Pobeđen PKB

U četvrtom kolu Super B lige za rukometaše ekipa Metalca pobedila je doskorašnjeg člana elite PKB u Padinskoj Skeli sa 26:24 (16:11). Izabranicima Slobodana Jokanovića ovo je drugi trijumf u šampionatu, prvi na gostovanjima, a njime su se pomerili na sredinu tabele.

Od samog starta Valjevci su nametnuli svoj ritam i vrlo brzo došli do pet pogodaka viška (2:7). Pogotkom Lukića u 24. minutu raspucani gosti dolaze do ogromnih +8 (6:14), ali je PKB do poluvremena uspeo da priđe na pet pogodaka zaostatka.

U nastavku, domaćin je zaigrao bolje, malo po malo "topio" prednost rivala, da bi golom kapitena Ilića u 46. minutu napre došao do izjednačenja, a preko Gambera dva minuta kasnije u do minimalnog vođstva (23:22). Ipak, golovima Čuture, Rankovića i Andrejevića Valjevci prave seriju 3:0, dolaze do dva pogotka prednosti i uspevaju da meč privedu kraju.

Najefikasniji u valjevskom timu bio je Lukić sa 7 golova, Andrejević je postigao 4, a Radojčić, Jokanović, Ranković, Čutura i Jovanović po 3. U redovima PKB najefikasniji su bili Vokši i Gamber sa po 6 pogodaka.

U 5. kolu Metalac dočekuje ekipu Crvenke.

-

Het-trik Raševića

Budućnost Krušik 2014 - Rudar (Kostolac) 3:1 (2:1)   Strelci: 0:1 Krstić u 8, 1:1 Rašević u 18, 2:1 Rašević (iz jedanaesterca) u 37, 3:1 Rašević u 82. min.   Valjevo, stadion "Krušik". Gledalaca: 300. Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo). Žuti karton: Muljajić (Rudar).

Trojica napustila "Krušik"

Iako pripreme za prolećni deo prvenstva počinju tek za dvadesetak dana, a pojačanja još uvek u magli, izvesno je da se tri fudbalera, koja su jesenas bila u sastavu Budućnost Krušika, neće pojaviti na prozivci trenera Dejana Nikolića.

Poraz u goleadi

Fleš Bečej - KMF FON 6:8 (1:3) Strelci: 1:0 Ilić u 8. minutu, 1:1 Stanković u 14. minutu, 1:2 Cvetković u 17. minutu, 1:3 Petrov u 18. minutu, 2:3 Tojčić u 23. minutu, 2:4 Stanković u 23. minutu, 2:5 Petrov 26. minutu, 3:5 Ivanović u 34. minutu, 3:6 Cvetković u 35. minutu, 3:7 Petrov u 35. minutu, 4:7 Ilić u 36. minutu, 5:7 K. Marković u 37. minutu, 6:7 Ilić u 38. minutu, 6:8 Stanković u 40. minutu.