Pobeđen PKB

U četvrtom kolu Super B lige za rukometaše ekipa Metalca pobedila je doskorašnjeg člana elite PKB u Padinskoj Skeli sa 26:24 (16:11). Izabranicima Slobodana Jokanovića ovo je drugi trijumf u šampionatu, prvi na gostovanjima, a njime su se pomerili na sredinu tabele.

Od samog starta Valjevci su nametnuli svoj ritam i vrlo brzo došli do pet pogodaka viška (2:7). Pogotkom Lukića u 24. minutu raspucani gosti dolaze do ogromnih +8 (6:14), ali je PKB do poluvremena uspeo da priđe na pet pogodaka zaostatka.

U nastavku, domaćin je zaigrao bolje, malo po malo "topio" prednost rivala, da bi golom kapitena Ilića u 46. minutu napre došao do izjednačenja, a preko Gambera dva minuta kasnije u do minimalnog vođstva (23:22). Ipak, golovima Čuture, Rankovića i Andrejevića Valjevci prave seriju 3:0, dolaze do dva pogotka prednosti i uspevaju da meč privedu kraju.

Najefikasniji u valjevskom timu bio je Lukić sa 7 golova, Andrejević je postigao 4, a Radojčić, Jokanović, Ranković, Čutura i Jovanović po 3. U redovima PKB najefikasniji su bili Vokši i Gamber sa po 6 pogodaka.

U 5. kolu Metalac dočekuje ekipu Crvenke.

-

Trijumf u Beogradu

Beograd - Valjevo 9:11 (2:2, 2:4, 4:2, 1:3) Vaterpolisti Valjeva su u dobrom ritmu. Nakon prolaska u četvrtfinale nacionalnog kupa pobedom protiv Naisa iz Niša na peterce, Valjevci su na tašmajdanskom bazenu savladali ekipu Beograda i došli do druge prvenstvene pobede, a samim tim i pozicije  u gornjem delu tabele.

Cvetinović novo lice

Od pre nekoliko dana novo lice u igračkom pogonu KK Metalac je Pavle Cvetinović (1997. godište, 210 cm), doskorašnji junior Crvene Zvezde. Momak koji je košarkom počeo da se bavi u rodnom Boru, da bi afirmaciju stekao nastupajući za Nibak iz Niša, za sada trenira sa mlađim kategorijama valjevskog kluba.

Valjevci napadaju Superligu

Odbojkaši valjevskog prvoligaša VA 014 Gorenja pre desetak dana počeli su pripreme za četvrtu uzastopnu sezonu u po snazi drugom rangu takmičenja u Srbiji, ovoga puta sa jasno izraženim visokim ambicijama. Iako je prvi tehničar Matija Bobovac pojačao Radnički iz Kragujevca, a tandem mladih libera Ulm - Stefanović odlučio da prestane da igra odbojku, u valjevskom klubu smatraju da su dovođenjem tri kvalitetna igrača sklopili tim koji će biti kadar da se upusti u borbu za sam vrh tabele.