12 asistencija.

partizan metalac

Ostali su Valjevci na nuli, iako su u prvom poluvremenu imali punu kontrolu susreta. Tempo je diktirao raspucani Todorović, a pratili su ga svi ostali u gostujućem sastavu. Sa dosta lakih poena pod tablom momci Vladimira Đokića konstantno su povećavali prednost, a posle koša Majstorovića u 17. minutu na semaforu "Pionira" stajalo je 25:42. Odgovorio je Partizan serijom 9:3 za -11 domaćina na poluvremenu.

Odnos snaga potpuno se promenio u trećoj četvrtini, uz, blago rečeno, nesnalaženje košarkaša Metalca na izmenjen kriterijum srpskih arbitara Jovčića, Vojinovića i Jurasa. Za šest minuta Partizan je napravio seriju 15:4, a nešto kasnije crno - beli trojkom Andrića dolaze do prvog vođstva na meču - 54:51.

Nisu Valjevci odustajali, ali ran ulazak u bonus u poslednjoj četvrtini uslovio je veliki broj slobodnih bacanja Partizana, što je uz trojke Andrića i Bogdanovića uticalo da Partizan ne strahuje za pobedu. Opšti utisak valjevskog tima je pozitivan, ali će za prvi ABA trijumf Đokićevi izabranici morati da sačekaju makar još sedam dana.

Kada se pogleda statistika, o oči upada duplo veći broj izvedenih slobodnih bacanja Partizana (38 prema 19), kao i još jednom inferiornost Metalca u skoku (34-25 za Partizan).

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U šestom kolu Metalac gostuje u Ljubljani ekipi Olimpije.

-

Pobednički u 2018.

Poslednji takmičarski vikend u 2017. godini bio je veoma uspešan za valjevske odbojkaške klubove. Odbojaši VA 014 Gorenja su maksimalnom pobedom u Futogu overili jesenju titulu, maksimalan je bio je jesenji prvak ženske Prve B lige Srbijanka 014 protiv Milenijuma u Nišu, dok je ekipa Valjeva iznenadila Vranje i u gostima slavila posle taj brejka.

Derbi Valjevcima

Budućnost Krušik - Železničar 2:0 (0:0) Strelci: Rašević u 59. i Milovanović u 81. minutu. Zaslužen trijumf Budućnost Krušika u komšijskom derbiju protiv Lajkovačkog Železničara. Boljom partijom u nastavku Valjevci su došli do trijumfa i ostali u samom vrhu tabele, a derbi je tek na momente doneo dopadljiv fudbal. Ulog je bilo veliki, pa i ne čudi nervoza uz dosta prekida, pogotovo u prvom delu. Domaćin je prvi načeo mrežu protivnika što je očigledno skinulo veliko breme i trasiralo put ka trijumfu, dok su Lajkovčani posle primljenog pogotka stali i do kraja nisu pokazali gotovo ništa. Sve u svemu, tri boda sa pravom ostaju Valjevcima.

Poraz na startu

Radnički - Radnički Stobeks 0:1 (0:0) Strelac: Vićić u 80. minutu. Radnički: Novaković, Ašković, Marković, Đukić, Stevanović, Tajdić, Đurić, Aleksić (Tešić), Gošić, Rajković, Živanović (Dragojević) Radnički Stobeks: Lekić, Ruvidić, Erić, Perić, Andrić, Zarić, Milovanović, Vićić, Kovačević, Novaković (Marijanović), Tadić. Na otvaranju zonaške sezone na Petom puku ispodprosečan fudbal, a srećni i spretniji rival nosi bodove. Radnički je imao više loptu u posedu, čak i više povoljnih prilika, ali je greška odbrane u finišu odlučila pobednika. Đurić je nespretno loptu dodao protivničkom špicu Novakoviću na dvadesetak metara od gola, a ovaj vešto prosledio do Vićića, koji je bio siguran egzekutor.