Bledilo u Solnoku

Solnok Olaj - Metalac Farmakom 67:51 (20:17, 15:4, 19:13, 13:17)

Veoma slabu partiju pružili su košarkaši Metalca u mađarskom Solnoku. Domaćin je lako i ubedljivo došao do prve pobede u sezoni, oznojili su se izabranici trenera Aleksića samo u prvoj četvrtini, a kasnije za to nije bilo ni potrebe, jer su im Valjevci dosta olakšali posao.

U velikom grču, kao da se pred njih postavlja imperativ pobede, košarkaši Metalca nisu mogli da pogode "sa broda u okean", šutirali su 13/28 za 2, 6/26 za 3 i mizernih 7/20 za 1 poen, a sa takvim izdanjem ne može se do pobede ni u KLS-u. Ni Solnok nije blistao, ali je imao Brkića, Sinoveca, Vojvodu i Džejmsa, a Metalac baš nijednog raspoloženog pojedinca.

solnok metalac

Prva četvrtina ličila je na meč u Podgorici, domaćin je vodio, a Metalac pratio trojkama. Odlučujuća za konačan epilog meča bila je druga četvrtina u kojoj je valjevski tim postigao samo četiri poena, a videćemo hoće li to ostati negativan rekord lige, za sada deluje kao teško oboriv. Promašeni ziceri, slobodna bacanja i previše oslanjanja na šut za tri poena praktično su odveli četu Vladimira Đokića u poraz već posle 35:21 na poluvremenu.

U nastavku prave borbe gotovo da nije ni bilo, povremeni bljeskovi najmađeg u valjevskim redovima Rakićevića jedina su pozitivna stvar za Metalac, a ponovo je bila vidljiva fizička inferiornost, pogotovo na centarskm pozicijama. Đokićevoj "lakoj konjici" očigledno fali snage i čvrstine.

Kako je Metalac odigrao u Mađarskoj govori i podatak da nije bilo strelca sa dvocifrenim brojem poena. Najviše koševa, po osam ubacili su Otašević i Majstorović. Kod Solonoka Vojvoda je ubacio 16, Brkić 12, Sinovec 11 a Džons 10 poena.