Brodolom u nastavku

Krka - Metalac Farmakom 89:59 (16:19, 20:9, 30:22, 23:9)

Samo jednu četvrtinu Metalac je uspeo da bude ravnopravan rival najprijatnijem iznenađenju ABA lige Krki. Doduše, do poluvremena su Valjevci pružili korektan otpor četi Aleksandra Džikića, da bi u nastavklu Armsted, Mulalić i drugovi deklasirali debitanta u regionalnom takmičenju i pokazali da trijumfi protiv Cedevite i Partizana nisu bili slučajnost.

Samo u prvoj deonici izabranici Vladimira Đokića imali su jasan plan u igri. Iz čvrste odbrane proistekli su laki poeni iz kontre, dok su u pozicionom napadu Valjevci tražili ekstra pas i slobodnog igrača pod košem. Vangmen je vratio Krku u život nakon -6 posle trojke Maleševića (10:16) u 8. minutu, da bi Armsted u završnici prve četvrtine nagovestio sjajnu partiju. Ulaskom Joksimovića igra Krke dobila je na sigurnost, Armsted je vezao nekoliko pogodaka spolja, a dopronos je davao iskusni Hukić, što je bilo dovoljno za prednost 36:28 na velikoj pauzi.

krka metalac

Krka je u trećoj četvrtini prelomila meč, najviše zahvaljujući dalekometnoj artiljeriji Armsteda i Mulalića i dominaciji pod košem Vangmenea. Igra Metalca se "raspala" kao kula od karata i više nikakve napadačke ideje nije bilo. Ponovilo se preterano insistiranje na šutu za tri poena, koji nije išao (5/29), kao i promašaji sa penala (8/16). Prednost Krke je iz minuta u minut rasla do maslimalnih +33 (87:54) u 38. minutu.

Pobedio je kvalitetniji tim, ali sem Armsteda, Hukića i Joksimovića, ni Krka nema previše zvučnih imena. Metalac još uvek deluje nedorečeno, pogotovo u napadu, hijerarhija tima kao da ne postoji, a za sada nema ni pojedinca koji u kriznim momentima može preuzeti odgovornost i "izmisliti" poene.

Još jedan sjajan meč odigrao je Krkin Amerikanac Armsted sa 17 poena i 11 asistencija, Vangmen je imao 15 poena i 10 skokova, a Mulalić 14 poena. Kod Metalca jedino su Malešević i Majstorović prebacili jednocifren broj koševa, dali su po 10.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE

U četvtrom kolu Metalac će igrati u Zagrebu protiv Cedevite.

-

Itaka pobedila VŠK

Šahisti beogradske Itake slavili su očekivanu pobedu protiv VŠK-a "Sveti Nikolaj" u 5. kolu Prve lige Srbije u Rumi. Jedan od favorita čitavog takmičenja pobedio je sa 4:2, ali je meč doneo interesantnu borbu, gde nijedna partija nije okončana remijem.

Težak ispit za Valjevce

Zadovoljni su svi u taboru valjevskog srpskoligaša Budućnost Krušika posle ubedljive pobede u komšijskom derbiju protiv Železničara. "Dizelka" je kući ispraćena sa četiri gola u mreži, trijumf je vratio osmehe na lica, a što je najvažnije, prednost Kragujevčana je ponovo samo jedan bod, pa je borba za jesenju titulu potpuno otvorena.

Peti Gužvin memorijal

Već petu godinu zaredom Valjevo će biti domaćin tradicionalnog memorijalnog turnira posvećenog Nikoli Jevremoviću Gužvi na kojem će se pored domaćina naći najjače srpske ekipe. Ljubitelji rukometa u Valjevu će i ove godine, 31. januara i 1. februara, imati priliku da vide trenutnu snagu Crvene zvezde, Partizana i šabačke Metaloplastike. To će biti i dobra provera tim ekipama pred nastavak sezone, ali i prilika znatno podmlađenoj ekipi Metalca da odmeri snage sa superligašima.