Debakl u Loznici

Loznica - Budućnost Krušik 2014 4:0 (2:0)

Strelci: 1:0 Jevtić u 12, 2:0 Milovanović u 25, 3:0 Božović u 56, 4:0 Milovanović u 85. min.

Stadion: Lagator, Gledalaca: 400.

Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo)

Žuti kartoni: Kosić, Živanović i Marković (Budućnost Krušik 2014).

LOZNICA: Divac , Todorović , Savinović , Jevtić , Savić , Nikolić, Katanić (od 45. minuta Božović ), Janković , Trebovac (od 75. min.Dišić ), Maksimović (od 83. min. Stevanović ), Milovanović.

BUDUĆNOST KRUŠIK 2014: Ranković , Đorđević (od 45. min.Maksimović ), A. Ilić , Živanović , Kosić , Jevtić, Rajevac , S.Ilić , Rašević , Baljak (od 45. min. Đurić ), Čočović (od 63. min.Marković ).

Lidersku poziciju na tabeli Lozničani su potvrdili ubedljivom pobedom uderbiju kola nad Valjevcima koji su igrali znatno ispod svog nivoa. Domaći su vrlo brzo poveli, već u 12. minutu nakon slobodnog udarca Jankovića iskosa sa leve strane i gužve u šesnaerstercu, lopta je došla do štopera Loznice Jevtića koji ju je iz prve smestio iza leđa golmana Valjevaca Rankovića.Drugom golu "zelenih" prethodila je majstorija Trebovca koji je "štiklom"sjajno odigrao Milovanovića skoro na centru igrališta, ovaj se ustremio polevoj strani, ušao u šesnaesterac i preciznim šutem pogodio levi donji ugao gola Budućnost Krušika.Imali su domaći u prvom poluvremenu još dve stopostotne šanse, u 17.minutu kada je posle neuspele ofsajd zamke Trbovac lobovao golmana Rankovića, ali i prebacio gol i u 34. minutu pošto je Savinović uputio pas po zemlji sa leve strane, a Katanić za malo zakasnio da "zakuca" loptu u mrežu. U prilično nepovezanoj igri Valjevaca u ovom delu vredi pomenuti samo šut Raševića u 20. minutu, posle solidnog kontranapada, kada je lopta otišla preko prečke.

U nastavku, posle početne inicijative gostiju, stiže otrežnjenje kada je golman valjevskog tima katastrofalno degažirao iz svog šesnaesterca ,domaći se lako domogli lopte, poigrali se u šesnaestercu Budućnosti, a rezervisti Božoviću nije bilo teško da je smesti u mrežu - 3:0.
Opeet su Valjevci nešto pokušavali, Rašević i A. Ilić solidno šutirali, a Rajevac u 82. minutu obišao golmana Divca, da bi jedan od odbrambenih igrača Loznice skinuo loptu glavom sa gol linije. Međutim, pet minuta pre kraja kazna ponovo stiže, debakl je potvrđen posle odlične kontre koju je poveo Janković, dodao do sjajnog Milovanovića, a ovaj po drugi put savladao Rankovića, za konačnih i zasluženih 4:0.

U 11. kolu Budućnost Krušik 2014 dočekuje ekipu Pobede iz Beloševca.

-

Remi Radničkog

Radnički (V) - Zadrugar 1:1 (1:0) Stadion: SRC "Peti puk", Gledalaca: 200, Sudija: Nebojša Martinović (Ub). Strelci: Đukić u 40. minutu za Radnički i Mitrović iz penala u 75. minutu za Zadrugar.

Peti Gužvin memorijal

Već petu godinu zaredom Valjevo će biti domaćin tradicionalnog memorijalnog turnira posvećenog Nikoli Jevremoviću Gužvi na kojem će se pored domaćina naći najjače srpske ekipe. Ljubitelji rukometa u Valjevu će i ove godine, 31. januara i 1. februara, imati priliku da vide trenutnu snagu Crvene zvezde, Partizana i šabačke Metaloplastike. To će biti i dobra provera tim ekipama pred nastavak sezone, ali i prilika znatno podmlađenoj ekipi Metalca da odmeri snage sa superligašima.

I Zlatibor odneo bod

Budućnost Krušik - Zlatibor 1:1 (1:1) (Rašević 23. - Božović 16. minut) Mogli su fudbaleri Budućnost Krušika da nakon 19. kola zasednu na čelo tabele Srpske lige Zapad, ali nisu uspeli da savladaju Zlatibor iz Čajetine na domaćem terenu. Bila je ovo jedna od onih utakmica u kojoj Valjevce jadnostavno nije htelo, ali sve pohvale zaslužuje i gostujući sastav, koji je pokazao da dobri rezultati sa početka prolećnog dela nisu bili slučajnost.