Pobeđen PKB

U četvrtom kolu Super B lige za rukometaše ekipa Metalca pobedila je doskorašnjeg člana elite PKB u Padinskoj Skeli sa 26:24 (16:11). Izabranicima Slobodana Jokanovića ovo je drugi trijumf u šampionatu, prvi na gostovanjima, a njime su se pomerili na sredinu tabele.

Od samog starta Valjevci su nametnuli svoj ritam i vrlo brzo došli do pet pogodaka viška (2:7). Pogotkom Lukića u 24. minutu raspucani gosti dolaze do ogromnih +8 (6:14), ali je PKB do poluvremena uspeo da priđe na pet pogodaka zaostatka.

U nastavku, domaćin je zaigrao bolje, malo po malo "topio" prednost rivala, da bi golom kapitena Ilića u 46. minutu napre došao do izjednačenja, a preko Gambera dva minuta kasnije u do minimalnog vođstva (23:22). Ipak, golovima Čuture, Rankovića i Andrejevića Valjevci prave seriju 3:0, dolaze do dva pogotka prednosti i uspevaju da meč privedu kraju.

Najefikasniji u valjevskom timu bio je Lukić sa 7 golova, Andrejević je postigao 4, a Radojčić, Jokanović, Ranković, Čutura i Jovanović po 3. U redovima PKB najefikasniji su bili Vokši i Gamber sa po 6 pogodaka.

U 5. kolu Metalac dočekuje ekipu Crvenke.

-

Igokea izgorela u grotlu Hale sportova!

Metalac Farmakom - Igokea 81:68 (16:15, 24:19, 23:18, 18:16) U uzavreloj atmosferi valjevske Hale sportova košarkaši Metalca ostvarili su drugu uzastopnu pobedu. Premijera na domaćem terenu bila je više nego uspešna, sve je u sastavu trenera Đokića funkcionisalo gotovo besprekorno, pa je trijumf obezbeđen dosta pre kraja susreta, iako je Igokea u poslednjih nekoliko mečeva pokazala da je u usponu forme. Ipak, Jevtović, Malešević i drugovi su najavli da će se u nastavku sezone teško pobeđivati u Valjevu.

Tek u novembru u Valjevu

Valjevski ljubitelji sporta će tek od novembra moći da uživaju u mečevima košarkaša Metalca. Zbog radova koje treba obaviti na Hali sportova, a koji još nisu ni počeli, valjevski klub zamenio je domaćinstva u mečevima drugog i četvrtog kola, u kojima je trebalo da ugosti mađarski Solnok i hrvatskog šampiona Cedevitu, pa će prvi meč na domaćem parketu u ovoj sezoni Metalac odigrati u sedmoj rundi protiv Igokee (7. - 11. novembar)